Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
spec
Postów w temacie: 5
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: spec »

Ja mam nadmuch wydrukowany z PLA i działa bez problemów.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dragonn »

Nadmuchu z PLA działa do momentu kiedy drukujemy tylko PLA ;p, Jak odpalisz ABS to lubi się pojawić problem, swój tunel zrobiłem z PC żeby wytrzymywał sytuacje kiedy nie potrzebuje chłodzenia
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Gmeracz pisze:Heh. Używam dokładnie tego pierwszego od ponad pół roku, zrobionego z czarnego PLA
Taka odpowiedź rozwiała moje wątpliwości.
Gmeracz pisze:Dlaczego od razu z ABS lub PETG? Przecież tam nie ma ekstra sił, ani temperatur.
Powód jeden: chcę też drukować z ABS i PETG, wtedy ten nadmuch z PLA przy długim drukowaniu bez nadmuchu powietrza może popłynąć.
dragonn pisze:Nadmuchu z PLA działa do momentu kiedy drukujemy tylko PLA ;p, Jak odpalisz ABS to lubi się pojawić problem, swój tunel zrobiłem z PC żeby wytrzymywał sytuacje kiedy nie potrzebuje chłodzenia.
Czyli się potwierdza, w większości i tak będę drukować z PLA, ale będą też inne wydruki gdzie pojawi się ABS i PETG.

1. Wczoraj chcąc wydrukować narożnik wzmacniający do mojej drukarki (będzie ich 6) w miarę szybko (na ile to możliwe) ustawiłem wysokość warstwy 0.3mm, prędkość 60/30mm, 3 obrysy - 1.2mm, wypełnienie 50%, czas wydruki to niestety (czy "stety") 4h18m - czy to dobrze przy takich ustawieniach?
2. Cura pokazuje całkiem inne kalkulacje czasu wydruku przy generowaniu gcode - czy jest jakiś sposób na orientacyjne wyliczenie czasu wydruku?
Ten narożnik miał wyjść mocny, nie koniecznie "ładny" a wyszedł "niestety" zbyt fajny jak na przewidywania przed jego wydrukiem.
3. Co jeszcze mogę (jakie parametry) zmienić w Cura aby nieco przyspieszyć drukowanie.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Jeszcze jedno, czy ten narożnik do wzmocnienia ramy drukarki przy wypełnieniu 50% gdybym zmniejszył do 40% albo 30% obniży znacząco stabilność i sztywność konstrukcji?
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dragonn »

1) https://youtu.be/AmEaNAwFSfI polecam zobaczyć to :P. Co do czasu, moim zdaniem 30mm na obrys to bardzo wolno a już szczególnie jak na deltę, taki narożnik spokojnie obrys może lecieć 60mm/s jak nie więcej.
2) Musisz w Cura ustawić akcelerację takie jakie masz w drukarce
3) Patrz punkt 1
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

Adinfo pisze:Jeszcze jedno, czy ten narożnik do wzmocnienia ramy drukarki przy wypełnieniu 50% gdybym zmniejszył do 40% albo 30% obniży znacząco stabilność i sztywność konstrukcji?
Nie wiem jak bardzo Ci to pomoże, ale przypomnę:
dziobu pisze:
Adinfo pisze:Ile % wypełnienia robiłeś w narożnikach (czy 50% wystarczy)? - czy lepiej zrobić pełne, albo przynajmniej 80%.
20%
3 obrysy.
Wiele osób stwierdziło że drukuje niebrzydko, więc chyba się sprawdza.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Sorry za dubel pytania z wypełnieniem :oops: - uciekło mi to. Właśnie z tymi 3 obrysami wytrzymałość się poprawiła, bardziej niż większe wypełnienie. Ten wczorajszy 50% infill mocno przesadziłem, również z powodu długiego czasu druku. Dzisiaj kolejny narożnik zgodnie z "zaleceniami", zmniejszę wypełnienie oraz zwiększę prędkość zewnętrznych obrysów do 60mm/s, jakoś od początku nie zmieniałem tej wartości.

Wydrukowałem też 9 nakrętek młoteczkowych M3 z PLA 100% infill - zobaczę czy dają rady utrzymać narożnik - czy nie popękają jak dokręcę śruby.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Kolejny narożnik wydrukowany, ale widzę, że jak ręką sprawdzałem wytrzymałość to jego podstawa jak by nie "kleiła" się do tej pionowej części, w ręku cały "lekko trzeszczy". Zmienione parametry w stosunku do pierwszego: Cura - obrys zewnętrzny 60mm/s zamiast 30, Acceleration control włączone i ustawione 600, dla travel 1000., wypełnienie 30%. Sprawdzałem zewnętrzne boki narożnika i dolne warstwy na obrysie odklejają się od siebie. Jak przyjrzałem się pod światło to widzę niewielkie miejsca ze szczelinami między poszczególnymi warstwami. Jest jak by bardziej matowy. Temperatura pierwszego i drugiego 190 stopni. Na tym gorszym wyszły nitki po środku narożnika w paru miejscach z powodu większej prędkości obrysu.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Zmienione ustawienia w Cura, temperatura w obu przypadkach 190 stopni.
Porównanie zmienionych parametrów narożnika na niekorzyść drugiego (speed 60/60mm/s, acceleration 600/1000, infill 30%)
Porównanie zmienionych parametrów narożnika na niekorzyść drugiego (speed 60/60mm/s, acceleration 600/1000, infill 30%)
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Zdjęcia nieudanego narożnika - zewnętrzne obrysy z dolnej warstwy odklejają się, trzymając za dolną część co będzie przykręcona do dolnego profilu i ciągnąc górą narożnika na zewnątrz pojawia się "przerwa" między pionową częścią tego narożnika a jego podstawą. Zastanawiam się czy przy tej zwiększonej prędkości druku i mniejszym wypełnieniu podnieść temperaturę druku ze 190 na 200-210 stopni i zmniejszyć nieco chłodzenie - tylko czy to spowoduje lepsze "klejenie się warstw i obrysów".
Załączniki
naroznik_delta_2.JPG
naroznik_delta_1.JPG
naroznik_delta_3.JPG
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”