Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

manukkk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2018, 21:48
Drukarka: Anet AM8

Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: manukkk »

Witam,
Postanowiłem wymienić starą oryginalną płytę główną w mojej anetce. Wybór padł na MKS ROBIN NANO v.2.0 ze sterownikami TMC 2209 v.2.
I teraz moje pytania:
1. Jakie powinienem ustawić Vref dla oryginalnych silników anetkowych ??
2. Czy mogę podłączyć 2 silniki osi Z do jednego Stepsticka (posiadam "rozdzielacz") ?


Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: Andrzej_W »

2. Tak
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: JohnJames »

manukkk pisze: 1. Jakie powinienem ustawić Vref dla oryginalnych silników anetkowych ??
Prościej by było, gdybyś chociaż napisał, jakie to są silniki ;)
Najpierw trzeba znaleźć specyfikację silników - zobaczyć, jaki mają znamionowy prąd pracy.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
manukkk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2018, 21:48
Drukarka: Anet AM8

Re: Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: manukkk »

JohnJames pisze:
manukkk pisze: 1. Jakie powinienem ustawić Vref dla oryginalnych silników anetkowych ??
Prościej by było, gdybyś chociaż napisał, jakie to są silniki ;)
Najpierw trzeba znaleźć specyfikację silników - zobaczyć, jaki mają znamionowy prąd pracy.
Wiem, że byłoby prościej. W tym momencie nie mam ich pod ręką (jestem w pracy), więc dlatego napisałem "oryginalne anetkowe" z nadzieją, że ktoś będzie może wiedział jaki to model silników. Jak tylko wrócę do domu uzupełnię o jaki konkretnie model silników chodzi.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: dragonn »

1. Żadne, nie ustawiasz napięcia tylko ustawiasz prąd który powonień około 85% prądu podanego przez producenta silnika. Oczywiście ten prąd musisz przeliczyć wtedy na napięcie Vref które mu odpowiada zgodnie z tym jaki masz stepsticki i rezystory pomiarowe w nim (nie koniecznie np. wszystkie TMC2209 mają te same). Ale zazwyczaj producent stepsticka podaje gotowy wzór.
cyfron
manukkk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2018, 21:48
Drukarka: Anet AM8

Re: Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: manukkk »

manukkk pisze:
JohnJames pisze:
manukkk pisze: 1. Jakie powinienem ustawić Vref dla oryginalnych silników anetkowych ??
Prościej by było, gdybyś chociaż napisał, jakie to są silniki ;)
Najpierw trzeba znaleźć specyfikację silników - zobaczyć, jaki mają znamionowy prąd pracy.
Wiem, że byłoby prościej. W tym momencie nie mam ich pod ręką (jestem w pracy), więc dlatego napisałem "oryginalne anetkowe" z nadzieją, że ktoś będzie może wiedział jaki to model silników. Jak tylko wrócę do domu uzupełnię o jaki konkretnie model silników chodzi.
Model Silnika to 42SHDC3025-24B. Nie potrafię tylko znaleźć wzoru, żeby obliczyć Vref na TMC2209 do tych silników.
W 1 poscie w sumie nie dodałem chyba ważnej informacji. Stepsticki będa pracowały w UART.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2020, 08:00 przez manukkk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet AM8 MKS Robin Nano V.2.0 ?napięcie silników?

Post autor: dragonn »

Musisz szukać u swojego chińczyka np. https://wiki.fysetc.com/Silent2209/ tu jest dla fystec. Jeśli Twoje mają te same rezystory pomiarowe to ten wzór również będzie prawidłowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”