Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

bene
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2021, 22:01

Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

Post autor: bene »

Cześć
Mam ogromny problem z Anet A8 (chociaż na wyświetlaczu pisze ctc A8 W5). Chodziła fajnie do dzisiaj, kiedy to znów chciałem coś w niej podrasować. Zamontowałem napinacz na osi X i mocowanie pasków na osi Y. Z silnikiem nic nie robiłem. Po uruchomieniu drukarki był problem z poruszaniem płyty. Zaczęła przeskakiwać. Początkowo myślałem, że top pasek przeskakuje ale jesdnak to silnik ma za małą moc. Da się coś z tym zrobić? Jeśli nie to jakie silniki pasują do niej?
Pozdrawiam
bene
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2021, 22:01

Re: Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

Post autor: bene »

Zapomniałem dodać że próbowałem wgrać Marlin, ale przy 89% wyskakiwał błąd. Może coś z tym związane?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 712

Re: Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

Post autor: JGFTW »

Silnik działał dobrze (wcześniej nie było problemu), po dodaniu napinaczy gubi kroki - za mocno napięty pasek? Źle zamontowane napinacze? (raczej tu szukałbym przyczyny)

Jeżeli ruszałeś coś przy kole napędowym - może poluzowane koło zębatę lub mocowanie silnika?
bene pisze:Zapomniałem dodać że próbowałem wgrać Marlin, ale przy 89% wyskakiwał błąd. Może coś z tym związane?
Czyli drukarka zepsuła się od chęci wgrania Marlina? Próbowałeś, ale się nie udało (zakładam) skompilować? xD

Mówi się, że to jest najniższej półki chińczyk i od patrzenia na niego się psuję - widocznie to możliwe jest ;)
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

Post autor: seler1500 »

Sprawdź, czy silnik nie ma czasem luzu na łożyskach - po napięciu paska może się blokować.
bene
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2021, 22:01

Re: Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

Post autor: bene »

Napięcie paska testowałem podczas ruszania osią Y. Albo przeskakiwalo na silniku (koło zębate dobrze się trzyma) albo pozniej na pasku, kiedy już był slaby naciąg. Przy lekkiej pomocy rękę podczas poruszania się silnik prowadzi pole robocze czyli kwestia mocy silnika.
Te modyfikacje robiłem wszystkie na raz i na sam koniec chciałem wgrać Marlina. Nie udało mi się to bo wyskakiwały jakieś błędy. Po tym wszystkim jak chciałem puścić normalnie drukarkę to zaczęła szwankować. Podejrzewam jeszcze, coś z oprogramowaniem bo znalazłem taki filmik:
https://youtu.be/HCL_bxzL8ZA
bene
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2021, 22:01

Re: Anet A8 - mała moc silnika krokowego Y

Post autor: bene »

działa. Problemem była prowadnica. Podczas naciągania paska lekko się wyboczała. Na łożyskach liniowych powodowało to zbyt duży opór. Wydłużyłem śruby konstrukcyjne przez co większe obciążenie one przenoszą i prowadnice są luźniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”