Anet ET4 PRO PCTG

Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

bratmat pisze:Kupiłem głowice oraz BMG , wgrałem merlina . Czekam na przesyłkę. Czy do tego BMG muszę specjalnie komplilować merlina ? Nie da się tego skonfigurować w już zainstalowanym merlinie 2.0 ? Jeżeli chodzi o temperaturę to teraz mam maksymalną 245 stopni :-) Robiłem autoPID . Przypuszczam że muszę skompilować własną wersję ale chyba będzie trochę pod górę. Czy drukarka to po prostu Arduino ? tylko na customowej płycie ? Tak to wygląda
Tylko kwestia ustawienia kroków na silniku ekstrudera. Tak samo jak jego kalibracja. Co do ustawienia temperatury to wydaje mi się że będziesz musiał sobie go skompilować od nowa.
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Podejrzewam że jeśli średnica radełka nowego extrudera nie będzię różniła się od starej to powinno być git nawet bez kalibracji. Przeraża mnie kompilacja merlina - muszę się wgryźć w temat. Na razie wydruk na merlinie jest spoko. Wkurza mnie trochę ekran dotykowy w anecie - jest wykonany w jakości starych nawigacji GPS :-) Podoba mi się że widzę współrzędne wydruku a zwłaszcza oś Z
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

BMG ma przełożenie 3:1 u mnie jest ustawione 415 kroków na standardowym ekstruderze od enderka miałem 97 kroków. W sumie mała różnica :D
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Właśnie oglądam mój BMG i faktycznie przełożenie jest zupełnie inne bo napęd nie jest bezpośrednio z osi silnika tylko przez kilka razy większą zębatkę. Stąd różnica w krokach. Gorzej będzie z tą głowicą z endera - radiator wygląda na dużo mniejszy niż w Anecie - czy nie będzie problemów z schłodzeniem filamentu ?
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

BMG ma przełożenie 3:1 u mnie jest ustawione 415 kroków na standardowym ekstruderze od enderka miałem 97 kroków. W sumie mała różnica
Wpisałem twoją wartość 415 kroków (miałem 100) i drukuje w porządku - extruder zamontowałem odwrotnie bo kręcił się w drugą stronę ale myślę że będzie działał - na stronie producenta właśnie tak jest zainstalowany. Muszę druknąć tylko dodatkowy uchwyt dla czujnika filamentu bo się trochę nie zgrywa. Czy faktycznie ta rurka capricorn nie nadaje się do drukowania TPU ?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

Niewiem ja mam zwykłą PTFE i u mnie szło TPU. Wrzuć zdjęcie jak zamontowałeś BMG. Jeżeli się kręci w drugą stronę to wystarczy zmienić ze sobą dwa przewody we wtyczce i zmieni mu się kierunek obrotów bez grzebania w Marlinie.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: epon »

rurka capricorn ma średnicę wewnętrzną 1,9 mm a te chińskie 2 mm
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Wygląda jak na stronie Anet. Czy w Marlinie można zmienić kierunek pracy ekstrudera ? Nie znalazłem tej opcji.
Ten capricorn to chyba nie podróba ?

P.s.
Powiem wam że na tym merlinie to mam 100% kontroli nad drukarką i zero problemów z wypoziomowaniem. Na oryginalnym sofcie masakra co 2 wydruk zmienione parametry. Tutaj wygląda na to że offset Z działa a w oryginalnym sofcie było jakoś dziwnie tak jakby za każdym włączeniem drukarki był losowy.
Załączniki
BMG_BMG_8_480x480.jpg
IMG20210616222915.jpg
IMG20210616222534.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

Tak żem czuł masz go odwrotnie.
Ja mam tak.
Załączniki
IMG_20210616_232245.jpg
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 586
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 237

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Rozarh »

bratmat pisze:Wygląda jak na stronie Anet. Czy w Marlinie można zmienić kierunek pracy ekstrudera ? Nie znalazłem tej opcji.
okolice linii 1100:

Kod: Zaznacz cały

#define INVERT_E0_DIR false
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”