blokada wypływu filamentu

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5870
Kontakt:

Re: blokada wypływu filamentu

Post autor: dziobu »

@obsydian_1000
Nie traktuj tego jak zgadywanki bo dzieją się cuda z których czasem wynika coś czego nikt Ci nie przewidzi.
Nie wiem jak zachowuje się Twój Marlin jak ma blokadę - czy olewa ekstruder czy zwyczajnie blokuje się na rozkazie ekstruzji (a spotkałem się z obiema sytuacjami) ale chyba logicznie było by wyłączyć blokadę PRZED jakąkolwiek jazdą ekstruderem.
Tym samym zauważ że dwie linie nad M302 S0 masz przejechanie E o -2 mm. Inaczej mówiąc - w momencie jazdy drukarka nie wie o tym że nie chcesz blokady. DLATEGO tak ważne jest żeby jednak jakoś czytać ze zrozumieniem te komendy, bo sprzęt nie zrobi tego co chcesz tylko to co mu każesz.

Poza tym - po co masz M105 w pliku? Po co dwa razy pod rząd G92 E0? I jaki cel ma wyłączenie nawiewu (M107) pomiędzy nagrzewaniem drukarki a samym wydrukiem?
Nie, nie przeszkadza mi to. Tylko żebyś w przyszłości nie rozwiązywał jakiś głupich problemów przez takie "pierdoły".

Natomiast jeśli rozkaz M302 sam w sobie nie działa to przyznam że nie mam pomysłu co może być nie tak (poza posiadaniem softu od jakiegoś nawiedzonego jutubera). Marlin istotnie ma sporo błędów, niezależnie czy mówimy o poprzedniej epoce (1.1.9) czy najnowszych wydaniach (v2) ale jednak takie rzeczy to raczej działają.

Bo tu optymistycznie zakładamy że masz Marlina.
Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”