Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Anycubic Kossel - "to może ja napiszę kilka słów o tej drukarce"

Post autor: spec »

To może ja napiszę kilka słów o tej drukarce. Przesyłka bardzo szybka. Zamówiłem w piątek a w poniedziałek paczka była już u mnie. Cena? Taniej niż zakup części do budowy. Tu nie ma co dyskutować. Całość bardzo dobrze zapakowana. Nie licząc kilku śrubek, które się odkręciły w trakcie transportu nie było problemów. Prowadnice w moim egzemplarzu są dobrej jakości. Nic się nie zacina. Czuć różnicę pomiędzy poszczególnymi szynami ale bez tragedii. Drukarka jest częściowo złożona. Montaż jest naprawdę szybki. Wtyczki ładnie opisane. Całkiem niezła instrukcja jak na tanią chińską drukarkę. Fajnie, że w zestawie są obcinaczki, szpachelka, pęseta. Jest również kilogram PLA- w moim przypadku coś pomiędzy czerwonym i pomarańczowym. To wszystko sprawia wrażenie, że kupiło się pełnowartościowy zestaw. Oczywiście nie wszystko jest tak różowe. Niektóre śruby zwłaszcza te 2,5mm są z plasteliny. Nie zakręciłem ani jednej bez obrobienia łba. W moim przypadku dolne plastiki ramy średnio pasują do profili. Całość się dość mocno rusza. Zastosowanie blaszek z dziurką zamiast dedykowanych nakrętek to kiepskie rozwiązanie. Nie rozumiem również czemu na górze są rolki gładkie a nie zębate skoro cena ich na Aliexpress jest taka sama. Ogólnie ich mocowanie jest dość licho zaprojektowane.
Po zamontowaniu całości wykonałem kalibrację zgodnie z instrukcją. Trochę trwa ale jest praktycznie bezobsługowa. Zainstalowałem nawet starą Curę 15 i ustawiłem ją zgodnie z instrukcją. Wydruk pustej kostki poszedł od strzała. Przy flow 100% ścianka ma idealnie 0,4mm a wymiary kostki to 40,01 mm w osi X i Y i 40,1 mm w osi Z. Jak dla mnie bomba. Oś Z ma więcej ale wynika to z dość wysokiej pierwszej warstwy. Podkładka na stół jest naprawdę bardzo dobra. PLA klei się jak głupie. Jest twarda i sztywna. Podobną używałem w CoreXY. Jeśli drukuje się na niej nieco wyżej nie widać na niej śladów używania. Moja po kilku wydrukach jest nadal jak nowa. Zaskoczył mnie mocno ekstruder. Działa dobrze a silnik po 2h druku nawet nie był letni. Reszta silników doszła do 45 stopni C. Stół do 60 stopni dość szybko się nagrzewa. Całkiem niezła również jest elektronika i oprogramowanie. Bez wodotrysków ale działa bez problemów.
Co do drukarki mam parę rzeczy do zrobienia:
- wymienię krańcówki na optyczne, leżą i czekają na montaż,
- wymienię plastiki ramy na aluminiowe + dodam dedykowane nakrętki do profili,
- wymienię wózki na aluminiowe chociaż te są chyba całkiem niezłe no ale już zamówiłem,
- czekam na TMC2208 aby wyciszyć silniki, mam również LTV na ekstruder,
- zamontować nogi z gumą - piłki mnie nie przekonują, wolałbym coś dedykowanego,
- ukryć zasilacz.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Berg »

spec pisze: - wymienię wózki na aluminiowe chociaż te są chyba całkiem niezłe no ale już zamówiłem,
- (...) mam również LTV na ekstruder,
- możesz dać linki do tych aluminiowych wózków ?
- co to LTV ?
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

Tu kupiłem:
https://pl.aliexpress.com/item/Kossel-D ... 5c0foTxutH
Źle pamiętałem nazwę. Chodziło mi o dokładnie LV8729.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: samezrp »

Jeżu, kolejny raz się zapytam, jak możecie korzystać z tych automatycznych tłomOczeń:
Kossel Delta Slajdów Tackle Effector Hamak Mini Przewóz Zamkniętej Pętli Pasa Stopu Aluminium 3D części Drukarki
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: dziobu »

Jak ktoś kupił ANYCUBIC 3D Drukarki Koło Pasowe lub Liniowy Plus Połowa Połączone z Auto Leveling Duża 3D Drukowanie Rozmiar Impressora 3D DIY zestaw to tylko tak mu do kompletu pasuje ;)

btw
To się bardzo dobrze sprawdza: https://www.thingiverse.com/thing:2653647
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

samezrp pisze:Jeżu, kolejny raz się zapytam, jak możecie korzystać z tych automatycznych tłomOczeń:
Kossel Delta Slajdów Tackle Effector Hamak Mini Przewóz Zamkniętej Pętli Pasa Stopu Aluminium 3D części Drukarki
Przecież jest przycisk Pokaż oryginalny tytuł. Jestem zalogowany, chce wiedzieć jaka jest przesyłka do Polski więc mam ustawiony kraj PL. Przełączenie na angielski jest szybsze niż wywalanie pl z adresu strony. Nie wiem w czym problem.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: samezrp »

Zaraz tam problem. Jak podajecie linki i jak się otwierają, to właśnie w takim formacie jak podałem. Zapytałem jak można z tego korzystać, a nie że mam problem :P
BTW jaką wersję mamy? 3mm czy 4mm? To dotyczy otworów na ramiona czy do wózka?
spec
Postów w temacie: 9
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: spec »

No to korzystam tak aby poznać cenę przesyłki do Polski. Fakt, że trzeba kliknąć aby wyłączyć to Kali jeść, Kali pić ale da się żyć a przy okazji można się czasem pośmiać. Ja się przyzwyczaiłem i nie zwracam na to uwagi. A wracając do wózków to fabryczne są niezłe i nie wiem czy jest sens je wymieniać. Ja zamówiłem z rozpędu bo jakoś mam awersję do elementów plastikowych w mechanice. Brałem wersję M3.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: dziobu »

samezrp pisze:BTW jaką wersję mamy? 3mm czy 4mm? To dotyczy otworów na ramiona czy do wózka?
I jedne i drugie są M3.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: samezrp »

No to ja jestem nienormalny chyba (patrz niżej) ;) Dzięki za potwierdzenie M3, choć tak myślę, że te mechaniczne naprężacze wydrukuję, zamiast sprężyn. Lekkie będą, mogą se jeździć, nie powinny przeszkadzać.
https://www.thingiverse.com/thing:1780636
Załączniki
2018-10-10 10_57_25-Kossel Delta Slide Tackle Effector Hammock Mini Carriage Closed Loop Belt Alumin.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”