Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: dziobu »

Gmeracz pisze:To co pisał Dziobuś
KTO KURŁA???
Gmeracz pisze:No i czy to nie prawda, że delta to newer ending story??? Heh
Pod tym względem nie odstaje od stawki. W każdej można grzebać bez końca.
Gmeracz pisze:BTW3. Mam drukarkę z pierwszego wypustu. Bez upgradów i zasilaczy, nie mówiąc już o czujniku levelu. Było ciężko, ale wy to macie teraz przesrane. Za dużo "ułatwień". Samo levelowanie, to jakaś porażka. Ja puszczam 4 komendy na pół roku i spokój.
Mamy przesrane bo było ciężko, bo dopracowali drukarkę czy co, bo nie panimaju.
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Serio da się połamać ramiona przez kalibrację? :-D
Apropo wózków to te chyba są najlepsze ale cena też nie jest mała: https://pl.aliexpress.com/item/3-sztuk- ... d2a651c-12
A z tą kalibracją to też nie wiem o co chodzi. Drukuję cały czas a nawet nie wiem jak się powinno ją robić. Wszystko załatwia automat.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 2
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: arkomania.pl »

Zauważyłem w nowo zakupionej drukarce, że nie podociskali prawidłowo do narożników profili poziomych.
Dzisiaj znalazłem filmik, który potwierdza, że mój przypadek nie jest jedyny.
Oprócz tego, warto go obejrzeć w całości.

https://www.youtube.com/watch?v=3IJX6p9oETY
Pozdrawiam Arek G. arkomania
pacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 91
Rejestracja: 03 sie 2017, 21:47
x 7

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: pacy »

U mnie poległa dysza jak i właściwie cały hot end. Chciałem potestować pla i niestety zdechło. Rozkręcam hot end a tu takie cuda. Łącznik odkręcany na śrubki do radiatora wypadł po poluzowaniu delikatnym. Wymieniem na zwykły klon wkręcany i zobaczymy co dalej.
Załączniki
ABC34E4E-F15E-41ED-A34A-89CC31E8F34A.jpeg
5FBC5D40-2D39-461E-858F-C5117C790218.jpeg
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Czy ktoś już używał Klippera z deltą?
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 32
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Marvin27 »

spec pisze:Czy ktoś już używał Klippera z deltą?
Dobre pytanie, bo ma Odroid C2 i bym może wykorzystał do niecnych planów :), pytanie jak zainstalować na tym Octoprint i Klipper.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Gmeracz »

dziobu pisze:Mamy przesrane bo było ciężko, bo dopracowali drukarkę czy co, bo nie panimaju.
Dziobu(ś... ha ha ha). Luzik, śmieję się. Po prostu czasem zadziwia mnie model myśli twórczej autorów. Z jednej strony mają bardzo dobre pomysły, a z drugiej tak to chrzanią przez banalne duperele i drobiazgi w projekcie.

Niby dopracowali drukarkę, ale ta nadal ma problemy. Np. zasilacz - w sumie logiczne, że potrzebny, ale jego wykończenie to już loteria. Chłopaki w UK i US pisali, jak to im się fajczyły z przypadku. Vide fotki kolegi, co to miał źle wlutowane łączenia. Innym paliły się wyjścia, albo były złe luty.
Albo autolevel, który - przynajmniej w pierwotnej nowej wersji - wymagał wymiany - jak by to nazwać - firmowego firmware drukarki do pracy z wersją 2. Czyli wgrania hex do płyty. Zrobili nawet specjalny film, coby ludziska tak nie komplejnowali.

Albo błąd w rozmiarze wózków i płyty hotendu. Zdarzały się nawet takie, które miały nierówno powiercone otwory dla ramion. Co w sumie zaowocowało wypuszczeniem niby upgradu z mosiężnymi tulejkami. Tego nie ma nigdzie indziej. Nikt nie wypuścił tak wadliwych części.

Bo bez tych tulejek drukarka nie potrafiła osiągnąć maks. stołu i - jak też w moim przypadku - łamała końcówki ramion po paru próbach autolevelu. Trzeba było na chama zmniejszać pole levelu w plikach, albo drukować własne wózki.
Mam wymieniać dalej? Paskudne i kompletnie niepraktyczne, kiwające się mocowanie płyty kontrolera do ramy, czy nawet niedowiercone otwory wózków dla śrub regulujących wysokość (czasem nie mieściły się uniemożliwiając regulację), gładkie górne rolki pasków (powód? - Chyba kompensacja niedoróbek)... Mógłbym jeszcze tak długo. Ale nie o to chodzi. Wiem, że to DYI, ale brakuje tu logiki i konsekwencji.
Te zmiany to nie są dodatkowe koszty, to inna niż europejska, filozofia działania.

Gdy na międzynarodowych forach pojawiło się zbyt dużo krytyk, Anycubic po prostu... uciekł w inne modele, zostawiając deltę bez żadnego wsparcia i nie odzywając się wogóle w supporcie. Odpuścili sobie deltę idąc całkowicie w i3 i photon.
I tyle ogólnie.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: dziobu »

Gmeracz pisze:Te zmiany to nie są dodatkowe koszty, to inna niż europejska, filozofia działania.
Mylisz się. Te zmiany to są koszty: w projekcie, w materiałach, w pracy, w umiejętnościach ludzi którzy to robią, w narzędziach jakie mają i w kontroli jakości. Za 830zł (ok 170 GPB po Twojemu) to ja złożę 3 przyzwoite prowadnice z wózkami i może kawałek ramy, a tu mam całą i działającą drukarkę. I to jeszcze złożoną w połowie. Wiem że ma liczne niedoróbki, ale cała radość z zakupu polega na modyfikowaniu tego pudła. Świadomie kupiłem szajs i sobie go teraz uruchamiam. W sumie po częsci to sie zawiodłem - liczyłem że jak w przypadku Flsuna (inny chińczyk) będę miał zabawę na dwa miesiące. A tu drugi tydzień i niemal wszystko gotowe.

W ogóle to znając realia nie wiem jak można zakładać że drukarka tej klasy nie sprawi żadnych problemów.

I nie ma to nic do filozofii działania - przed ekspansją Chińczyków u nas też robiło się chłam. Tylko dziś to się zwyczajnie nie opłaca.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 47
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Berg »

spec pisze:Czy ktoś już używał Klippera z deltą?
ja
Marvin27 pisze:Ktoś może drukował ten element https://www.thingiverse.com/thing:2888692 ?
Ja nie. Ale czekam aż ktoś zrobi pierwsze testy i dobre fotki "przed vs. po".

PS: i czekam też na pierwszego śmiałka, który zrobi reverse, czyli podstawę z wyświetlaczem silnikami, zamontuje u góry a stół na górnej czyli dolnej ( :) ) ramce
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

I jak się to sprawuje? Masz porównania w druku? Dorobiona już tam jest jakaś autokalibracja lub chociaż autolevel?
rafaljot pisze:PS: i czekam też na pierwszego śmiałka, który zrobi reverse, czyli podstawę z wyświetlaczem silnikami, zamontuje u góry a stół na górnej czyli dolnej ( :) ) ramce
Myślałem o tym. Teoretycznie idealne rozwiązanie. Wszystko w jednym miejscu z łatwym dostępem. Jedynie potrzebne są długie kable do stołu i termistora.
Zablokowany

Wróć do „Delta”