Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Poniżej fotki przy druku z PET-G 235 stopni - problemem jest to co widać na powierzchni - filament wypływa np. przy "travel" - jest aż do samej góry (na kolejnych warstwach) - ustawienie combing trochę to poprawia lub pogarsza ale przyczyny i problemu nie rozwiązuje - za cho...rę nie wpływa na to ustawianie retrakcji - jak bym jej nie ustawiał to efekt mizerny. Zastanawiam się czy słabe chłodzenie radiatora ma na to wpływ - oryginalny wentyl zastąpiłem podobnym (parę miesięcy temu). Mam w rezerwie jeszcze jeden bardzo głośny, który nie działa z PWM, dlatego zamienię go na próbę i zobaczymy - ale za to wydajność ma bardzo dużą. Prawdopodobnie braki w niektórych miejscach gdzie mam szczeliny na wydrukach mają z tym związek (tak jak pisał @rafaljot).
Załączniki
delta_travel_problem2.jpg
delta_travel_problem1.jpg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Ten problem co widać na poprzednim poście mam również z przyłbicami lite od @rafaljot. Poniżej wydruk, który przerwałem z tego powodu (przy travel dysza zostawia sporo grudek po drodze i to potem wychodzi na ściankach - duże nierówności - zeszlifować się da, ale za dużo tego jest na mój gust. Jak bym nie ustawił retrakcji to wychodzi podobnie. Tym razem z powodu zmiany profilu przed drukiem machnąłęm się z temperaturą (225 stopni przy PET-G DD - już poprawiam i robię kolejne testy). Travel był ustawiony 120mm/s. Zwiększyłem temperaturę na 240 stopni dla PET-G DD + Travel 150mm/s - zobaczę co będzie przy następnym wydruku. Po 240 stopni i PET-G z głowicy po anulowaniu wydruku zwisa z 15 cm filamentu - ewidentnie nie chce pozostać w głowicy, żeby wadliwa dysza robiła takie numery?
Załączniki
Temperatura 240 stopni + Travel 150mm/s
Temperatura 240 stopni + Travel 150mm/s
Temperatura 240 stopni + Travel 150mm/s
Temperatura 240 stopni + Travel 150mm/s
przylbica_lite_combing_Not_in_skin_oraz_all.jpg
Temperatura 225 stopni + Travel 120mm/s
Temperatura 225 stopni + Travel 120mm/s
Temperatura 225 stopni + Travel 120mm/s
Temperatura 225 stopni + Travel 120mm/s
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Stanley_B »

Odkąd używam głowic E3D skończyło się co najmniej połowa takich problemów.
Nie reklamuję. Po prostu stwierdzam fakt.
Bo wykluczam szorstkość w kanale, bo wykluczam "jamming" w trakcie itp.
A to kolejne 10%-80% w naszej jakości.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: McKee »

Tylko, czy to jest kwestia całej głowicy czy może samej dyszy?
IMHO to jest kwestia kalibracji retrakcji - bo coś ciągle wypływa, może nawet nitka jest na tyle ciągła/ciągnąca się, że ją "wyciąga" z dyszy? U mnie na PETG pomogło podniesienie temperatury - PETG nie było już "ciągnące" tylko "płynące" (tak sobie tłumaczę to co obserwowałem). Czyli:
1. Temperatura
2. Parametry retrakcji
3. Dysza z odpowiednio długą kapilarą (to powinno być na samej górze).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: SQ9KRD »

