Delta Anycubic Kossel-R

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: dragonn »

dziobu pisze:Moja też najlepiej nie wychodzi ;)
(pasy mam pewnie od brudnego radełka).
kostka.jpg
Pfffff powiedz że wrzuciłeś to specjalnie żeby inni byli zazdrośni!
jarn
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 71
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: Berg »

@dziobu pionowe paski są raczej od pasków. Co da się sprawdzić np drukując kostkę w innym miejscu stołu. U mnie też są ale chyba trochę mniejsze. Mam koła zębate u góry.

Jednak nie widzę u Ciebie tego co opisałem i wyżej.... Szkoda. Miałem nadzieję, żę to cecha delty i wszyscy tak mają. Jak żyć?!
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: FlameRunner »

Co do pionowych pasków, rzućcie okiem tu: https://reprap.org/forum/read.php?178,763881
morf
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 71
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: Berg »

fajne, ale tu to raczej nie to. Z resztą ja mam tmc2130 i silniki 400 kroków. Przy przejściu z 200 na 400 nie było różnicy w pionowych paskach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Pfffff powiedz że wrzuciłeś to specjalnie żeby inni byli zazdrośni!
Co nie wrzucicie to mam wrażenie że to bajka. Czy Ty, czy rafaljot czy olo2000. Ja mam za to szit-deltę z drobymi modyfikacjami i zaraz zazdrośni. Nie przesadzaj ;)

Jeśli zaś chodzi o pionowe pasy - bardzo możliwe że to kwestia pasków. Nie upieram się - ostatnio grzebałęm trochę i może czegoś nie podokręcałem. Testów nie robiłem - za to udało mi się zakleić całę radełko i jeszcze go nie ogarn ąłem do końca. Będę miał chwile to się tym zajmę - info w rzucę w stosownym wątku.
(btw - też w delcie zauważyłem pewną zależność artefaktów od wysokości warstwy - i jest to logiczne; tyle że to wtedy na pionowej ścianie ma kształt paraboli, a tu są po prostu pionowe pasy)

@rafaljot - nie latają Ci złączki PTFE? Ja mam mocowanie na ścisk i nic nie lata - złączki miały pewien luz (zwłaszcza jak rurka się nieco wyrobiła).
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 71
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: Berg »

złączki nie. Chyba. Zerknij na fotce z poprzedniej strony. mam ten patent założony na złączki. mam nadzieję że działa. Ale, tak, muszę to sprawdzić bo masz rację, żę efekt mógłby być od tego.

Co do pionowych pasów to myślę że jak kostka będzie z boku stołu to pasy będą w innych odstępach, jeśli są od GT2, konkretnie szersze, co nie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: dziobu »

Teoretycznie powinno to działać. Praktycznie PTFE jest śliskie - ja musiałem znacząco zwiększyć powierzchnię styku żeby rurki nie wyrywało (tu są dwa uchwyty - mały i duży: https://www.thingiverse.com/thing:3048952).
No i Twój uchwyt bazuje na tej oprawce czy jak to tam nazwać. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale nie brzmi to stabilnie.

Jak chcesz to Ci podrzucę komplet mojego mocowania. Gdzieś powinienem mieć komplet zapasowy, jak nie to druknę. Rewelacji nie ma i pewnie można by trochę go dopieścić, ale działa.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 71
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: Berg »

Ja to kiedyś nawet zrobiłem taki, i działa w HC i K8400 ale pod deltę musiał bym zrobić jeszcze jakąś inną wersję.
https://www.thingiverse.com/thing:2868047

Przyglądnę się temu jutro.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: dziobu »

No przecież nie zasnę...

Radełko wyczyszczone, wózki nasmarowane, paski naciągnięte.
(warstwa 0.2, DD PLA, 30mm/s)
k1.jpg
k2.jpg
(zdjęcia trzeba oglądać w pełnej rozdzielczości bo częśc artefaktów wprowadza kompresja JPEG)
Y - pasy.
X - OK.
Po chwili zastanowienia wyszło mi że to efekt ubogiej rozdzielczości w osiach XYZ. Tutaj ruch osi Y jest składany ze sporej zmiany osi Z (tylna noga) i pozostałych które podczas całej ściany zmieniają się nieznacznie. Jeśli mam małą rozdzielczość ruchów to te kroczki widać. No i je widać ;)
Mogę to ominąć obracająć detal tak żeby możliwie zwiększyć występujące kąty (ściany vs płaszczyzny osi) albo poprawić - zmienić elektronikę i silniki.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 71
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic Kossel-R

Post autor: Berg »

ale pasy są co około 1mm - to raczej nie ma związku wielkością kroku silnika. Pełen krok silnika w centrum stołu to jakieś ~0.2mm dla tego ramienia.

Stąd bardziej mi to się zgrywa z ząbkami kół pasowych/pasków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”