Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Hrafnarr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2018, 11:20

Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Post autor: Hrafnarr »

Witam,
Od kliku dni męczę się z softem Marlina 2.0 dla Anet A8 z płytą BTT SKR 1.3 i Stepstickami TMC 2208. Cały czas nie chce mi się poziomować. ani home robić. Nie wiem co ustawiam źle.
Prosił bym o pomoc ponieważ jestem nowy w tego typu zmianach w drukarce ale żona powiedziała że drukarka ma być cichsza a z tego co się dowiedziałem to najlepszy sposób na wyciszenie. W załączniku zdjęcia z pinowaniem płyty jak i konfiguracje które ustawiam.
Załączniki
Configuration_adv.h
(87.71 KiB) Pobrany 121 razy
Configuration.h
(75.69 KiB) Pobrany 130 razy
20200319_205736.jpg
20200319_205721.jpg
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Post autor: matikyle »

Kwestia nr 1 na zdjęciu wygląda tak jakby heatbed zwierał się z zasilaniem oraz hot endem, popraw to!

Po drugie czy silniki kręcą się np. wysterowane z protnerface - nie wymagają wtedy bazowania.

Po trzecie, czy sprawdzałeś komendą M119 stan endstopów?
Hrafnarr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2018, 11:20

Re: Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Post autor: Hrafnarr »

Poprawione, choć wcześniej się nie zwierały również. Silniki działają, na filmie widać co się dzieje po komendzie G28. Endstopy zostały ustawione zgodnie z tym co miałem we wcześniejszym Marlinie. Działają poprawnie i się komunikują. Szczerze uważam że coś zwaliłem z configuracją ale nie wiem co. może jak nie biorę uartu to powinienem wybrać TMC 2208 StandAlone
Koper90
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Post autor: Koper90 »

Widzialem kilka problemow tego typu, to zabrzmi dziwnie ale te SS Fysteka gryza sie z BTT SKR 1.3. Nie wiem czemu.

Z tego co widac na SS to nie masz zlutowanych tych dwoch pinow ktore odpowiedzialne sa za komunikacje UART.
Hrafnarr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2018, 11:20

Re: Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Post autor: Hrafnarr »

ok ale ja mogę bez UART to zrobić, tylko czy jak zaznaczę standalone to wtedy SKR pozwoli na wgranie mojej kompilacji bo męczę się z tym już od 5 dni i moja 2 połówka zamierza już wyrzucić mnie z domu wraz z drukarką.
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: Anet A8 - problem z softem dla SKR 1.3

Post autor: matikyle »

Widzę na zdjęciu, że masz zworki ustawione na uart i na SPI dla każdego ze stepsticków. Aby ustawić mikrokroki musisz łączyć czarne z czerwonymi pod stepstickami (sprawdź w instruckji). Jeśli chcesz korzystać z UART nie ustawiasz mikrokroków! Jeśli chcesz korzystać w trybie standalone musisz ustawić mikrokroki na zworkach oraz napięcie na potencjometrze i odlutować zworkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”