Anycubic Kossel - dziobu mod

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

To jakbyś potrzebował, choć to chyba nie jest najlepsze mocowanie:
a1.jpg
a2.jpg
Załączniki
16a. TasmaLed - mocowanie do profilu A.stl
(15.9 KiB) Pobrany 188 razy
morf
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Badziewność mocowania zasilacza (widać choćby w pierwszym poście) dała o sobie znać - oparłem się o niego i go wyrwałem :D Cóż, to było do przewidzenia... a mogłem od razu zrobić to jakoś lepiej, albo przynajmniej trwalej:
q1.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

W końcu popełniłem formę do odlania kondona na oryginalny hotend w tej drukarce. Właśnie leci wydruk i na noc wstawię formę, także jutro wieczorem/pojutrze rano (dlaczego - opisywałem w wątku o i3) powinienem wiedzieć ile to jest warte i czy pasuje.
Formalnie kondon powinien pasować na blok 16x16x12, jeśli dobrze pomierzyłem to taki sam jest choćby w Flsunie G.


Dla niecierpliwych wrzucam PROTOTYP który jest NIESPRAWDZONY.
kondon.png
Kossel_HotEnd_SilForma.rar
(29.99 KiB) Pobrany 181 razy
FlameRunner, Adinfo, Abys
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: Artu »

8zł pasuje idealnie Silicone Sock :thumbup:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: Adinfo »

Już myślałem, że Deltę porzuciłeś na dobre, bo moja ciągle jara i ssie filament jak oszalała :shout:
Ciekawe czy ta forma podejdzie (oprócz wymiarów, które się zgadzają) do klona E3Dv6 bo taki mam w nowej/starej Prusie i3.

Jakieś zalecenia dla wydruku?
np. jaka pozycja druku elementów z załącznika - czy taka jak "wejdą" w Cura czy inaczej - z powodu docelowej jakości wyglądu skarpety.
Głównie chodzi o "środek" i "góra" - te wchodzą ale druk z supportem, chyba, że je obrócę.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Adinfo pisze:Już myślałem, że Deltę porzuciłeś na dobre, bo moja ciągle jara i ssie filament jak oszalała :shout:
Działa, to co pisać. Leży sobie w kącie i pracuje także zwyczajnie nie chciało mi się do tego podchodzić.
Temat powrócił z powodu awarii - puściły zaciśnięte kable do grzałki (tam gdzie kabelek łączy się z drutem z grzałki) i musiałem się do tego dobrać. A przy okazji zwymiarowałem blok.
Adinfo pisze:Ciekawe czy ta forma podejdzie (oprócz wymiarów, które się zgadzają) do klona E3Dv6 bo taki mam w nowej/starej Prusie i3.
Zwymiaruj, narysuj, sprawdź ;)
Adinfo pisze:Jakieś zalecenia dla wydruku?
Zrób tak żeby było dobrze :D
Adinfo pisze:np. jaka pozycja druku elementów z załącznika - czy taka jak "wejdą" w Cura czy inaczej - z powodu docelowej jakości wyglądu skarpety.
Głównie chodzi o "środek" i "góra" - te wchodzą ale druk z supportem, chyba, że je obrócę.
Wiesz jak to ma działać - jest złożenie w poprzednim poście. Sam oceń.

Ale nie będę taki:
hotend.png
ABS, warstwa 0.2, 3 obrysy (w sumie to 2 chyba będą lepsze), jakieś wypełnienie rzędu 30% żeby toto się nie rozpadło. I tyle. Supportów możliwie mało (tylko dla środka). Ja jeszcze zmniejszyłem flow żeby powierzchnie były w miarę równe (normalnie nieznacznie nadlewam) co zaowocowało dziurami przez brak górnych warstw, no ale co tam.
Abys, Adinfo, Gmeracz
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

W związku z tym że kogoś to interesuje, wrzucam kilka zdjęć więcej niż poprzednio.

(pisząc gdzieniegdzie "poprzednio"/"wcześniej" odnoszę się do tego i tego)


Wycięte i dopasowane:
(zapomniałem przedłużyć otwory na bolce; można to obejść nieznacznie je skracając; poprawię to potem)
q01.jpg

Poprzednio dałem sobie spokój, ale teraz postanowiłem zaszaleć - ABS wygładzony acetonem (pędzelkiem). W rzeczywistości wygląda lepiej, w dotyku jest gładko. Jak wyjdzie - zobaczymy.
q02.jpg

Wszystko pasuje:
q03.jpg

I zalewanie - jak poprzednio podprowadziłem dzieciakowi puder :D Szczęśliwie śpi o tej porze.
q04.jpg

Zasypane białym proszkiem: (ważne żeby ubrudzić wszystko co się da, silikon wypłynie każdą szparą i dobrze żeby się do niczego nie przykleił)
q05.jpg

Papucianie silikonu:
q06.jpg
Da się to zrobić czysto, o ile nie robi się zdjęć w trakcie...


I upchałem:
q07.jpg
q08.jpg

Nadmiar zebrany szpachelką. I mam nadzieję że wygładzony ABS utrzyma puder no i przy upychaniu silikonu nigdzie go nie zadrapałem.
Teraz zostało poczekać aż silikon utwardzi się na tyle żeby dało się bezpiecznie wyjąć kondona z formy. Potem i tak musi noc poleżeć luzem (ten silikon utwardza się wilgocią z powietrza).
Abys, Adinfo, bafunio, Gmeracz
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

8-10 godzin później: (przez deszcze mam dość wilgotno na strychu)
Otwieram wieczka żeby dopuścić powietrze nieco głębiej. Na razie tyle.

Wszystkie śmiecie z zewnątrz odchodzą idealnie:
q01.jpg
Delikatnie odrywam górne wieczko. Odrywam, tj podważam śrubokrętem. Żadnego skalpela do środka.
q02.jpg
Jak widać silikon jest wszędzie dlatego dobrze żeby talk/puder pokrył całą formę. Inaczej w tej chwili kawałek silikonu który przyklei się do formy zacznie rozrywać resztę.
I po usunięciu nadlewek:
q03.jpg
Z drugim wieczkiem to samo:
q04.jpg
q05.jpg
Teraz całość poczeka kilka godzin, choć mam wrażenie że spokojnie mógłbym już teraz otworzyć całą formę.
Adinfo, bafunio, Abys, Gmeracz
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Teraz zdejmowanie ścianek.

Okazało się że gdzieś w zagłębieniu brakło pudru - tak wygląda to w praktyce:
a01.jpg
W efekcie można uszkodzić detal. Szczęśliwie tutaj przylepił się fragment który i tak odcinam ale gdyby to był fragment interesującej mnie osłony to już bym miał dziurę. Zresztą widać ile silikonu ubyło:
a02.jpg
Z drugiej strony miałem mniej szczęścia - tu silikon przywarł do formy w części istotnej (zapewne szpachelką starłem trochę pudru podczas nakładania silikonu). Tak to wygląda w praktyce:
a03.jpg
Szczęśliwie fragment jest niewielki także w detalu nie ma dziury a jedynie zagłębienie.

Sytuacja ma jeden plusik - używając resztki która została na formie można sprawdzić konsystencję masy i w ten sposób ocenić stopień utwardzenia silikonu.
bafunio, Artu, Abys, Gmeracz
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: bafunio »

zamiast talku polecam coś tłustego, można podgrzać wazelinę aby była płynna a następnie posmarować pędzelkiem cała formę , można też użyć olej silikonowy lub tysiąc innych rzeczy :)
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”