wytłumienie wibracji

qba93
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

wytłumienie wibracji

Post autor: qba93 »

hej macie jakieś pomysły patenty jak wytłumić wibracje w Anet A8 na standardowej obudowie? Zamówiłem sobie mate antywibracyjną ale chciałbym zniwelować wibracje na obudowie w tym celu zamówiłem takie nakładki antywibracyjne na silnik ale gdy zamontowałem na silni od stołu okazało się, że silnik za bardzo odstaje i uderza w ramę od stołu. Może takie małe gumowe podkładki zamontuję n 4 śruby trzymające silnik i coś to da. Sama w sobie jakoś głośna nie jest ale co wibruje to jest jej :D Wymiana ramy drukarki odpada za duże koszta za drukarkę dałem 108euri więc nowe ramy, obudowy za drogi biznes potrzebuję pomysłu ala Janusz tylko takiego żeby miało ręce i nogi póki co nic do głowy mi nie przychodzi. Może ktoś z was coś z tym robił i ma jakieś doświadczenie jak zniwelować wibracje i rezonowanie drukarki.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: wytłumienie wibracji

Post autor: dziobu »

Wymień stepy na ciche.
Mocowanie silników na gumie to średni pomysł gdy silnik jest elementem naciągu paska czy trzyma śrubę. W takim wypadku to mocowanie musi być sztywne.
qba93
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 06 lip 2021, 00:32

Re: wytłumienie wibracji

Post autor: qba93 »

w sensie nie mocowane na gumie tylko między tą ramą co trzyma silnik będą podkładeczki mające na celu pochłonięcie części wibracji całe to mocownaie sztywne będzie
A co do cichych stepów to nową płytę główną musiałbym wtedy zmienić bo mam standardową
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: wytłumienie wibracji

Post autor: dziobu »

  1. Używaj dużych liter i znaków interpunkcyjnych.
  2. Nie wiem o jakiej części piszesz, ale takie podkładki niewiele dają. Poza tym drukarka 3D musi mieć sztywną konstrukcje.
  3. Jeśli chcesz przyjanuszować to najlepszy stosunek wyciszenia do ceny masz przy wymianie stepów na ciche. Żadne gumki czy inne bzdury.
  4. A jeśli już bardzo chcesz zrobić to z gumą, to pod drukarkę wsadź matę tłumiącą (np do pralek są takie). Albo płytę chodnikową.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: wytłumienie wibracji

Post autor: artusiek »

Mata pod drukarkę . Guma jako tłumik przy silnikach - z moich własnych doświadczeń - pogarsza wydruk .
Mati
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”