Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Post autor: Artu »

Dzięki za linka :piwo:
Znalazłem również plastikowe... nieco tańsze (ten sam sprzedawca) :smile2: 3pcs 3D injection molded parts delta for Reprap for Kossel Adjustable slide M3 M4 tackle bore distance 20x20mm moving block
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Post autor: spec »

morf pisze:Wygląda super! Gratuluje! Gdzie można kupić takie aluminiowe wózki, muszę koniecznie zanabyc
Znalazłem na aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/3-sztuk- ... 5c0fOyFGTu
Jedyny ich minus to inny rozstaw niż oryginalne dlatego ratowałem się podkładkami. Można również zeszlifować miedziane tulejki przy efektorze o 1,5mm każdy.
FlameRunner pisze:Skąd masz aluminiowe narożniki?
Jak bardzo pomogły? Czy sztywność drukarki jest już bez zarzutu, czy nadal można by poprawić?
Też aliexpress. https://pl.aliexpress.com/item/1-zestaw ... 5c0fOyFGTu
Tak jak pisałem góra wymaga przerobienia na lepsze trzymanie zębatki ale po skręceniu całości rama zrobiła się naprawdę sztywna. Trójkąty są pancerne. Wszystko wchodzi z delikatnym oporem i pasuje do siebie idealnie.
zen pisze:Fajne mody. Co do optycznych krańcówek, to z tego co kojarzę mechaniczne bez blaszki są dokładniejsze. No i tańsze ;)
Jak zamontowałeś chłodzenie wydruku? Jakiś adapter? Podzielisz się stl-em?
Być może masz rację ale wątpię aby krańcówki z zestawu były aż tak dokładne.
Turbina 4020 pasuje idealnie w otwory standardowej turbiny. Trzeba tylko zastosować dłuższe śruby M2. Otwór w płycie efektora jest nieco za wąski pod nią ale i tak wieje dużo mocniej. Może kiedyś go powiększę pilnikiem.

Czy ja wiem czy podwoiłem wartość drukarki? Za aluminiowe części zapłaciłem 272 zł. Wiem, że można użyć drukowane elementy ale miałem już drukarkę z częściami drukowanymi i już więcej nie chcę. Kiedyś budowałem frezarkę i też chciałem tanio więc najpierw była sklejka, dużo zabawy, koszty a stanęło na aluminiowej konstrukcji. Teraz po złożeniu drukarki wiem, że jest sztywno i nie muszę już przy tym grzebać. Dodatkowo podoba mi się prosty wygląd drukarki w czarnym kolorze. Dołożyłem jeszcze gumowe osłony w rowki profili.
tig33r, FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Post autor: FlameRunner »

spec pisze:Też aliexpress. https://pl.aliexpress.com/item/1-zestaw ... 5c0fOyFGTu
Tak jak pisałem góra wymaga przerobienia na lepsze trzymanie zębatki ale po skręceniu całości rama zrobiła się naprawdę sztywna. Trójkąty są pancerne. Wszystko wchodzi z delikatnym oporem i pasuje do siebie idealnie.
Czyli sprawę ustawienia wszystkiego pod odpowiednim kątem też to załatwia?
Na fabrycznych plastikach nie dość, że wszystko się buja, to jeszcze w żaden sposób nie pomagają w ustawieniu pionowych profili pod kątem prostym do podstawy...
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Post autor: spec »

FlameRunner pisze:Czyli sprawę ustawienia wszystkiego pod odpowiednim kątem też to załatwia?
Na fabrycznych plastikach nie dość, że wszystko się buja, to jeszcze w żaden sposób nie pomagają w ustawieniu pionowych profili pod kątem prostym do podstawy...
Szczerze to nie sprawdzałem bo nie bardzo jest jak tam coś wyregulować. Po włożeniu profili pionowych w trójkąt dolny i dokręceniu trójkąt górny pasował idealnie. Nic nie musiałem przesuwać., naciągać itp.
W standardowych plastikach sprawdź sobie jeszcze śruby trzymające pionowe profile. Są minimalnie za długie przez co nic nie trzymają. spokojnie można je skrócić o te 3-4 mm.
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Post autor: spec »

FlameRunner pisze: Czyli sprawę ustawienia wszystkiego pod odpowiednim kątem też to załatwia?
Obrazek

Nie wiem czy dobrze to widać ale szczelina jest równa.
FlameRunner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”