Anet A8 zmiana ekstrudera

dmgkrk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:26

Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: dmgkrk »

Witam chciałbym zamontować w tej drukarce na E3d V6 tak mi polecono aby polepszyć jakość wydruków czy jest ktoś tutaj kto by mi podpowiedział jak się za to zabrać? :D

Albo może co innego zamontować aby polepszyć fabrykę :)

Jestem laikiem jeśli chodzi o modyfikację w drukarkach 3d jedynie co zrobiłem to MOSFET na stół, wzmocnienie ramy, Hallon V3, IGUSY, LCD od A6, szkło na stole.
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: arbaql »

Co konkretnie chciałbyś polepszyć w jakości wydruków? Teraz masz ekstruder typu direct czyli mk8 a chcesz założyć bowden który jest lżejszy i teoretycznie można zwiększyć akcelerację i szybkość wydruków natomiast co do poprawy jakości trudno powiedzieć. Sam używam Anet A8 i mam standard bez żadnych modyfikacji, ale z tego co się orientuję na bowdenie trudniej jest skalibrować retrakcję niż na direct. W tej drukarce problemem w jakości wydruków bardziej chyba jest sterownik który nie umie miękko ruszać i hamować silnikami które podczas zmiany prędkości powodują drżenie danej osi i na detalach wychodzą fale ale to jest moje zdanie. A gdybym ja zmieniał ekstruder na bowden... najłatwiej jest jak się od kogoś skopiuje sprawdzoną metodę, może są jakieś gotowe przejściówki albo cały wózek z łożyskami i mocowaniem na E3d V6 osi X. A jak nie ma to trzeba przerabiać tą co jest.. Poza tym E3d V6 to sam hot end do którego filamet idzie rurką, ale ten filament jest podawany podobnym do tego co masz ekstruderem który wpycha go do tej rurki, a sam ekstruder mocuje się gdzieś w wygodnym miejscu do obudowy tak żeby rurka z filamentem za bardzo sie nie naprężała i nie zginała, podłącza się do sterownika, kalibruje i gotowe.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: dragonn »

arbaql pisze:W tej drukarce problemem w jakości wydruków bardziej chyba jest sterownik który nie umie miękko ruszać i hamować silnikami które podczas zmiany prędkości powodują drżenie danej osi i na detalach wychodzą fale ale to jest moje zdanie.
Nie, to absolutnie nie jest prawda.
To jak hamuje/rusza nie jest kwestią sterownika a kwestią ustawień akceleracji i jerku co można sobie samemu zmieć.
Tylko jak ustawisz tak żeby "miękko ruszać i hamować silnikami " to wydruki będą trwać więczność.
Wiesz jaki jest problem z A8? TO JEST CHUJOWA DRUKARKA I NIE NALEŻY JEJ KUPOWAĆ W 2021, ona miała jakiś tam sens przez powstaniem Endera 3, teraz nie ma. Rama w A8 jest gów***** i nic tego nie zmieni dopóki nie wymniesz całej ramy.
sagittario
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: arbaql »

Dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu. Nie zmienia to faktu że do polepszenia jakości wydruków na tym urządzeniu nie wystarczy założenie bowdena.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Maciek11.09
Postów w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 30 sie 2020, 01:01
x 11

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: Maciek11.09 »

Załóż ekstruder od Prusy. Na thingivers jest taka przeróbka ;)
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: sagittario »

Nie. Nie. Nie.
Nawet ekstruder od prusy nic nie da jak rama jest ciulata. Mam, więc wiem co piszę. Jak chcesz przerobić anetę tanim kosztem to i tak musisz zainwestować w ramę.
Fakt faktem, że jak się "dopieści" drukarkę to może dawać przyzwoite wydruki. Ale do pięknych wydruków to jest temu daleko.
dragonn
Maciek11.09
Postów w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 30 sie 2020, 01:01
x 11

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: Maciek11.09 »

Rama to fakt pierwsze xo powinno się zmienić ;)
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 1
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Anet A8 zmiana ekstrudera

Post autor: ethanak »

Znajdź na thingiverse coś w stylu "anet a8 y-axis rework", drukarka robi się głośniejsza ale różnica jest. No i oczywiście całość chwycona do stołu albo jakiejś sklejki (ja mam płytę meblową ze śmietnika).
To fakt, dzisiaj zakup tej drukarki nie ma sensu, ale jak ktoś już ją ma to niekoniecznie musi kupować nową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”