Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

Adinfo pisze:Jeszcze pytanie do Ciebie: pisałeś, że włączyłeś przerwania dla krańcówek dla - możesz coś więcej napisać.
Odblokowałem to: ENDSTOP_INTERRUPTS_FEATURE
Jak to faktycznie wpłyneło na cokolwiek poza moim samopoczuciem - nie wiem. Różnicy nie widzę.
Adinfo pisze:@dziobu - ekstruder kręci się u Ciebie w przeciwnym kierunku - zmieniałeś to w konfigu czy przepinałeś na przewodach do silnika.
Litości - od tego jest konfig. Po co brać do ręki śrubokręt jak można to zrobić nie wstając z krzesła ;p
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

To spoko. Drukuję teraz nakrętki młoteczkowe M3 (30 sztuk), potem wkręcam narożniki.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: tig33r »

Jeżeli się nie mylę to ENDSTOP_INTERRUPTS_FEATURE trochę przyspieszają działanie marlina, bo używa wtedy sprzętowych przerwań?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

Owszem, tylko nie widziałem nigdzie jakiś użytecznych porównań ile to faktycznie daje.

Imho ta opcja w ogóle powinna być domyślnie włączona i dopiero niekorzyste użycie pinów powinno zmusić do jej wyłączenia. Nie widzę żadnego racjonalnego powodu dla którego tak nie jest.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Dzięki za wyjaśnienie z tymi krańcówkami i sorry za upierdliwość z moimi pytaniami.

Wczoraj po wydrukowaniu nakrętek M3 okazało się, że wchodzą bardzo ciasno - nawet z pomocą narzędzi pomocniczych nie da rady ich zblokować w profilu, bo nieco za szybko wydruk poszedł (mają zgubienia na rogach), pierwsze parę zeszlifowałem, ale potem odpuściłem. Aby je zblokować w profilu użyłem imbusa z kontrą z paru nakrętek, wtedy zostają w tej pozycji gdzie je ustawiłem, dzięki temu nawet po ponownym odkręceniu nie muszę ich ustawiać bo są tam gdzie były - szczególnie było by to uciążliwe w pionowym profilu. Dwa narożniki ramy założone, trzymają bardzo mocno. Wieczorem ciąg dalszy.

Osłona silikonowa V6 mimo rozmiaru również zdała egzamin, temperatura stabilnie, będzie czas to zrobię własną, silikon mają w pobliskim sklepie samochodowym.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 16
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Artu »

Adinfo pisze:Wczoraj po wydrukowaniu nakrętek M3 okazało się, że wchodzą bardzo ciasno...
Sztuka dla sztuki, szczególnie że można kupić je nie za miliony nakrętki "młoteczkowe" :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

To był taki eksperyment z tymi M3, bardziej z ciekawości. Ale to, że nie zsuwają się w profilu pionowym to jest zaleta. Oczywiście suwnicy do wózków tym tym nie przykręcał.
Zamawiam właśnie radełko MK8 do ekstrudera od dziobu, łożysko, taśmę kaptonową i parę innych bajerów. Zestaw piłek tenisowych za 13zł w drodze z Decathlonu z przesyłką kurierską za free, jutro mają być.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

Artu pisze:Sztuka dla sztuki, szczególnie że można kupić je nie za miliony nakrętki "młoteczkowe" :git:
Jest jedno "ale" - drukowane można mieć _już_ :P
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:Jest jedno "ale" - drukowane można mieć _już_ :P
To właśnie był powód, bo zwykłe nakrętki M3 czekały na otulenie przez PLA.

Zamówiłem WiFi ESP8266 https://botland.com.pl/pl/moduly-wifi/5 ... ntena.html oraz przedłużacz microsd https://botland.com.pl/pl/akcesoria-do- ... -25cm.html
Będzie się działo jak to przyjdzie.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Ciąg dalszy zmagań. Od czasu wydruku nowego nadmuchu i włożenia skarpety silikonowej z V6 jest lepiej - nie patrzeć na test retrakcji bo to akurat powód inny
test retrakcji - stockowy ekstruder z radełkiem MK8 i łożyskiem 624ZZ, speed 60mm/s, jerk 15, acc 5000, retrakcja 3-6/30-60mm/s - efekt mizerny każdym razem
test retrakcji - stockowy ekstruder z radełkiem MK8 i łożyskiem 624ZZ, speed 60mm/s, jerk 15, acc 5000, retrakcja 3-6/30-60mm/s - efekt mizerny każdym razem
Noga drukarki
Noga drukarki
Noga drukarki
Noga drukarki
Narożnik usztywniający ramę
Narożnik usztywniający ramę
Nakrętki młoteczkowe M3
Nakrętki młoteczkowe M3
Nakrętki młoteczkowe M3
Nakrętki młoteczkowe M3
Nadmuch z ABS
Nadmuch z ABS
Nadmuch z ABS
Nadmuch z ABS
Nadmuch z ABS
Nadmuch z ABS
Łożyska 624ZZ i 625ZZ oraz radełka MK7 i MK8 - sprzedający miał wysłać dwa łożyska 624ZZ a przesłał dwa 625ZZ - może się kiedyś przydają
Łożyska 624ZZ i 625ZZ oraz radełka MK7 i MK8 - sprzedający miał wysłać dwa łożyska 624ZZ a przesłał dwa 625ZZ - może się kiedyś przydają
ekstruder by dziobu - sorry za "ciemność zdjęcia", niestety jeden docisk wydrukowany bez lustrzanego odbicia, dzisiaj poprawię, wypełnienie 80% grid, ścianki 1.2mm, jako, że na szybko nie miałem dostępu do śrub imbusowych dam zwykłe M3 25mm dla docisku i je skrócę odpowiednio aby nie kolidowały z silnikiem
ekstruder by dziobu - sorry za "ciemność zdjęcia", niestety jeden docisk wydrukowany bez lustrzanego odbicia, dzisiaj poprawię, wypełnienie 80% grid, ścianki 1.2mm, jako, że na szybko nie miałem dostępu do śrub imbusowych dam zwykłe M3 25mm dla docisku i je skrócę odpowiednio aby nie kolidowały z silnikiem
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”