Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

Post autor: Zepco »

Być może z ABS lub PET uda Ci się coś wydrukować, ale o PLA zapomnij, ono musi topnieć jak najbliżej dyszy, jeśli grzeje się dużo wcześniej to będzie puchło i efekt sam widzisz.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

Post autor: FlameRunner »

@epon
Powiedziałbym raczej, że rurka teflonowa w łączniku głowicy stanowi przede wszystkim wkładkę zapewniającą poślizg trochę już podgrzanemu filamentowi.

@Reactor87
Nie rozumiem, co się działo z drukarką. Jesteś tu nie od wczoraj, wydajemisie że drukarka już kiedyś działała. Działała bez rurki?

Jeśli głowica jest konstrukcyjnie przystosowana do pracy z teflonową wkładką w łączniku, to ona musi tam być i musi być teflonowa.
Reactor87
Postów w temacie: 7
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

Post autor: Reactor87 »

A no była rurka teflonowa, była... Ale zanim się dowiedziałem, że takie coś tam było i być powinno, to już było za późno :)

Sytuacja miała miejsce nawet, kiedy rurka była! Tylko wtedy prawdopodobnie była dysza przytkana... No więc zastanawiałem się jak to wyczyścić i znalazłem filmy instruktażowe na necie. Jednym ze sposób, gdy nie ma się szpilki jest zwyczajnie wypalenie dyszy, co też uczyniłem, po uprzednim rozkręceniu elementów (na rozgrzanej dyszy oczywiście). Dusza poszła na palnik, blok grzewczy też poszedł do ognia no i ta nieszczęsna rurka gwintowana... Tak sobie ją oglądam... Też zatkane i czarne wszystko jak filament... Też idzie do ognia! :) No i w ten cudny sposób pozbyłem się owej rurki teflonowej, ale za to wszystko idealnie czyściutkie i drożne :P

Czyli z własnej nie wiedzy pozbyłem się owej rurki, ale już zanim to uczyniłem, problem był.. (drukarka wcześniej z miesiąc stała nie używana - wtedy chodziła). Tak więc ZAKŁADAM, że wcześniej była dysza przytkana i dlatego nie podawało filamentu. Teraz nie podaje filamentu, bo wewnątrz łącznika już się topi PLA i się coś tam niedobrego dzieje...
Reactor87
Postów w temacie: 7
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

Post autor: Reactor87 »

Rozebrałem właśnie wszystko, aby sobie już to przygotować do wymiany... No cóż... Po rozegraniu głowicy, PLA nie udało się normalnie wyjąć, więc nie szarpiąc się z tym, rozebrałem wszystko i PLA zwyczajnie od samego początku wytopiło się ile mogło, a potem zaczopowało wnętrze gwintowanej rurki... Tak wiec tak się kończy praca bez izolatora teflonowego wewnątrz gwintowanego łącznika :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”