Anet ET4 PRO PCTG

Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Czy ktoś próbował drukować filamentem PCTG od Fiberlogy na anecie ? Mam problem z wydrukiem bo drukarka nie może osiągnąć temperatury 250 stopni (najwyższa to 246) i materiał prawie nie chce płynąć z dyszy. Jest jakiś sposób by podbić temperaturę najlepiej tak z 10 stopni gdyż ten materiał ma przedział temperaturowy 250-270 stopni.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

Tak zmienić ustawienia w oprogramowaniu a do tego pewnie trzeba zmienić hotend na ful metal i ciekawe czy grzałka da rade tak nagrzać blok.
Tak na szybko :D
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Oprogramowaniu masz na myśli firmware ? Bo ustawienie w slicerze nic nie zmienia - Można to zrobić w merlinie ? Jaki konkretnie blok fullmetal pasuje do ANet ET4 PRO ? Może coś już z direct extruderem ? I oczywiście w pieniądzach tańszych niż drukarka :-)
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 6
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: zbyszp »

Gardziel full metal jest fi 7, anet ma fi 6mm. Może rozwiercić blok radiatora?Wygląda, że dałoby radę. Chyba najtańsza opcja. W Marlinie można ustawić wyższą dopuszczalną temperaturę, myślę, że przy silikonowej skarpetce na blok grzejny nie będzie problemu uzyskać 260.
16235175892132084123117413186126.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: Andrzej_W »

Dobra powoli. Tak w oprogramowanie bo jest pewnie zablokowane na 245 stopniach jak napisałeś że możesz tyle ustawić. Jest to zabezpieczenie przed tym żeby nie nagrzać rurki PTFE powyżej 260 stopni bo zaczyna wydzielać się z niej rakotwórcze związki czy tam trujące. Chodziło mi o łącznik który dochodzi do bloku żeby drukować w wyższych temperaturach musi być to konstrukcja full metal czyli filament przechodzi przez cały łącznik bez pomocy PTFE
Załączniki
Gardziel-E3D-V5-.jpg
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Najchętniej to wziąłbym jakiegoś gotowca czyli pełną głowice z sankami , ekstruderem. Wtedy nową miałbym do druku PETG PCTG TPU a starą do druku PLA.( w zasadzie PLA nie jest mi do niczego potrzebne bo podoba mi sie PETG ale mam jeszcze kilka rolek i robię z tego wydruki próbne) Tylko nie wiem jak tego szukać - ender jest kompatybilny z anet ?
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 6
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: zbyszp »

TPU to najlepiej z direct, albo BMG Dual drive, do BMG bez problemu skompilujesz Marlina2+ (jest Anet Easy config). Drugie wyjście to są dostępne stl do wydruku Directa z aktualnym osprzętem, tzn ekstruderem i głowicą.
Tu na filmie https://www.youtube.com/watch?v=tiqkLA3EsUE masz Enderowską głowicę w Anet ET4 a do Endera są dostępne allmetal.
ibiz
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 13
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: bratmat »

Wygląda na prawie plug and play :-)
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 6
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: zbyszp »

Przy niedużych modyfikacjach pasują też inne, lepsze głowice, na filmie Dragonfly
https://www.youtube.com/watch?v=UXH8jjXfVis
Po wgraniu Marlina można sporo, spory minus to TMC2008 (w pro) bez uart, czyli bez możliwości ustawienia prądu na silnik, np. Orbiter z tym małym silniczkiem może mieć krótki żywot. Większy=cięższy ekstruder direct myślę, że lepiej miałby z podwójną osią Z, wyjście na drugi silnik jest na płycie, ale nie sprawdzałem jak zachowa się motor pod podpięciu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anet ET4 PRO PCTG

Post autor: dziobu »

zbyszp pisze:spory minus to TMC2008 (w pro) bez uart, czyli bez możliwości ustawienia prądu na silnik,
Nie wprowadzaj nikogo w błąd - dalej można zadać prąd tylko trzeba zrobić to potencjometrem.
Andrzej_W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”