Anet a8 + pare modyfikacji

Amoath
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2020, 16:20

Anet a8 + pare modyfikacji

Post autor: Amoath »

Witam, jestem posiadaczem Anet A8, pierwszej mojej drukarki 3D :)

Po złożeniu, które okazało się całkiem łatwe i przyjemne, kupiłem sobie szkło hartowane, filament PLA firmy colorfill, mosfet 25A, łożyska IGUS LM8UU. poskładałem wszystko, na łożyska czekam, wydrukowałem napinacze osi X i Y, łapke do filamentu, mocowania do blatu. Całą drukarkę przykręciłem do płyty 20mm grubości, wzmocnie jeszcze obudowe, ale pojawił się jeden problem, otóż nie trzyma mi się wydruk na szkle ... potrzebuje jakieś rady co zrobić by wydruk trzymał się do końca na miejscu, płyte szklaną mam wyregulowaną na grubość kartki papieru wszystko jest wielokrotnie sprawdzone i wydruk nawet z funkcją zwiększenia przyczepności potrafi się odkleić przy 80% wydruku, dodam że wgrałem oprogramowanie repetier 0.92 ze strony garage-makezone, nie umiem niestety zainstalować marlina ver.2.xx , pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet a8 + pare modyfikacji

Post autor: Zepco »

Kupiłeś używkę czy nową od majfrendów?

Co do przyczepności, to:
* kalibracja stołu
* porządne wyczyszczenie (np octem, izopropanolem lub innym alkoholem)
* nałożenie na stół dodatkowego kleju (np od DD, dimafix, needit lub popularny hegron)
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Amoath
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2020, 16:20

Re: Anet a8 + pare modyfikacji

Post autor: Amoath »

Dobra, spray do włosów ogarnął, niestety kolejny problem to błąd "DEC" na głowicy ... Mam mosfet na stół, wszystkie kable dodatkowo izolowane i lutowane. Drukuje ok 50-55min i błąd DEC objawia się to pływaniem temperatury na głowicy (ustawienia na 215) zaczyna playwac 198-211 i bum błąd koniec podawania filamentu, nie da się tego gdzieś ponownie uruchomić wymagany jest restart drukarki ... Wydrukowało mi 89% nawiewu i padło ... Jakieś sugestie? Sprawdzałem okablowanie wygląda ok, jaki potrzeba termistor do tej drukarki zaraz kupię nowe dokonuje do porządnych kabli i zobaczę czy to to
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet a8 + pare modyfikacji

Post autor: Zepco »

Prawdopodobnie obecny nadmuch za bardzo wieje na dyszę i ją schładza. Odpowiedni tunel i ewentualnie "ubranko" na blok pomoże. Chociażby owinięcie taśmą kaptonową.
Do tego PID tuning.
Jak ustawisz jakąś temperaturę ale wentylator nie pracuje to temperatura też skacze?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”