Anycubic Kossel - dziobu mod

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Talk, w tym wypadku puder dziecięcy, ma szereg zalet - nie brudzi, nie śmierdzi i można go zmyć wodą.
Natomiast przypadkiem zauważyłem że alkohol poliwinylowy, ten który kupiłem jako rozdzielacz do form, też się powinien nadawać. Miałem go wyschniętego na desce i wytarłem tam szpachelkę z silikonu - odszedł bezproblemowo.

Przy okazji - przypomnę że formę wygładziłem acetonem i przez to zdecydowanie gorzej trzymała puder. Mimo to i tak nie jest źle, a powiedział bym nawet że jest bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Dobra, prawie koniec.
Spoiler: prawie DZIAŁA ;)

Delikatnie wyjąłem rdzeń. Forma jest wytrzymała i elastyczna, ale czuć jeszcze że jest bardziej miękka niż być powinna. Teraz to już nie problem.
k01.jpg
Nic się nie przykleiło. W środku gładko.

No i moja delta - na tę okoliczność aż położyłem ją na biurku!
k02.jpg
Jak wspomniałem kondon jest jeszcze delikatny i nie chciałem go podrzeć o dyszę nadmuchu - docelowo powinno dać się go założyć bez ruszania niczego.
k03.jpg
Pojawił się problem - źle wymierzyłem szparę pomiędzy hotendem a magnesem do uchwytu poziomującego stół.
k04.jpg
Tj wymierzyłem dobrze, ale zapomniałem że grubsza część zachodząca na hotend od góry też się musi zmieścić. Niemniej nie jest to znaczny problem - silikon jest miękki i można sobie pomóc pensetą czy śrubokrętem.
I wtedy pasuje:
k05.jpg
Pewnych plusem tego wciskania jest pewność że na pewno nie spadnie.
Tak to wygląda z innych stron:
k06.jpg
k07.jpg
Nadmuch też się mieści:
k08.jpg
k09.jpg
k10.jpg
Niestety nie wszystko jest tak różowo - czujnik poziomowania stołu się nie mieści:
k11.jpg
Za gruba tylna ścianka ;/ Zawsze można przyciąć... ale ja drukuje kolejne formy.

Za to okazało się że Flsun G ma taki sam hotend - to jest gdzie ten egzemplarz zagospodarować.

Poprawiłem projekt:
Jeszcze nie. Sprawdzę i wrzucę działający.


Przy okazji porównałem formę wygładzaną od nieruszanej.
Mniejsza to kondon dla delty z tego wątku, większa - kondon z i3.
p01.jpg
p02.jpg
p03.jpg
Wizualnie nowa jest brzydsza - błyszczy się. Wolę matowe detale. Może z czasem też zmatowieje - tamta jest nieźle wygrzana a ta świeżutka. Do chropowatej lepiej przylegał puder, natomiast od gładkiej znacznie lepiej odchodził silikon (mimo mniejszej ilości pudru). Cóż; kolejną też chyba wygładzę. Co prawda wyszło tak sobie, ale mniejsza szansa podarcia kondona przy wyciąganiu z formy jest tego warta.
Abys, panWiadr0, yszty, japim
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Tu mała uwaga dotycząca czujnika do poziomowania stołu - po wyprostowaniu hotendu (był nieco skoszony) czujnik leży niemal idealnie. Do tego zauważyłem że blok w stosunku do czujnika jest pod katem - przekoszenia są minimalne ale właśnie one są problemem. Tyle tylko że każdy może mieć inaczej... przesunąłem blaszkę z magnesem tyle ile się dało, obróciłem magnes w czujniku i w zasadzie pasuje.
Tylko nie lubię takiego "na styk" także zwęziłem tylną ściankę do 1mm (!!!) i drukuję poprawki. Jak uda mi się zrobić z tego użyteczny i pasujący detal to wrzucę pliki.


edit.
Przez tą blaszkę mam krzywe mocowanie czujnika i dlatego się nie mieści (tzn mieści się, ale nie leży sztywno bo opiera się na silikonie).
e1.png
morf, Abys, Berg, yszty
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1578

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: morf »

Czekam na update z cienką ścianka zatem.
Super że podjąłeś temat
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Właśnie wstawiłem. Jeśli ścianka przeżyje demontaż formy, to będzie git. Odpowiedź - jutro ;)

btw.
Sporo osób ma tą delte...w czym był problem żeby zrobić to samemu? :D
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 467
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: Artu »

dziobu pisze:Sporo osób ma tą deltę...w czym był problem żeby zrobić to samemu? :D
W moim przypadku wolałem poczekać na gotowca z Ali :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Poprawiona wersja. Pasuje. Nie zahacza o czujnik.
Tamten prototyp zostawiam bo pasuje na hotend, tutaj dorzucam wersję z cienką tylną ścianką.
Kossel_HotEnd_SilForma_1mm.rar
(30.2 KiB) Pobrany 217 razy
Uwaga - prototyp z tego posta viewtopic.php?f=66&t=3140&start=110#p81820 też pasuje.
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
Po ~12 godzinach wyjąłem całość z formy. Bez czekania po otwarciu dekielków czy boków. Kondon jeszcze miękki, ale wytrzymały na tyle żeby go przymierzyć. Wyszedł nieznacznie brzydszy bo nawaliłem masę pudru do formy; o dużo za dużo. Ale dziur na wylot nie ma.
morf, Artu, Adinfo, Abys, emartinelli
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: Gmeracz »

Kiedyś zrobiłem swoją formę na skarpetę i pokryłem ją przez kilkukrotne moczenie w rozcieńczonym mydle w płynie.
Nie było miejsca, gdzie to nie dotrze. Rozbierało się bardzo czysto.
emartinelli
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

Jest wosk, można PVAC użyć, mogę też pojechać lakierem szklącym do decoupage... Nie wiem jak z tym silikonem ale z takim łazienkowym to wystarczyło pomiziać powierzchnię WD40 żeby tam się nie przykleił.

Ale puder nakładam w minutę i mam gotowy, nie czekam aż wyschnie. Tyle tego robię że środek nie ma znaczenia; w sumie dotychczas zrobiłem 5 skarpet.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 70
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5843
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - dziobu mod

Post autor: dziobu »

I pierwsza poważna awaria. Zatarł się silnik.
Rozkręciłem go...
q1.jpg
wysypałem jakieś opiłki, skręciłem i działa :D Ciekawe na jak długo.

Przy okazji postanowiłem wyrównać krzywe kółka pasków na górze. Zgodnie z tym rozwiązaniem (viewtopic.php?f=66&t=3139&start=140#p104788) wydrukowałem co trzeba i wstawiłem.
q3.jpg
Ale coś te idlery dziwnie się kręcą... (swoją drogą delta od pewnego czasu wydawała dziwne dźwięki) A no bo w każdym padło jedno łożysko :D Rewelacja. Mam inne zębatki, idlery i trochę szpejów ale nic na wał 3mm. Mogę wydrukować tulejki 3->5. Mogę też zamówić, ale nie lubię czekać. Szczęśliwie takich łożysk używam ;)

Szybka podmiana:
q2.jpg
I delta znów drukuje ;)
Abys, morf, Adinfo, emartinelli, yszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”