napięcia na płycie głównej

qba93
Postów w temacie: 11
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

napięcia na płycie głównej

Post autor: qba93 »

witam mam problem z nagrzaniem stołu. Pokazuje mi normalnie temperatury stołu i extrudera ale stół się nie nagrzewa tylko wiedzę jak spada temperatura do pokojowej. Postanowiłem multimetrem sprawdzić przy sekcji BED jakie są napięcia i o dziwo pokazuje 0,00V wszędzie mam jakieś wartości po 12V tylko nie tam. Nie wiem czy się sfajczyło bo mosfetu nie miałem niby drukuje ale stół zimnawy.
Załączniki
IMG_2160.jpeg
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 1
Posty: 186
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: Elhape »

Skoro drukuje to tak jak byś w slicerze nie miał ustawionej temperatury do której ma zagrzać się stół przed wydrukiem.
Jeśli w gcodzie była by informacją, że stół ma mieć powiedzmy 60°C to nie zacznie drukować a domyślnie nawet grzać głowicy dopóki nie osiągnie tych 60°C.
Najprościej uruchom Repieter host i ręcznie włączy grzanie stołu i zobacz czy rośnie temperatura.
qba93
Postów w temacie: 11
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: qba93 »

ok tak więc nic się nie dzieje nie grzeje się stół, a na płycie nadal 0,00V po zmianie temperatury stołu. Ostatnio wymieniałem łożyska ale raczej nic nie zepsułem bo wczoraj drukowało normalnie dopiero dzisiaj przestał grzać.Kable są na miejscu nic nie naderwane stół od spodu też te dwa małe druciki nie drgnięte
qba93
Postów w temacie: 11
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: qba93 »

sprawdziłem w tym programie i nie grzeje, a temperaturę pokazuje. Zeby coś wydrukować w cura muszę ustawić temperaturę stołu taka pokojową żeby ruszyło nagrzewanie grzałki.
Awatar użytkownika
jacekpom
Postów w temacie: 7
Posty: 22
Rejestracja: 25 cze 2017, 20:52
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Prusa i3 mk3, BLV
x 6
Kontakt:

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: jacekpom »

sprawdz mosfet pod radiatorem czy sie nie spalił
Załączniki
bed-mosfet.jpg
qba93
Postów w temacie: 11
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: qba93 »

ok a ja fizycznie śladu spalenizny nie będzie widać to jak go multimetrem zmierzyć?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1570
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: Jarewa »

A ta dioda od bed się zapala?? Bo to podstawa do dalszych napraw.
qba93
Postów w temacie: 11
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: qba93 »

Tak zapala sie
qba93
Postów w temacie: 11
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: qba93 »

Znaczy się ile tam jest diod które powinny sie zapalać na bank włącza sie jedna. Jak wrócę do domu to sprawdź ile ich jest
Awatar użytkownika
jacekpom
Postów w temacie: 7
Posty: 22
Rejestracja: 25 cze 2017, 20:52
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Prusa i3 mk3, BLV
x 6
Kontakt:

Re: napięcia na płycie głównej

Post autor: jacekpom »

qba93 pisze:ok a ja fizycznie śladu spalenizny nie będzie widać to jak go multimetrem zmierzyć?
możesz go porównać z tym obok od grzałki extrudera sprawdz w teście diody czy ma takie same spadki napięcia ewentualnie podczas nagrzewania stołu sprawdz napięcia na tym mosfecie jedną sondę przyłóż do masy drugą do nóżki z lewej i z prawej zobacz jakie są napięcia możesz tez zamienić miejscami te dwa mosfety jeśli nie masz multimetra
Załączniki
unnamed.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”