Anet A8 Wymiana płyta

br004d
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2021, 12:52

Anet A8 Wymiana płyta

Post autor: br004d »

Cześć,
jestem świeżakiem jeśli chodzi o drukarki i jako pierwszy strzał kupiłem używaną Anet A8
Po kilku dniach napierdzielania się z nią (zniszczenia maty itd) okazało się że po klku wydrukach zaczeły sie dziać dziwne rzeczy.
Grzałak ekstrudera się wyłącza, na wyświetlaczu pojawiają sie kwadraty, podczas druku osie stają w miejscu z lejącym siefilamentem po czym znowu się ruszają (filament niszczy wydruk). Po jednym wydruku nie da się wydrukować drugiego tylko trzeba zresetować, nie zawsze drukarka się także chce uruchomić i zatrzymuje się na powitaniu repietera itd.
Moja diagnoza to coś z płyta główną więc stwierdziełem że nią wymienie. Posiadam już ze starego prjektu płytę reprapa z sterownikami silników więc trzeba kupic tylko Mega 2560. Co sądziecie o tym wyborze? Na Arduino wgrał bym Merlina

Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet A8 Wymiana płyta

Post autor: Zepco »

Sprawdzałeś zasilacz? Spróbuj puścić ten sam wydruk, ale bez grzania stołu i zobacz czy będzie zachowywać się podobnie. Sprawdź czy wszystkie przewody są dobrze dokręcone i czy przy gnieździe zasilania stołu wtyczka nie jest upalona
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”