[Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Awatar użytkownika
seeb73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2020, 16:22

[Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: seeb73 »

Od 2 dni walczę z ustawieniem na płycie, którą dostałem w prezencie z wyświetlaczem TFT28 v3. Dla mnie płyta ma kilka zalet
1. Ethernet i web interface - octoprint na oryginale się rozłączał i przerywał wydruk.
2. Cichsze sterowniki DRV8825 i wyjście na zewnętrzne, powinno skutkować również ładniejszymi wydrukami.
3. możliwość bezproblemowego instalowania autopoziomowania
to tak na szybko.

Ma może ktoś konfigurację do smoothieware pod jakąś anetę z dwoma wentylatorami i mechanicznymi endstopami?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: dragonn »

seeb73 pisze:1. Ethernet i web interface - octoprint na oryginale się rozłączał i przerywał wydruk.
Będziesz bardzo zwiedzony jak odkryjesz jak szybki jest upload w tej płycie. Generalnie jest to nieużywalne :D
seeb73 pisze: 2. Cichsze sterowniki DRV8825 i wyjście na zewnętrzne, powinno skutkować również ładniejszymi wydrukami.
Nie wiem skąd masz takie rewelacje ale DRV8825 to najgorsze możliwe sterowniki. Nie dość że często są głośniejsze od zwykłych A4988 to jeszcze drukują dużo gorzej przez tzw. nierówno microkrok. Są pewne sposoby na obejście tych problemów ale nadal - DRV w 2020 są kompletnie bez sensu.

Ale dla ułatwienia odpalenia tej płyty - możesz śmiało na nią wrzucić Marlina 2.0. Chyba z dwojga złego lepiej mieć coś co jest rozwijane i znane niż antyczne smoothieware.
Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: Berg »

jak to mówią: "darowanemu koniu..." . Jednak radził bym przybić ją gdzieś gwoździem na pamiątkę razem z tym chorym wyświetlaczem i kupić coś normalnego, czyli na przykład SKR 1.4 + tmc2209 + zwykły wyświetlacz 12864 lub tekstowy. Szkoda czasu.
Awatar użytkownika
seeb73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2020, 16:22

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: seeb73 »

Wybór mam taki: MKS SBASE + tft lub lcd 12864 od oryginału albo oryginał.

Upload w wersji oryginalnej nie istnieje. Octoprint robił to strasznie. Trzeba biegać z kartą a do drukarki mam jakieś 200 m. Upload na mks śmiga przez web interfejs bez problemu. W porównaniu z Anetą to śmiga jak odrzutowiec. Jestem zadowolony.
Trzyma połączenie na interfejsie więc nie będzie przerywać wydruków. Posiada też zarządzanie przez telnet do połączeń z octoprinta. Ostatnia poprawka do smootieware to jakieś 11 dni temu.

Zamówiłem na ali TMC2208 v3.0 projektuję płytkę drukowaną żeby tylko to ładnie kabelkami spiąć. Z tego co czytałem 2209 nie lubią się z niektórymi extruderami. Nie wiem dlaczego nie miały by być ładniejsze na nich wydruki. Kwintesencją zakupu była chęć zabawy ale przedłożyła mi całość ponad miarę. Nie chciałem wkładać w to ani złotówki.

Ważną dla mnie rzeczą jest też zdalne studzenie i grzanie stołu. Cyrki jakie miałem z oryginalną płytą nie można z niczym porównać - no może Atari 800XL się ustawić w szeregu.

Oryginalna płyta była bardzo fajna jeśli chodzi o głośność do czasu aż podłączyłem 8825 :D, kiedy dojdą z ali będzie jeszcze ciszej. Ale to akurat mam w głębokim poważaniu.

Reasumując nie dostrzegam tych wszystkich złych rzeczy jakie miały by mnie odstraszać a widzę same plusy względem tego co miałem. A na dodatek nie mam wyboru albo albo. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby - przy darczyńcy.

Ponawiam pytanie ma ktoś jakieś configi do anety, żeby wesprzeć mnie w walce?
Awatar użytkownika
seeb73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2020, 16:22

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: seeb73 »

Chcę prosić by nie proponować mi zakupu płyt głównych szczególnie nie posiadających interfejsu sieciowego np takich jak SKR 1.4. Natomiast jeśli ktoś posiada link do firmware zbliżonego do Duet3d na ten chipset a działający na tej płycie to chętnie się nad tym pochylę. Może być stary.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: Berg »

Nikt nie ma. Nie przypominam sobie by ktoś z forum się chwalił wsadzeniem SBASE do anet. Są gdzies ze dwa archiwalne wątki o niej tu na forum.
Nie mialem jej od paru lat w ręce ale pamiętam, że skonfigurowanie tego od zera dla dowolnej drukarki to było parę minut roboty. Ustawić kierunki silników, endstopy.
Z czy problem?
PS : niechcący spaliłem ją kombinując z zewn stepstikami. Potem naprawiłem. Myślałem że jak tmc wypuści zapowiadane 2225 to się z nią jeszcze pobawię. Jednak już mi się nie chciało.

