Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Może ktoś wie jak włączyć w Trigorilla Fan1 (Fan0 mam autofan do głowicy, a Fan2 mam na wydruk - albo odwrotnie).
M106 P0 S255/S0 włącza i wyłącza wentyl na wydruk ale gcode M106 P1/P2 S255 nie czai bluesa - teraz nie pamiętam, który jest autofan do głowicy, ale i tak dodatkowy wpięty pod gniazdo Fan1 się nie włącza z poziomu gcode/pronterface. Może macie jakieś pomysły.

Na wyświetlaczu ręcznie mogę włączyć "Fan speed 2" i kręci, ciekawe co jest nie tak że gcode tego nie uruchamia. Jak by piny były źle przypisane w kompilacji to by wcale nie kręcił.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Połączenie solniczki z uchwytem CNC (nieplanowane) - zapis na karcie przez WebDav po WiFi nawalił.
Załączniki
cnc_solniczka_3.jpg
cnc_solniczka_1.jpg
Andrzej_W
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Wczoraj zacząłem robić testy wydruku po podmianie oryginalnego łącznika z v5 na ten fullmetal od TDI-CAD, początkowo miałem założoną dyszę 0.4 z Trianglelab (ta sama od paru miesięcy). Wydrukowałem kilkadziesiąt wieżyczek testowych ale nie udało się dla PLA DD Orange zlikwidować nitek - najlepszy wydruk miał nitki bez "gałązek", no to zapuściłem pierwsze wydruki i niestety wszędzie pełno nitek - na zwykłym łączniku tego nie miałem w przypadku PLA - tylko przy PET-G. Później wkręciłem dyszę 0.4 od TDI i próbowałem ustawić retrakcję - te same kłopoty co wcześniej + dodatkowo mocne lanie z dyszy - nie udało mi się tego ogarnąć. Poniżej fotki wieżyczek - w najlepszym wypadku były same nitki ale lejący się filament uniemożliwia dobry jakościowo wydruk.

Jeszcze jedno - być może problem jest inny, żeby nie było te dysze i łączniki od TDI są dobrze wykonane.

Próbowałem różnych parametrów i retrakcji ale bez skutku.
- prędkości druku od 60-120mm/s,
- warstwy 0.2, 0.25, 0.3 - im wyższa tym gorzej,
- retrakcje od 1.0 do 3.0 na 15/25mm/s,
- temperatura druku dla retrakcji do 2.5 - 200-205 stopni,
- temperatura druku dla retrakcji 2.5- 3.5 - 210 stopni - bo inaczej filament się nieco blokował i nierówne ścianki były - 2-3 takie próby robiłem i nie widziałem poprawy,
- travel miałem od 120-180mm/s - bez znaczącej poprawy,
- łącznik posmarowany przez TDI tak, że odprowadza dobrze temperaturę,
- rurka pfte z łącznikami sprawdzone - nie ma oporów i filament gładko idzie,
- dla PLA D najlepszy efekt uzyskałem przy retrakcji 1.2/25mm ale nitki były i tak.

Dwie fotki to po zmianie dyszy na tą od TDI - ona bardziej wystaje o około 3.25mm niż zwykła (musiałem trochę skarpetę podciąć bo dysza wyższa).
Przy 210-215 stopni PLA leje się jak z kranu. Natomiast naciekanie filamentu na wydruk (na górne warstwy i na pierwszej) stanowi największy problem.

Część tych wydruków na fotkach to na tej dyszy Trianglelab, tam gdzie jest na ostatniej warstwie podłoża filament ze skosa to z tej dyszy TDI.
Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Po dwóch dniach kombinowania już mi się powoli nie chce nic robić, zmęczony bardziej niż po zrzuceni 3 ton węgla do piwnicy. Może coś doradzicie.

Wieżyczki różne - nie chce mi się ich sortować i podawać która jak - z grubsza retrakcje od 1.0 do 3.5 na 15/25mm/s
Załączniki
dysza_tdi_2.jpg
dysza_tdi_1.jpg
delta_retrakcja_5.jpg
delta_retrakcja_4.jpg
delta_retrakcja_3.jpg
delta_retrakcja_2.jpg
delta_retrakcja_1.jpg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: TDI-CAD »

Zmniejsz temperature druku o 10C
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

TDI-CAD pisze:Zmniejsz temperature druku o 10C
Max co zjechałem to 195 dla DD PLA, ale już wieżyczki testowe miały nierówne ścianki i czasami jak by na chwilę filament nie leciał, potem znowu i mały glut. Ale to też od retrakcji zależy - to sprawdzę przy małej bardzo jak to wyjdzie, wtedy te gluty się może nie zrobią.

