Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: FlameRunner »

EEPROM wydaje się nie działać. Testowo ustawiłem inne przyśpieszenie, zapisałem do EEPROM-u, a po ponownym uruchomieniu drukarki wróciła stara wartość. Jednocześnie drukarka nadal pamięta, żeby drukować trzy centymetry za wysoko (nie było tak od początku). Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 1
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: Marvin27 »

SQ9KRD pisze:
tig33r pisze:Z tym oryginalnym autopoziomowaniem jest jak z państwem Tuska, działa tylko teoretycznie. Wrzuć najnowszego malina z repo bugfix 2.0 i przestań się męczyć, bo w oryginalnym sofcie jest wpisana zła długość ramion.
Czy nawet na forum musi być polityka ?? Czyli tylko mi się wydaję że moja delta poziomuje się od strzału ?

Nie do końca rozumiem. Jest wiele osób którym od strzału Kossel chodzi i w po prostu zjada plastik na kilogramy bez poprawek, nowych merlinów itd. Rozumiem idee zmiany oprogramowania na nowsze lecz tylko pod warunkiem iż wnosi coś sensownego, pożytecznego lub potrzebnego . Każda inna zmiana tylko po to by był jest śmieszna.
Ja też miałem problemy na oryginalnym sofcie, dopiero zmiana na marlin 1.1.9 dała pozytywne wyniki.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: FlameRunner »

// Rozmowę o konfigu zrobionym @dziobu przeniosłem do tematu, w którym ten konfig był wrzucony: viewtopic.php?f=66&t=3140&p=56293#p56293
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: Berg »

U mnie też EEPROM nie działał. Możliwe, że sprawa jest dość losowa. W stockowej wersji firmware brak opcji do inicjalizacji EEPROM. Problem jest znany i opisany gęsto. Inicjalizacja pojawia się dopiero w Malinie 1.1.9 . Ze względu na EEPROM i generalnie inne kwestie lepiej poddać się ( :D ) i przejść na 1.1.9

Przy okazji nie wiem, czy to ma logiczny sens ale w procedurze opisanej w instrukcji jest by zrobić autokalibrację a potem autoleveling. Zauważyłem, ale nie zgłębiałem jakoś bardzo, że wystarczy zrobić kalibrację. Co więcej - leveling jakby szkodzi jakości pierwszej warstwy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: FlameRunner »

Poklikałem jeszcze trochę.
  • Zrobiłem raz jeszcze Auto Leveling Bed -> Measure Z Pos.
  • Spróbowałem coś wydrukować, drukarka zaczęła drukować trochę za nisko.
  • Kliknąłem kilka-kilkanaście razy pozycję Auto Leveling Bed -> Z + 0.1.
  • Znowu spróbowałem coś wydrukować, drukarka zaczęła drukować stanowczo za wysoko, dużo wyżej niż by mogło wynikać z moich zmian.
  • Po ponownym uruchomieniu nadal drukuje stanowczo za wysoko.
Drukarka zachowuje się w sposób dla mnie zupełnie niezrozumiały i nieprzewidywalny. Nie udało mi się nic wydrukować na stockowym firmware i niniejszym się poddaję. Idę wgrać Marlin 1.1.9 z konfigiem: viewtopic.php?f=66&t=3281
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: emartinelli »

A pomyśleliście, że po prostu mogą być różne partie z różnym softem?
Część działa od strzału a część nie. Nie ma co walczyć z wiatrakami i trzeba wgrać poprawny i sprawdzony firmware. Ten co masz FlameRunner ma problem z zapisem do eeprom i tyle.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: Berg »

nie, bo tak się działo po wgraniu fw udostępnionego na stronie supportu. Raczej wszyscy wgrywali ten sam.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8960
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5876
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: dziobu »

Ja nie. Odpaliłem wszystko na tym co było wgrane a potem od razu Marlin 1.1.9. Nawet nie patrzyłęm co na stronie udostępniają.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: FlameRunner »

Ja też próbowałem uruchomić na fabrycznie wgranym, tylko u mnie nie zadziałało. :D
Możliwe że fabrycznie mieliśmy co innego wgrane. Ale równie możliwe, że za szybko się poddałem.
spec
Postów w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel - "autopoziomowanie" na stockowym firmware

Post autor: spec »

Fabryczny soft zadziałał u mnie bez problemów. Nie zmieniałem kompletnie nic. Chyba pierwszy raz wykonywałem wszystko zgodnie z instrukcją i nie było problemów. Wydruki wychodziły bardzo dobrze. Pewnie bym tak zostawił gdyby nie wrodzona chęć do grzebania. Teraz mam konfig od dziobu a wydruki wychodzą tak:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”