W moim przypadku w 90% pomogło założenie silikonowego buta. Wystaje sama dysza i PET nie ma się do czego przykleić jak tylko do wydruku. Efekt poprawy natychmiastowy
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Stanley_B pisze:Odkąd używam głowic E3D skończyło się co najmniej połowa takich problemów.
Nad wymianą/dokupieniem "zapasowej" głowicy też się zastanawiam - jak byście mogli podpowiedzieć jakie "zamienniki" E3D v6 sprawdzone kupić - czy warto, czy tylko oryginał? - w tym temacie chciałem się poradzić jak byście mieli jakieś sprawdzone propozycje zamienników to będę wdzięczny za podanie linków.
McKee pisze:Tylko, czy to jest kwestia całej głowicy czy może samej dyszy?
IMHO to jest kwestia kalibracji retrakcji - bo coś ciągle wypływa, może nawet nitka jest na tyle ciągła/ciągnąca się, że ją "wyciąga" z dyszy? U mnie na PETG pomogło podniesienie temperatury - PETG nie było już "ciągnące" tylko "płynące" (tak sobie tłumaczę to co obserwowałem). Czyli:
1. Temperatura
2. Parametry retrakcji
3. Dysza z odpowiednio długą kapilarą (to powinno być na samej górze).
1. Tempratutura przy PLA DD 225 stopni - czasami schodzę do 215 - duży nadmuch Sunonem 5015 to musiałem podnieść temperaturę do 225 aby wydruki były mechanicznie i wytrzymałościowo takie jak oczekuję (w tym przypadku chodzi o drobne elementy). W przypadku PET-G najczęściej drukowałem 235 stopni - zrobię próby przy 245-250 stopni i zobaczę efekt.
2. Retrakcję próbowałem ustawić od 2-5/25-50, 3/30 (tak mam teraz) - nie widzę różnicy ani poprawy na lepsze, przy PLA aż tak tego nie widać, ale przy PET-G jest masakra z cieknącym filamentem.
3. Właśnie dyszę mam tę co była w drukarce od początku - bez jej wymiany nie dowiem się czy to jest problemem (gdzies w szufladzie powinna być jakaś totalna podróbka za 10zł - nie wiem czy to w ogóle zakładać), ostatnio zmieniłem też wentyl na radiatorze na taki co ma 16,73m3/h, że mi włosami rusza w pobliżu drukarki - nic to nie dało. Kupię dobrą dyszę i zobaczymy (zawsze się przyda).
SQ9KRD pisze:W moim przypadku w 90% pomogło założenie silikonowego buta. Wystaje sama dysza i PET nie ma się do czego przykleić jak tylko do wydruku. Efekt poprawy natychmiastowy
Skarpeta silokonowa zakrywa u mnie prawie całą dyszę - wystaje tylko jej końcówka - ten PET-G co wylatuje przykleja się do poprzedniej warstwy.

Co do zmiany parametrów do przyłbicy - wczoraj zapuściłem jeszcze wydruki - zmieniłem ścianki na 0.49 i temperaturę PET-G na 240 stopni, włączyłem z-hop 2mm, combing All - troszeczkę lepiej, ale miejsce na czole z przyłbicy gdzie jest travel dalej masakryczny - udało mi się to oszlifować ale widać, że dalej jest kiepsko. Wszystkie ścianki za wyjątkiem tej na "czoło" są super - tylko w tym jednym miejscu jest problem.

Po zakończonym druku z PET-G potrafi z głowicy wyciec jeszcze 10-15cm filamentu.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: jagus »

A ten Z-hop działa Ci przy travel czy tylko podczas retrakcji?
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

jagus pisze:A ten Z-hop działa Ci przy travel czy tylko podczas retrakcji?
Sprawdzę to bo nie jestem pewny.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: emartinelli »

Ja robię przymiarkę do wymiany dyszy i łącznika tak aby ta rurka teflonowa nie wchodziła do samego końca. Chce zrobić upgrade głowicy ale bez jej całkowitej wymiany. U mnie jak używałem tylko PLA było wszystko OK ale po przejściu na PET zaczeło się sporo kaszanić. Mam wrażenie, że ta rurka w środku jednak szybko się degraduje przy wyższych temperaturach. Jednak PTFE do samej dyszy to ni jest dobry pomysł.
Jutro zrobię pomiary i już pisałem z TDI-CAD, będzie coś dorabiał albo przerabiał (łącznik). Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia powinno się udać coś przetestować to dam znać jak się sprawuje.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

emartinelli pisze:Ja robię przymiarkę do wymiany dyszy i łącznika tak aby ta rurka teflonowa nie wchodziła do samego końca. Chce zrobić upgrade głowicy ale bez jej całkowitej wymiany. U mnie jak używałem tylko PLA było wszystko OK ale po przejściu na PET zaczeło się sporo kaszanić. Mam wrażenie, że ta rurka w środku jednak szybko się degraduje przy wyższych temperaturach. Jednak PTFE do samej dyszy to ni jest dobry pomysł.
Jutro zrobię pomiary i już pisałem z TDI-CAD, będzie coś dorabiał albo przerabiał (łącznik). Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia powinno się udać coś przetestować to dam znać jak się sprawuje.
Dzięki za info w tej sprawie, akurat rurkę ostatnio "robiłem na nowo" ale to nic nie dało, może odrobinę w przypadku PLA, przy PET-G jest jak było. Mam prośbę - jak już coś ustalisz/dopasujesz z TDI-CAD to daj znać - chciałem u niego zamówić oprócz dyszy z dodatkami jeszcze wałki liniowe, wtedy śmignął bym to za jednym razem.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”