Ps2 : gdzie czytałeś o tym że " tmc2209 nie lubi się z ekstruderami?" Jakieś linki? Ja gdzieś czytałem, że Ziemia jest płaska.
seler1500
Awatar użytkownika
seeb73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2020, 16:22

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: seeb73 »

Problem w tym, że nie mogę znaleźć czegoś od czego mogę zacząć. Pewnie jak zacznę z czymś co chce coś działać to po nitce do kłębka. Obecnie mam starą konfigurację dla Tevo little monster ale raczej się nie przyda. Kolega kupił to z tym, wsadził duet 2 a to coś mi sprezentował jak leci. Szukam zwyczajnie czegoś przykładowego by zacząć. Marlin odpada z oczywistych względów - nie obsługuje interfejsu sieciowego a jedynym rozwiązaniem jest instalacja ESP... to Jest kolejnym niepotrzebnym przerabianiem czegoś co w założeniu powinno działać.

Co do TMC2209 i nielubienia to czytałem na jakimś polskim forum (może nawet na tym ale w ciągu ostatnich 4 dni odwiedziłem wiele miejsc - google u mnie działa). Koleś miał problem z ekstruderem. Jak się dokopię w historii to podeślę linka. Nie zmienia to faktu, że mi to już w niczym nie pomoże bo wysłane są 2208.

Co do płaskiej ziemi to akurat też czytałem ale niestety nie potrafili niczego udowodnić a i z nauką się to kłóciło włącznie z doświadczalną metodą poznawczą. W szczególności głównym argumentem na płaskość ziemi było to, że im się nie wydaje, żeby była kulą. Najwyraźniej są za głupi. Ten temat możemy sobie darować do czasu jakiegoś "reserczu" :D mającego sens.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: Berg »

1. tmc2209 jet w zasadzie lepsze pod każdym względem od 2208. Choć nie są to wielkie różnice.

2. Jeśli masz na myśli ESP3D, to nie bo też test upload ledwo działa.
Za to ten mod jest bardzo fajny, działa od strzała, robi co ma robić: viewtopic.php?t=4895

3. Co do konfiguracji Smoothieware, to zacząć można od konfiga, z oficjalnej dystrybucji po prostu, np w/g tego poradnika, na prawdę nie ma tam wiele do ustawienia. Trzeba odpalić domyślny potem i poprawić co nie działa:
https://www.instructables.com/id/Config ... er-Basics/
https://github.com/Smoothieware/Smoothieware
https://www.instructables.com/id/Setup- ... se-12-Con/

4. Niby pojawił się ostatnio port na LPC dla RepRapFirmware ale chyba nikt z forum nie próbował jeszcze.

5. Coś przesadzasz z tym interfejsem sieciowym. Jeśli używałeś octoprinta to przecież nie trzeba było uploadować plików na kartę SD, bo to działa tragicznie wolno, tylko drukować bezpośrednio z OctoPrinta. Nie powinien się rozłączać. Jeśli się rozłączało, to trzeba było znaleźć przyczynę.

6. Ponieważ też nie lubię latać z kartą SD i nie lubię octoprinta, bo za długo startuje, to jestem zwolennikiem Klipper+dwc2-for-klipper
Awatar użytkownika
seeb73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2020, 16:22

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: seeb73 »

1. Nic już nie zrobię.
2. Nie widziałem filmik kolesia, który wlutował EPS2866 na płytkę, potem miał jakiś moduł i wydaje mi się, że to ten filmik z tematu, który wskazałeś.
3. Generalnie nic nie działa a w pierwszej kolejności nie działają wentylatory odwrócone są kierunki osi, nie działają endstopy i nie działa G28
Od oglądania konfigów już mnie oczy bolą dlatego pomyślałem, że ktoś ma do anety A8 to poprawię różnice w krokach, wielkości pola roboczego i wysokości i względnie wydrukuję kostkę... (mój config https://github.com/seeb73/Anet-A8-PLUS- ... are-config)

4. https://github.com/gloomyandy/RepRapFirmware/releases jeszcze nie ruszyłem ale wygląda dobrze.

5. Sztuczki z hup portu nic nie dają, kiedy drukuję to przerywa i koniec. Na stronie pomocy mowa, że jeśli nie działa sztuczka z odświeżeniem portu to problem leży po stronie płyty drukarki ( hardware ) i nic z tym się nie da zrobić.

6. Mój octoprint chodzi 24h na dobę, nawet jak drukuję przyłbice...(https://www.facebook.com/groups/231804091303986) Klipper z DWC2 bardzo dobrze wróży - poczytam.Dla potomnych link https://github.com/KevinOConnor/klipper. Trochę szkoda mi czasu na to wszystko ale jak się powiedziało A to trzeba też B.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: [Anet A8 PLUS] Poszukuję konfiguracji dla MKS SBASE 1.3

Post autor: Berg »

ad 3. To znaczy, żę działają silniki i grzałki. :D To dużo. teraz wystarczy zmienić kierunki silników w configu, tych co chodziły odwrotnie (usunąć ! z definicji alpha_dir_pin albo dodać w gamma_dir_pin itp)
G28 to normalne, że nie działa, skoro silniki nie jadą w stronę Endstops. Też nie będzie działać jak źle są skonfigurowane endstopy.

Odnośnie konfiguracji wentylatora, a pytanie,
więcej też tu. https://www.instructables.com/id/Smooth ... Fan-Contr/

O, MKS 5 miesięcy temu opublikował, w końcu, schemat tej płytki:
https://github.com/makerbase-mks/MKS-SB ... 20V1.3_002

a BOM tu:
https://github.com/makerbase-mks/MKS-SB ... %20BOM.pdf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”