Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 32
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Marvin27 »

Nie zakładam jeszcze nowego tematu, bo jak zrobię więcej ulepszeń to w tedy się pochwalę moją wersja Delty, ale na razie mam mały problem.

Czy płytka TriGorilla może nie wyrabiać, czy może złe ustawienia mam w firmware ?

Pytanie te odwołuje się do zdjęcia:
Inked20181021_162003_LI.jpg
Czy to potnę Curą, czy S3D, problem jest podobny - przy wielu elementach głowica w pewnym momencie staje na około 1 sekundę i extruder po retrakcji powoli wraca na pozycję z przed retrakcji, co objawia się tą nad-extrudacją.

Filament to ten chiński, co z drukarką przyszedł, chce go wykorzystać do pierdół.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: morf »

Problem tylko na okręgach? To chyba kwestii zbyt dużej prędkości dla 8bit.
Swoją drogą nie za bardzo wprasowujesz tą pierwszą warstwę? Aż bokami wychodzi
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 32
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Marvin27 »

morf pisze:Problem tylko na okręgach? To chyba kwestii zbyt dużej prędkości dla 8bit.
Swoją drogą nie za bardzo wprasowujesz tą pierwszą warstwę? Aż bokami wychodzi
Fakt, na okręgach i na ostrych zakrętach, ale nie na wszystkich.
Konkluzja: muszę sobie ulepić jeszcze jeden DUE3DOM LE :P, albo zakupić coś tańszego z 32bit.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: morf »

A propos delty i debuggowanai problemow z drukiem,

ustawilem ACC wg dziobu 5000 i pare innych zmian. Puscilem kostke wyszla ok, potem mialem krotka przerwe i chcialem puscic inny wydruk (sowy z thingi) a tu patrze glowica trze o stol.
Pierwsza mysl - poruszylem stolem albo cos sie rozprezyl, wykonalem jeszcze raz autokalibracje i ustawilem wysokosc.
Puszam - to samo.
Na wszelki wypadek powtorzylem w mysl zasady ze kazdy problem da sie rozwiazac skonczona iloscia restartow :-)

Nie pomoglo, dopiero pozniej zauwazylem ze to nie problem stolu tylko najwyrazniej siliniki przy duzym ACC zaczely gubic kroki.
Uff zmniejszylem acc do ok 1500-2000 i chyba jest ok chociaz czasami slysze jakies zachrobotanie ale poki co nie wiem czy to warstwa sie podwinela do gory lekko czy znowu jakis krok uciekl.

Pytanie dla tych co mana tmc2208 jakie vref ustawione dla tych silnikow oraz czy wprowadzaliscie w marlinie jakeis zmiany np czy ustawlialiscie

Kod: Zaznacz cały

#define X_DRIVER_TYPE  A4988 // Bids: I did not change the stepper driver, and my Kossel Linear plus apparently has those A4988
#define Y_DRIVER_TYPE  A4988 
#define Z_DRIVER_TYPE  A4988
na TMC2208_STANDALONE?
Done is better than perfect.
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Przy gubieniu kroków dysza raczej nie dojechałaby do stołu. Jaki slicer i jaki masz gcode startowy?

W jaki sposób zabezpieczyliście rurkę aby nie pracowała w złączkach przy szybkich retrakcjach?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: morf »

@spec to byla pierwsza warstwa wiec jak zgubila krok to ze tak powiem zasunela w dol,
gcode mam z tego profilu Filamet Frenzy
Done is better than perfect.
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

A wywaliłeś blaszki z enstopów? Może są luźne i czasem się źle drukarka bazuje.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: morf »

Nie wywalalem ale bazuje dobrze, po zmniejszeniu ACC do 2000 problem ustapil wiec wyglada to na klasyczne gubienie krokow. Puscilem dosc wysoka rakiete tez pod koniec dwa razy przesunelo mi warstwe.
Zmienilem tez w konfigu drivertype na wspomniany

Kod: Zaznacz cały

TMC2208_STANDALONE
ale nie zauwazylem zadnych zmian, to chyba dodaje tylko dodatkowy timmic 20ms z tego co kojarze.
Poki co zwiekszylem obroty wiatraka dmuchajace na tmc2208 i podciagnalem im troche vref. Jak bede mial chwile to przetestuje.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
wiesioo
Postów w temacie: 3
Posty: 23
Rejestracja: 25 wrz 2018, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: anycubic kossel
x 3

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: wiesioo »

Mam i ja. Pełno opiłków aluminium pod folią.Lekko zgnieciony zasilacz od strony wentylatora.Szło 3 dni, a zamówione w niedziele wieczorem. Składanie pewnie zaczne jutro . Ogarnięte wszystkie tematy na forum z modyfikacjami z thingi. Jak nie wrzuce zdjęć wydruków do poniedziałku to znaczy że coś wybuchło :rotfl:
Załączniki
delta .jpg
spec
Postów w temacie: 25
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Czy ktoś wie jak nazywają się fachowo te mosiężne tulejki dystansowe przy mocowaniu ramion i gdzie to można kupić?
Zablokowany

Wróć do „Delta”