Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

fue
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2021, 22:45

Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: fue »

Witam
Jestem szczesliwym posiadaczem drukarki Anet A8+ z Hallonem v3 i kilkoma drobnymi przerobkami ulatwiajacymi korzystanie z drukarki. Po zakupie Hallon v3 stanalem przed koniecznoscia dokonania wyboru wersji Marlin i zrezygnowania z niektorych funkcji w menu. Jak zapewnie wszyscy wiecie plyta oryginalna ma ograniczenia.
I tu potrzebuje wsparcia. Po kilkudniowych przeszukiwaniach internetu wytypowalem dwie plyty:
MKS GEN-L V2.1 lub SKR MINI E3 V2
do tego oczywiscie stepsticki TMC2209 lub inne
Pytanie jest nastepujace:
czy to dobry wybor? jesli tak to ktora z tych plyt? A moze polecacie cos innego gdyz nie wiem jak "stare" sa te plyty
czy moze jest plyta pasujaca wymiarami do oryginalnej obudowy?
czy do listy zakupow powinienem dopisac MOSFET, jesli tak to jaki?
czy warto wymieniac oryginalny LCD na LCD12864 (podoba mi sie mozliwosc zmiany kolorow wyswietlacza)
czy do tych zmian bede musial miec nowe obudowy (plyta, wyswietlac itd) bo akurat na ten temat nic nie znalazlem
Mysle ze z konfiguracja Marlina 2 nie bedzie wiekszego problemu bo jest to niezle opisane i sam juz troche grzebalem
Czy dam rade sam to zrobic? Do najblizszego serwisu mam ponad 1500km samolotem, nie liczac kilku lokalnych w ktorych nie wiedza co to jest drukarka 3D, ale umiem sie poslugiwac lutownica i narzedziami i mam jakies pojecie o elektronice. Mam nawet miernik :)
Licze na wasze podpowiedzi
Maciek11.09
Postów w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 30 sie 2020, 01:01
x 11

Re: Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: Maciek11.09 »

Skr mini lub skr 2 z tmc2209 to dobry wybór.
Mosfet jest nie potrzebny ten na płycie powinien sprawdzić się bez problemu jednak zewnętrzny nie zaszkodzi ;) jeżeli tak bardzo chcesz to zmień wyświetlacz ale Może na TFT? Obudowy zapewne nowe będzie potrzeba i dasz sobie radę samemu jak dobrze poczytasz
fue
fue
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2021, 22:45

Re: Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: fue »

dzieki Maciek
znalazlem cos takiego z TMC2209 x5
https://pl.aliexpress.com/item/10050023 ... 2079%22%7D

Nie upieram sie przy wymianie wyswietlacza bo oryginalny jest OK i przyzwyczailem sie do niego. Moze w przyszlosci, ale nie jestem przekonany do wyswietlacza graficznego. Chyba ze podlaczenie oryginalnego do tej plyty to problem (kabelki itp). Czy piszac TFT masza na mysli tylko grafike czy rowniez ze jest dotykowy? Nie chce montowac w tej drukarce wodotryskow jesli nie maja zdecydowanie polepszyc jej mozliwosci.
fue
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2021, 22:45

Re: Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: fue »

znalazlem jeszcze SKR V3 z zamontowanymi TMC2209

https://pl.aliexpress.com/item/10050035 ... 7658%22%7D

cenowo wychodzi lepiej, ale czy bedzie pasowac do Anet A8+ i czy nie bedzie problemu z oprogramowaniem "bo za nowa plyta". Chociaz... zanim chinczycy przysla to pewnie Marlin juz bedzie mial to ogarniete bo do mnie z chin przesylki ida dwa miesiace :)
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: arkomania.pl »

Kup SKR MINI E3 V2 zawsze będziesz miał u Nas wsparcie.
Nie kupuj płyt ze zintegrowanymi stepstickami, jak to było w starej piosence....(nie wierz nigdy kobiecie) dobrą radę Ci dam.

W razie spalenia lub jakiś podejrzeń, nie daj boże , stepsticka zawsze
Pozdrawiam Arek G. arkomania
annon
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: annon »

W mojej Anecie mam skr 1.3 i tmc2208. Nie narzekam. Teraz wgrany klipper wczesniej marlin.
fue
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2021, 22:45

Re: Anet A8+ wymiana plyty na SKR lub MKS

Post autor: fue »

Nie wiem dlaczego, ale wiedziony instynktem kupilem ostatecznie Two Trees SKR V1.5 SKR V1.5 Turbo oraz TMC2209
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dSvS33V
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4c4dSvS33V
i co?
i wpadlem w panike
na swoje usprawiedliwienie mam to ze plyta nie ma wbudowanych stepstickow (jak chyba wszystkie SKR MINI ktore widzialem) oraz mozna dolozyc modul WiFi na ESP01
OK - stalo sie
Teraz probuje znalezc cokolwiek co podpowie mi jak skonfigurowac Marlina 2.0.9.2 z oryginalnym wyswietlaczem Anet A8+ i TMC2209.
Przyznaje ze glowa mi puchnie i zaczynam mylic pojecia od nadmiaru niepotrzebnej wiedzy, ktora probuje nie wiem po co przyswoic.
Czy ktos z was przeszedl juz podbna droge i poprowadzi mnie za raczke jak przedszkolaka?
Jak ogarne te podstawowe komponenty to z Hallonem V3 pewnie sobie sam poradze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Anet”