[Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

Awatar użytkownika
seeb73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2020, 16:22

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

Post autor: seeb73 »

Tylko na szybko. Jeśli idzie o moje temperatury to devil design nie trzymał wymiarów i strasznie się kurczył na spodnich warstwach, oczywiście, że drukuję z klejem. Rosa do 80 wymiarowo to niczego się nie nadawała, zresztą to nie jest filament dla tych co chcą drukować dużo i szybko bez nerwów. Rzesza drukarzy drukujących dziesiątki tysięcy przyłbic (Wydaliśmy ich ponad 40 000 z samego Poznania) przetestowała ten filament i tylko jednostki nie miały z nim problemów. Nie chce tu się wdawać w dyskusję. Każdy zapewne ma swoje doświadczenia. Obecnie drukuję tylko z DD na 85 stopni/230. PrintMe leciał na 75/230 i też było ładnie.
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

Post autor: Stanley_B »

guzior pisze:Ej, dla mnie korek to drewno - drewno się pali. Ale wiki pisze ze niepalny, wiec ide w korek :good:
I dobrze kombinujesz. Ja mam stół 240 mm średnicy, z korkiem od spodu i grzeję do 100 st w dokładnie 4 minuty na 14V.
OK, to nie ta drukarka, ale pokazuję możliwości. Da się? Da się.

Kwestia tylko, jakie masz kable (mam silikony), grzałkę (mam naklejoną pod szybą) i zawartość korka w plastrze korku... (chiński czy hamerykański).
maxior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2021, 20:00
Drukarka: Anet A8 Plus
x 1

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

Post autor: maxior »

Nie jest przypadkiem tak że najpierw nagrzewa się Extruder a dopiero później stół i dlatego się na niego tyle czeka?
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 1
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

Post autor: ethanak »

Przypadkiem niekoniecznie, to zależy od tego co masz w gcode.
Do octoprinta jest taka fajna wtyczka, rozgrzewa najpierw stół do np. 80%, a potem razem grzeje stół i ekstruder. Jak się drukuje tylko jednym rodzajem filamentu (np. PLA) można to całkiem dokładnie ustawić. Przy różnych czasem ekstruder czeka na stół, ale to są czasy do przyjęcia.
To samo można zrobić w gcodzie bez wtyczki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”