Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Piłek nie trzeba jak się ma proste podłoże. U mnie biurko ma tak zdeformowany blat, że drukarka się kiwa lekko na boki, nawet na tych stopach (bez piłek), a jak będą piłki to będą tylko trzy punkty styku z blatem i niczego nie będzie trzeba podkładać. Można jeszcze zrobić inaczej - podkleić grubym filcem te nogi gdzie mają być piłki i tak zostawić. Tylko wtedy zasilacza nie da rady ustawić bokiem przy dolnym profilu jak u dziobu bo będzie haczył o biurko, dzisiaj to sprawdzę na wysokość czy zasilacz wtedy wejdzie.

Właśnie dostałem nowe ramiona po reklamacji
Załączniki
Zgłaszałem problem z dwoma, ale przysłali 3 sztuki
Zgłaszałem problem z dwoma, ale przysłali 3 sztuki
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
spec
Postów w temacie: 5
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: spec »

Jak Wam pasuje wygląd to nie ma tematu :-)
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Jak ktoś chce bez piłeczek zrobić te nogi, to aby ustawić zasilacz bokiem na dolnych profilach to zabraknie kilka milimetrów aby zasilacz nie haczył o stół/biurko. Należało by wtedy zrobić inne uchwyty aby podnieść go o 0.5-1cm, jak się nogi filcem podklei to te 0.5cm wystarczy. Można jeszcze dorobić dolne zaślepki do włożenia w te nogi + filc i wyjdzie na to samo.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Gmeracz »

Jak zwykle "w waszej" nocy piszę, no bo inna strefa czasowa ;) I się pracuje, ma rodzinę... :thumbup:
Silikon wybrałem na najwyższą temp. jaką znalazłem, z tym że głównie kupuję na Amazon i Ebay. Zaraz poszukam który...
Upsss. Sorki za błąd. Ten był do 350 st. C
Obrazek
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01 ... UTF8&psc=1

Kupuję dużo pierduł i nie zawsze pamiętam. Inna sprawa, że w UK opłaca mi się wykupić premium, bo mi to przysyłają do lockera w sklepie - czyli coś jak paczkomat - ale na jutro. Silikon dojrzewał w formie ze trzy dni. Robiłem to z ciekawości i dla doświadczenia - jak to modelarz - ale teraz zmieniłbym na v6 wszystko. I to oryginały, jak koledzy podkreślają. Jakościowo są nie do pobicia. Kolega Anglik ma i jest siwy dym...

Mówicie o amorkach - ja akurat kupiłem treningowe piłki do squasha, z twardej pianki. Zero wibracji. A że walczyłem z hałasem jak wariat, to po różnych modach mam teraz tylko lekki szum wiatraków (poniżej 60 dB). Że nie wspomnę o braku ghost i innych defektów. Można śmiało drukować z warstwą 0.3mm i ładniusio to wychodzi.

A najlepszym sprawdzianem modów jest fakt, że żonka obok w salonie ogląda serial i się pyta, czy coś drukuję... :D :clap: :thumbup:
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8945
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

Tu opisałem robienie skarpety:
viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=Flsun+i ... =50#p41664
Większej filozofii tu nie ma.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Gmeracz pisze:Mówicie o amorkach - ja akurat kupiłem treningowe piłki do squasha, z twardej pianki. Zero wibracji. A że walczyłem z hałasem jak wariat, to po różnych modach mam teraz tylko lekki szum wiatraków (poniżej 60 dB). Że nie wspomnę o braku ghost i innych defektów. Można śmiało drukować z warstwą 0.3mm i ładniusio to wychodzi.
Czyli jest poprawa, tak ja przypuszczałem. Jak połączyć wszystkie fajne mody jeden do drugiego to w końcu będzie fajna drukarka.
dziobu pisze:Tu opisałem robienie skarpety:
viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=Flsun+i ... =50#p41664
Większej filozofii tu nie ma.
Wydaje mi się, że nie dałeś pliku STL to tej skarpety? - pisałeś później, że poprawiłeś drugą skarpetę i jest lepsza niż pierwsza, ale pliku z projektem nie widziałem :o
Niestety dawno temu miałem tylko kilka zajęć z cada i musiałbym przysiąść nad Fusion 360 aby zacząć własne projekty robić, na pewno tak zrobię tylko teraz czasu by mi zabrakło.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Wczoraj udało mi się zdobyć osłonę silikonową ale V6. Przymierzyłem - od biedy "awaryjnie" nawet by się nadała. Wiadomo, że od strony sondy będzie w środku pustka no i wycięcia/otwory po bokach są zbyt duże, ale nie w tym rzecz: jeżeli by wymienić komplet na V6 to co z sondą, bo mam wrażenie, że nie będzie jej się dało założyć z powodu większego bloku grzejnego V6 (za mało miejsca zostanie między blokiem z osłoną silikonową a sondą). Przydały by się zdjęcia z upgrade V5 na V6. Jeszcze jedno - w niektórych sklepach z blokiem V6 piszą, że ma 11.5mm wysokości a w innych, że 12mm.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8945
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

Adinfo pisze:Wydaje mi się, że nie dałeś pliku STL to tej skarpety?
Gdzieś powinna być. Ale tu i tak nie pomoże - Flsun i3 ma inny blok niż ta delta.
Zakładałem że sam zrobisz ;)

A prędzej czy później i tak będę to popełniał do tejże delty (no chyba że ją sprzedam) to wrzucę projekt.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Spoko, dam radę, jak będzie czas to zrobię. Dałem teraz tę większą osłonę z V6 i siedzi bez problemu, temperatura stabilnie przy 215 stopni i wentylu 100%. Za to w blackfrog radełka się skończyły, a oni mieli parę rzeczy co potrzebowałem.

Jeszcze pytanie do Ciebie: pisałeś, że włączyłeś przerwania dla krańcówek dla - możesz coś więcej napisać.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

@dziobu - ekstruder kręci się u Ciebie w przeciwnym kierunku - zmieniałeś to w konfigu czy przepinałeś na przewodach do silnika.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”