Problem z wydrukiem

tedycop
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2020, 00:07

Problem z wydrukiem

Post autor: tedycop »

Witam . Posiadam od dzisiaj Anet A8 po złożeniu i wypoziomowaniu wydruki wychodzą bardzo kiepsko A mianowicie próbuje wydrukować tuleje do prowadnic Y i diamenty zapada się do środka wydruku. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

Z natłoku informacji jakie podałeś to mogę poradzić tylko żebyś upomniał werbalnie wydruki, by wychodziły ładnie.

Wrzuć jakieś zdjęcia, napisz co to za materiał, jakie masz parametry druku... no cokolwiek.
cieplok
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: Zepco »

Po zdjęciach, które dołączyłeś wynika,że to może być nadal problem z mechaniką, bo parametry druku wyglądają dobrze.

Jednak po dłuższym przyglądaniu się doszedłem do wniosku, że to jednak problem braku supportów lub złe ułożenie modelu na stole. Pamiętaj o istnieniu pewnej wrogiej siły dla druku 3D - grawitacji.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
tedycop
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2020, 00:07

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: tedycop »

Dziękuję bardzo za info jak umieścić zdjęcia. A tak wygląda wydruk U mnie.
Załączniki
20201226_001109.jpg
20201226_001048.jpg
tedycop
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2020, 00:07

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: tedycop »

Ustawienia drukarki fabryczne temp. 200st. Filament załączony do drukarki .
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: dragonn »

Po pierwsze, filament do kosza albo odstaw go na półkę i kup coś sprawdzonego. Te dołączane do drukarki często nie nadają się do niczego, a zdecydowanie to zły pomysł używać je na starcie bo ich jakość potrafi być kompletnie losowa.
Druga sprawa, masz tunnel do chłodzenia wydruku? A A8 chyba trzeba go sobie wydrukować, no i czy chłodzenie wydruku działa w trakcie wydruku?
Bo wydruk wygląda jak by miał za mało chłozenia
Po trzecie "wydrukować tuleje do prowadnic Y" daj sobie spokój z wprowadzaniem takich zmian na starcie kiedy jeszcze w ogóle nie ogarniasz drukarki. Pozmieniasz setkę rzeczy w drukarce nie mając wystarczającej wiedzy o niej i cała drukarka wyląduje w koszu bo nie będziesz w stanie ogarnąć co powoduje problemy.
cieplok
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: Zepco »

Jeśli mnie pamięć nie myli, to stół w A8 jest wykonany z płytki PCB przyklejonej do aluminium i nie ma żadnej warstwy między owym alu i wydrukiem. Chyba nawet zalecali użycie taśmy papierowej. Także w pierwszej kolejności radzę kupić lustro 4mm (u szklarza za ok 8-10zł), a najlepiej ze 2 szt, wypoziomować stół z tym lustrem i dopiero zacząć druk.
Samo lustro musi być odtłuszczone, np IPA (alkohol izopropylowy/izopropanol). Jeśli stół będzie dobrze wypoziomowany i odtłuszczony, ale wydruki nie będą się trzymać, to można na starcie kupić lakier do włosów Hegron (znajdziesz info na forum) lub jakiś dedykowany kleik do wydruków 3D.
Jednym zdaniem, wydruki na czystym aluminium średnio się trzymają i tego masz efekt, który przenosi się na kolejne warstwy.

Jeśli sam skręcałeś Anetkę, to sprawdź czy grzałka i termistor w głowicy są dobrze przymocowane, bo lubią być luźne i wskazania temperatur będą z kosmosu. Przy okazji zwróć uwagę czy przewody zasilające stół są usztywnione tuż za wtyczką, tam nie mogę się zaraz przy niej poruszać, bo inaczej szybko przestanie Ci grzać i możesz zrobić ładne zwarcie.

Wrzuć tu zdjęcie drukarki.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
tedycop
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2020, 00:07

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: tedycop »

Dzieki bardzo za podpowiedzi okazało się że używałem programu bez konfiguracji drukarki trochę przy you tubie i sprawa ogarnięta. Ale jeszcze raz dzieki . Pizdrawiam
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Problem z wydrukiem

Post autor: Zepco »

tedycop pisze:Dzieki bardzo za podpowiedzi okazało się że używałem programu bez konfiguracji drukarki trochę przy you tubie i sprawa ogarnięta. Ale jeszcze raz dzieki . Pizdrawiam
:D Zakładaliśmy, że konfigurację masz już za sobą. Nie zrażaj się, wszyscy uczymy się cały czas. Udanych wydruków!

P.S. Poczytaj o podstawowych zabiegach potrzebnych do tego, żeby Aneta była bezpieczna, w tym wgranie nowego oprogramowania z kontrolą błędów temperatury.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”