Anet A8 - gruntowna przebudowa.

TriXer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:08
Drukarka: Anet A8

Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: TriXer »

Cześć. Już ponad rok temu kupiłem drukarkę 3D - Anet A8, złożyłem ją, ale nie byłem za bardzo zadowolony jakością wydruków i niestabilną ramą (no ale co więcej w takiej cenie). Prze długi czas stała nieużywana, ale postanowiłem ją naprawić i gruntownie przebudować. W takim stopniu, że do drugiej wersji użyje tylko zasilacza, płytki sterującej, wyświetlacza, silników. I zastanawiam się czy opłaca wykorzystywać te prowadnice i śruby trapezowe, czy lepiej zmienić na saneczki poruszające się po profilach, bo cała rama ma być z nich wykonana. A jeżeli bym dokupował jakieś zębatki, pasek, łożyska i inne elementy mechaniczne to w jakim sklepie, tak samo z profilami. Również chciałbym się spytać gdzie mógłbym znaleźć gotowe projekty, ale w tej formie drukarka nie działa, więc nie będę mógł wydrukować plastikowych elementów. Napiszcie co myślicie jeszcze o przerobieniu na bowden i czy wogóle się opłaca ta przebudowa, czy już lepiej spróbować naprawić, sprzedać tą i kupić nową drukarkę np. jakąś Creality. Z góry dziękuje :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: FlameRunner »

TriXer pisze:użyje (...) zasilacza, płytki sterującej
Nie rób tego. :(
TriXer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:08
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: TriXer »

FlameRunner pisze:
TriXer pisze:użyje (...) zasilacza, płytki sterującej
Nie rób tego. :(
To w takim razie co zrobić? :unknown: Bo bym chciał w jakiś sposób ją wykorzystać, żeby się nie marnowała i już nie wiem sam :/
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 3
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: ethanak »

Używam Anetki na codzień, kilka drobnych przeróbek (oś Y, napinacz do X, igusy, porządne osłony do kabli, przykręcona na chama do kawałka płyty) i nie widzę powodu, dla którego miałbym coś zmieniać. Owszem - nie drukuję jakichś cudów, ale ostatnio wyszedł komplet suwaków i przycisków do starej wieży... klient stwierdził że jak się przypatrzy to widzi różnicę, ale nie chodzi z lupą żeby włączyć radio.
TriXer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:08
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: TriXer »

ethanak pisze:Używam Anetki na codzień, kilka drobnych przeróbek (oś Y, napinacz do X, igusy, porządne osłony do kabli, przykręcona na chama do kawałka płyty) i nie widzę powodu, dla którego miałbym coś zmieniać. Owszem - nie drukuję jakichś cudów, ale ostatnio wyszedł komplet suwaków i przycisków do starej wieży... klient stwierdził że jak się przypatrzy to widzi różnicę, ale nie chodzi z lupą żeby włączyć radio.
Właśnie też bym chciał zostawić taką jaka jest, ale niestety moja rama się delikatnie połamała i jest słabo stabilna, przez co szukam rozwiązania z ramą z profili aluminiowych
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 3
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: ethanak »

No świnia nie rama... połamała się, i to sama z siebie...
Kup lepiej jakiegoś gotowca, najlepiej stalowego - taniej wyjdzie. Anetka jest fajna, ale trzeba o nią dbać.
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: Holgin »

Nie kupuj stalowej ramy do A8!
Przerabiać nie warto bo koniec końców zostaną tylko silniki które też są średnie i też by wypadało je wymienić.
FlameRunner
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 3
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: ethanak »

Ja myślałem o całej stalowej drukarce... jak akrylowa rama się łamie sama z siebie to jest niewielka szansa, że stalowa jednak wytrzyma ;)
BTW jak się ta rama sama połamała? Chciałbym się ustrzec takich niespodzianek... może coś więcej? Mam kupić jakąś stal czy może tytan?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: FlameRunner »

TriXer pisze:
FlameRunner pisze:
TriXer pisze:użyje (...) zasilacza, płytki sterującej
Nie rób tego. :(
To w takim razie co zrobić?
Jeśli chcesz zrobić drukarkę lepszą niż Anet A8, musisz ją zrobić na lepszych częściach. Bez sensu robić coś lepszego i pchać tam części, o których wiadomo, że są złe.
TriXer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:08
Drukarka: Anet A8

Re: Anet A8 - gruntowna przebudowa.

Post autor: TriXer »

ethanak pisze:Ja myślałem o całej stalowej drukarce... jak akrylowa rama się łamie sama z siebie to jest niewielka szansa, że stalowa jednak wytrzyma ;)
BTW jak się ta rama sama połamała? Chciałbym się ustrzec takich niespodzianek... może coś więcej? Mam kupić jakąś stal czy może tytan?
Nie, tylko chyba podczas dokręcania pękł kawałek akrylu, ale i bez tego jakoś działała, ale jedyną opcją przykręcić ją do jakiejś płyty dla stabilności, bo lewa strona przodu odstawała od podłoża :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”