Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: FlameRunner »

W końcu złożyłem swoją deltę - Anycubic Kossel Linear Plus.
Mam poważne problemy z "autopoziomowaniem" / ustawianiem offsetu Z.

Cały czas podaje mi w "Auto Leveling Bed -> Prepare Leveling" wartość "Z Offset: -15,90". Próbowałem podawać jakieś wartości w polu "New Z Offset", próbowałem zmieniać wartość "Z Offset", mimo to ciągle podaje -15,9. ALE! Najpierw drukowała trochę za nisko. Próbowałem trochę zmniejszyć offset, bez skutku. Potem zacząłem klikać wszystko co popadnie i nadal mam "Z Offset: -15,9", ale zaczyna drukować tak ze trzy centymetry nad stołem.

Nawet nie pytam jak się tym posługiwać. :D Pytam raczej:
  1. Czy ktoś zdołał to opanować na stockowym firmware?
  2. Jeśli tak, czy to normalne że wyświetlana wartość Z Offset się nie zmienia?
  3. Czy funkcje związane z autolevelingiem dostępne w stockowym firmware to jest coś z czystego Marlina, czy to radosna chińska twórczość?
Trochę wczoraj w nocy poklikałem i zwątpiłem. W tej chwili zwyczajnie nie wiem, czy to w ogóle nie działa, czy to działa zupełnie nieintuicyjnie, czy to ja zupełnie nie ogarniam. To ostatnie jest całkiem możliwe, bo nigdy nie ogarniałem "autopoziomowania", zwłaszcza w delcie. Jeśli to powinno działać, powiedzcie tylko słowo, a pójdę się doedukować.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: samezrp »

1. poddałem się;
2. ona jest wpisana na stałe w FW, można zmienić, ale powinieneś ją zapisać którąś z M50x, ew z menu;
3. ja sie poddałem i nie próbowałem dalej, miałem dokładnie te same problemy co Ty, M 1.1.9 z configiem tu gdzieś podanym rozwiązał problem.

Teraz robie tylko Autoconfiguration, set Z-high i zapisuje. Jeśli potrzeba zmian ustawiam Z-Offset, zapisuję, restartuję i na nowo Autoconfig i Z-high.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: dziobu »

1. Tak. Ruszyło od kopa.
2. Cieżko powiedzieć. Oidp to odległość od końcówki dyszy do końca czujnika AL. Ja mam "-15.85".
3. Oidp czysty Marlin.

A masz jakieś parcie na tego Marlina? Weź od razu nowszego, po co złomem jeździć.
spec
Postów w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: spec »

Masz zablokowany eprom. Też tak miałem. Wgrywaj od razu Marlina:
http://jheyman.github.io/blog/pages/Anycubic3DPrinter/
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: SQ9KRD »

W sofcie nic nie zmieniałem jadę na tym co było i jestem zadowolony bo nie pamiętam kiedy robiłem kalibrację. U mnie działa bez problemu
balgator
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: FlameRunner »

samezrp pisze:1. poddałem się
dziobu pisze:1. Tak. Ruszyło od kopa.
SQ9KRD pisze:W sofcie nic nie zmieniałem jadę na tym co było i jestem zadowolony bo nie pamiętam kiedy robiłem kalibrację. U mnie działa bez problemu
Widzę, że eksperci są podzieleni. :D
dziobu pisze:A masz jakieś parcie na tego Marlina? Weź od razu nowszego, po co złomem jeździć.
Chciałbym w celach badawczych podrukować bez żadnych modów. Ot, kaprys.
spec pisze:Masz zablokowany eprom.
Wydajemisie, że nie. Odkąd zaczęła drukować trzy centymetry za wysoko, pamięta o tym. :D

Idę jeszcze trochę poklikać.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:Widzę, że eksperci są podzieleni. :D
Złożyłem, ruszyło... przykro mi ;P
FlameRunner pisze:Chciałbym w celach badawczych podrukować bez żadnych modów. Ot, kaprys.
To przynajmniej zaktualizuj sobie długość ramion bo w częsci (wszystkich) deltach jest zła.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: tig33r »

Z tym oryginalnym autopoziomowaniem [ciach!] działa tylko teoretycznie. Wrzuć najnowszego malina z repo bugfix 2.0 i przestań się męczyć, bo w oryginalnym sofcie jest wpisana zła długość ramion.

// FR
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: dziobu »

Kłócił się nie będę, ale odpaliłem to na oryginalnym sofcie.
Fakt że nie pracowało tak długo, niemniej to co przyszło od chińczyka ruszyło tak jak powinno. Zupełnie inną sprawą jest fakt że nowszy Marlin z używanym przez nas konfigiem ma tą kalibracje po prostu lepszą.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: SQ9KRD »

tig33r pisze:Z tym oryginalnym autopoziomowaniem jest jak z państwem Tuska, działa tylko teoretycznie. Wrzuć najnowszego malina z repo bugfix 2.0 i przestań się męczyć, bo w oryginalnym sofcie jest wpisana zła długość ramion.
Czy nawet na forum musi być polityka ?? Czyli tylko mi się wydaję że moja delta poziomuje się od strzału ?

Nie do końca rozumiem. Jest wiele osób którym od strzału Kossel chodzi i w po prostu zjada plastik na kilogramy bez poprawek, nowych merlinów itd. Rozumiem idee zmiany oprogramowania na nowsze lecz tylko pod warunkiem iż wnosi coś sensownego, pożytecznego lub potrzebnego . Każda inna zmiana tylko po to by był jest śmieszna.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”