Problem z startem druku po zmianie filamentu ANET A6

MkarolM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2020, 16:24

Problem z startem druku po zmianie filamentu ANET A6

Post autor: MkarolM »

Witam,
szukałem tematów z podobnym problemem, ale nie znalazłem, więc piszę o rozwiązanie.
Zmieniłem filament z PLA na PETG i ustawiłem w curze temperaturę ekstrudera na 245 stopni, natomiast problem polega na tym, że drukarka rozgrzewa się do 238-240 po czym chłodzi się 1-2 stopnie i znowu grzeje, a wydruk nie startuje.
Domyślam się, że gdzieś w ustawieniach trzeba dać, aby zaczął drukować wcześniej. Dałem Initial Printing Temperature na 235 oraz zwiększyłem temperaturę drukowania do 250, ale to też nie rozwiązuje problemu.
Dodam, że jestem dość zielony w tym temacie, więc proszę o odpowiedzi językiem zrozumiałym dla zwykłych śmiertelników :D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z startem druku po zmianie filamentu ANET A6

Post autor: FlameRunner »

Co się dzieje, gdy dasz jej chwilę? Tak się waha około 240 w nieskończoność?

Initial Printing Temperature możesz nie ruszać, to jest używane przy zmianie głowicy przy druku kilkoma głowicami; w przypadku drukarki z jedną głowicą nie powinno mieć żadnego wpływu na generowany plik .gcode. Wszystko, czego potrzebujesz, to jest jedna komenda "nagrzej głowicę do 245 stopni" i jeśli drukarka nie jest w stanie tego zrobić, to nie jest to problem, który trzeba lub można rozwiązać lub przykryć konfiguracją slicera.
MkarolM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2020, 16:24

Re: Problem z startem druku po zmianie filamentu ANET A6

Post autor: MkarolM »

Drukarka waha się w nieskończoność przy tych 238-240 stopniach, jak zwiększę do 250 to waha się w okolicy 243-244. Przy próbie ustawienia na 240 jest podobnie. Po wielu testach przy 235 stopniach rusza, ale jeszcze coś jest nie tak, mam wrażenie, że podaje za mało filamentu, bo po kilku warstwach drukuje "w powietrzu".
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Problem z startem druku po zmianie filamentu ANET A6

Post autor: tomek_3100 »

Drukuje w powietrzu? Czyli w ogóle filamentu mnie podaje?
Jaką masz ż konfigurację drukarki? Coś zmieniane czy fabryczna? Jaki nadmuch? Wygodzi na to, że nie może głowicy nagrzać do zadanej temperatury.
Mam taką drukarkę ale nie grzałem jej tak bardzo bo tylko PLA drukuję.
Jak rozumiem u ciebie PLA bez problemu szło?
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z startem druku po zmianie filamentu ANET A6

Post autor: FlameRunner »

Grzałkę i termistor w głowicy masz dobrze osadzone?
Kable grzałki i termistora są w dobrym stanie?
Jakie masz napięcia: na zasilaczu, na wyjściu płyty głównej na grzałkę przy grzaniu na 100%, przy samej grzałce (o ile jesteś w stanie tam sięgnąć i nie zrobić zwarcia)?
Jaki masz firmware? (Fabryczny czy coś zmieniałeś?)
Może spróbuj wykonać autokalibrację PID?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”