Anet ET4 PRO PCTG

Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

ale działa dobrze :-) Spróbuje jeszcze to TPU druknąć i zobaczymy - jak nie będzie problemów to tak zostaje :-)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: McKee »

Tak trochę przy okazji (tych przeróbek) wrzucę info że ktoś wrzucił na reddita przeróbkę Anet-y na druk metalem (!)
Linka nie pamiętam / nie mam pod ręką ale gość pisał, że poniżej 1000$ go to kosztowało.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

TPU niestety nie wyszło- makaron w extruderze , PCTG też nie przeszło - teraz wymiana hotendu (niestety termistor się rozadł i muszę nowy zamówić a także druknąć adapter do głowicy)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

Do TPU musisz sobie ustawić odpowiednio docisk ma radełkach, u mnie delikatny docisk i w miarę wolno i testowo bez retrakcji drukowałem ale za mało żeby dopracować profil.Może tak być że skoro masz go odwrotnie i na wyjściu jest szczelina pomiędzy radełkami a obudową
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Ogarnąłem drukarkę - Kompilacja marlina + BMG założony prawidłowo + zmiana kierunku w sofcie + nowy czujnik temperatury (zmiana w sofcie z 1 na 11) i drukuje TPU 230 stopni 30 mm/s. Zamieniłem także oryginalną rurkę na niebieską i włożyłem ją na mocny wcisk - zrezygnowałem z głowicy allmetal i jadę teraz na oryginalnej. Do tego wyszło to co podejrzewałem od dłuższego czasu że kręcenie śrubką na czujniku zbliżeniowym w pewnych położeniach powoduje duże wachania powtarzalności wymiarów (teraz ustawiłem jak najmniejszy błąd + offset głowicy) Dodatkowo teraz robię ręczną kalibrację stołu na nożyk tapicerski (0,45mm) zamiast kartki - wydaje mi się że jest to dużo lepszy sposób
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”