Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

seler1500 pisze:Nie lepiej zostawić anetkę w spokoju i zrobić coś porządnego od zera? Cenowo wyjdzie podobnie, i tak musisz szukać innych/więcej silników, śrub trapezowych, ramy, stołu, płyty, oprzewodowania...
Ale dwie drukarki mi są zupełnie zbędne. Po co dodatkowe śruby trapezowej ? Na os Z mam ich wystarczająco. Profili mam tyle ile chce w pracy za darmo. Płyty nie ruszam bo nie widzę potrzeby na razie, wzmocnie tylko sekcje na silniki ale grosze to wyjdzie. Stół mam w pracy ze stali prasowanej na zimno, więc tylko wyciac na wymiar. Kable to w ogóle pomijam bo to grosze kosztuje. Więc jedyny koszt na ten czas to dodatkowy silnik, łożyska i pasek wzmacniany. Więc gdzie widzisz podobną cenę przy zostawieniu starej Anety a składaniem zupełnie nowej ?
Pomij fakt, że gdybym nie przechodził na 32bit to płyty nie ma co zmieniać, ATmega byłaby ta sama w każdym wypadku, więc po co zmieniać to samo na to samo ?
Holgin pisze:Zaufaj mi, przy takiej drukarce nowa płyta główna bardzo się przyda. Poza tym, ciche stepsticki też pokochasz, jak przejdziesz na metalową ramę, która nie tłumi wszystkiego :)
Zupełnie nie trafiony argument, drukarka nie jest w domu bo nie uważam że topiące się PLA, PETG czy ABS są zdrowe przy wdychaniu, wystarczy mi smog :D
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: seler1500 »

bullseye pisze:Stół mam w pracy ze stali prasowanej na zimno, więc tylko wyciac na wymiar.
Zamierzasz drukować samym PLA?
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

W zasadzie samym PETG drukuje, zawsze mogę pod stołem ułożyć drut oporowy i będzie grzanym :)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: Zepco »

Próbowałem znaleźć gotowe drukarki w tej kinematyce z takim stołem i jakoś wujek google milczy. Także z wymiarami profili będziesz musiał sam kombinować. Z mojej strony jest taka prośba, żebyś od czasu do czasu wrzucił jakieś informacje, bo temat ciekawy dla mnie bo mam anetę bez ramy i zastanawiam się co z nią zrobić.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

Czekam na silnik, wozki, łożyska i paski, wtedy założę stosowny temat :)

Profile już pocięte mam od dawna ;)
IMG_20191224_131444962_HDR.jpg
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: seler1500 »

bullseye pisze:Stół mam w pracy ze stali
bullseye pisze:Bez przesady, stół nie będzie cięższy jakoś znacząco, a silniki będą dwa ;)
:mrgreen:
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: seler1500 »

A tak poważniej, stół ma znacznie większą powierzchnię, więc łatwiej się będzie uginać, sensownie by było wykonać go z przynajmniej 2,5 mm płyty, przy tej powierzchni i tej grubości będzie na pewno cięższy, stół Anet waży około 380g + formatki mocujące czyli jakieś 450g, a teraz nowy stół powiedzmy 2,5x350x350 ze stali czarnej będzie ważył 2,4 kg, dla blachy 1,5 mm to będzie 1,4 kg. Wątpię, że dwa silniki anety dają radę uciągać ten stół przy sensownych przyspieszeniach.
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

seler1500 pisze:A tak poważniej, stół ma znacznie większą powierzchnię, więc łatwiej się będzie uginać, sensownie by było wykonać go z przynajmniej 2,5 mm płyty, przy tej powierzchni i tej grubości będzie na pewno cięższy, stół Anet waży około 380g + formatki mocujące czyli jakieś 450g, a teraz nowy stół powiedzmy 2,5x350x350 ze stali czarnej będzie ważył 2,4 kg, dla blachy 1,5 mm to będzie 1,4 kg. Wątpię, że dwa silniki anety dają radę uciągać ten stół przy sensownych przyspieszeniach.
Hm, tak tego nie przemyślałem z racji że stół będzie ostatnią częścią układanki - cóż stal byłaby idealnie płaska stąd na nią padło, ale nie widzę problemu by użyć PA38 (2,7KG/dm3 vs 7,6KG/dm3), wtedy przy 2mm będzie to jakiś 1kg, i wtedy faktycznie zamiast dwóch silników kupię mocniejszy.

Pytanie bardziej, czy pasek przy ruchu masą taka nie będzie się lekko rozciągał ? nie lepiej zastosować jakis inny patent ?
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: seler1500 »

Właśnie dlatego pisałem o masie stołu ;) na dwóch silnikach nie powinno być problemu, bo będą dwa paski. Poza tym są dostępne paski gt2 ze stalowym zbrojeniem (zamiast włókna szklanego). Koszt pasków, zębatek i rolek jest tak niski, że najprościej będzie po prostu przetestować, a w razie niepowodzenia możesz pomyśleć o innych paskach niż standardowe gt2. Z tego co widzę dostępne są też paski gt2 o szerokości 10 mm.
Przy 2 mm 660g, przy 2,5 mm 827g, a przy 3 mm 992g. Z tym, że przy aluminium nawet nie ma co myśleć o schodzeniu poniżej 3 mm.
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Anet A8 - profile aluminiowe pod większy stół.

Post autor: bullseye »

Stół muszę w takim razie dobrze przemyśleć, tak samo jak napęd, bo nie jestem pewny czy dwa paski z dwoma oddzielnymi silnikami będą działały wystarczająco równo - chyba że końcowe rolki połączyć jednym wałem tak by działały w tandemie na raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”