Jeszcze jedno - skręcone mam wszystko dobrze, PID też robiłem po zmianie łącznika.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Update ostatnich zmian (czyli wymienionego łącznika na tytanowy fullmetal i dyszy).
Podstawowa zmiana - temperatura z jaką nie leje się tak bardzo z dyszy 180-185 stopni - przy tej temperaturze najlepiej wychodzą wieżyczki testowe.
Retrakcja docelowa dla PLA DD orange przy warstwie 0.3 i prędkości od 90-120mm/s to 1.0mm/15mm/s.
Poniżej fotka najbardziej udanego testu wieżyczek - nie wiedząc czemu nitki regularne są tylko pomiędzy dwoma - przy pozostałych wieżyczkach prawie dobrze z minimalnymi śladami nitek lub ich brakiem. Przerobiłem nadmuch aby był niżej bo dysza dłuższa (3.5mm niżej dmucha powietrze). Tam gdzie nie ma retrakcji/przejścia w inne miejsce wydruku ścianki są równiutkie.

Niestety pierwszy wydruk również nieudany jak poprzednio, kończą mi się pomysły. Jeszcze trwa bo nie chciałem kolejnego zatrzymywać (combing wyłączyłem i widać o co biega). Jak combing był włączony to te farfocle co widać na wydruku były w ściankach i też nie było dobrze.

Parametry druku z jakimi testowałem dzisiaj:
- warstwa 0.3mm (dysza 0.4)
- prędkość druku 90/45mm/s, 120/60mm/s, 150/75mm/s - bardzo podobnie - może po za większą ilością nitek przy większej prędkości
- travel 120mm/s, czasami 140-180 - nie było poprawy
- temperatura druku 180-185 stopni, poniżej już filament się blokuje czasami
- nadmuch 100% Sunonem 5015 - to jest bardzo mocne chłodzenie
- retrakcja docelowa gdzie były najlepsze wieżyczki 1.0mm/15mm/s - przy 185 stopni wyżej niż 20 nie robiłem bo wieżyczki się sypały
- przy 185 stopni widzę, że wydruki są bardzo kruche - np. spod wydruku i ścianki co na nim staną cieńsze jestem w stanie rozkleić - matowe PLA,
- obniżenie temperatury z 200-205 stopni pomogło tylko w tym, że nie leje się wprost tak bardzo grawitacyjnie z dyszy - nic po za tym.

Uwagi: wieżyczki - zmiana parametrów retrakcji, temperatury nie wpływa na te równe nitki między tymi dwoma wieżyczkami po lewej - h.j wie co jest grane - retrakcja się tam odbywa (przynajmniej tak wygląda jak by była a jednak jak by jej nie było).

Przed momentem wydruk i tak szlag trafił to dodaję fotkę z końca wydruku kiedy się wysypało.

Tak, że ten tego - zaczynam mieć obawy, że to klątwa retrakcyjno deltowa :devil:
Załączniki
tdi_5.jpg
tdi_4.jpg
tdi_3.jpg
tdi_2.jpg
tdi_1.jpg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
$A$F
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 16 sie 2017, 13:44
x 34

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: $A$F »

Ja na łączniku os TDI-CAD mam jakieś 0.3mm/15mm/s. A do "paczania" retrakcji ostatnio użyłem tego - http://retractioncalibration.com/
Adinfo
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

$A$F pisze:Ja na łączniku os TDI-CAD mam jakieś 0.3mm/15mm/s. A do "paczania" retrakcji ostatnio użyłem tego - http://retractioncalibration.com/
Masz bowden czy direct? - bo to sporo zmienia, tak nisko to nie schodziłem z retrakcją - najmniej 0.7/ 10mm/s 15mm/s - gorzej wtedy.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
$A$F
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 16 sie 2017, 13:44
x 34

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: $A$F »

Adinfo pisze:
$A$F pisze:Ja na łączniku os TDI-CAD mam jakieś 0.3mm/15mm/s. A do "paczania" retrakcji ostatnio użyłem tego - http://retractioncalibration.com/
Masz bowden czy direct? - bo to sporo zmienia, tak nisko to nie schodziłem z retrakcją - najmniej 0.7/ 10mm/s 15mm/s - gorzej wtedy.
Direct
mie3yslav
Postów w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:13
x 15

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: mie3yslav »

IMHO jest to kwestia dyszy, ewentualnie łącznika... ewentualnie luzu na bowdenie.
Ja na Kosselu póki miałem oryginalną dyszę - nie wiedziałem co to nitkowanie.
Było ZERO włosków.
Problemy zaczęły się jak wymieniłem dyszę i przy okazji łącznik, bo stary się sypał w środku... i przy okazji też bowden... i się zaczęło.
Adinfo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”