Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dragonn »

Czy to PLA jest matowe? Jak dla mnie zdecydowanie zbyt niska temperatura, polecam może zobaczyć ten filmk https://www.youtube.com/watch?v=3kW9SnK4LKc&t=0s
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Tak PLA jest matowe (190 stopni). W pierwszym narożniku drukowanym wolniej z większym wypełnieniem niektóre obrysy są matowe, niektóre świecące, tylko prędkość mniejsza dlatego wyszło lepiej. Dzisiaj zwiększę temperaturę.

Przy drukowaniu obrysów zewnętrznych na 60mm/s zamiast 30mm/2 miejscami pojawiły mi się "grupy nitek nad sobą" w środkowej części narożnika gdzie będzie wchodził profil aluminiowy drukarki. Retrakcję próbowałem ustawić przy testach wcześniej - 4mm/60mm/s, ale nie uzyskałem i tak zadowalającego wyniku na wieżyczkach testowych, jak by ekstruder nie wyrabiał z cofaniem filamentu.Przy 3mm/30-60mm/s nawet przy spodzie wieżyczek były już wystające igły.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dragonn »

Moje zdanie jest takie - jeśli wydruk z PLA jest matowy to jest to niedogrzane, można tak drukować jak nie zależy Ci na wytrzymałości mechanicznej, ale jeśli coś jest elementem mechanicznym to PLA musi się świecić/błyszczeć.
dziobu, Adinfo
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dziobu »

A jakie masz PLA? Pisałeś wcześniej że zamówiłeś (masz?) PLA DD. Ale ono nie jest matowe (a jak jest to źle).
Drukujesz tym co był z drukarką?

Przeglądnąłem wątek i jeśli dobrze widzę: masz cały czas oryginalny ekstruder?
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Próbowałem przy 190 stopniach drukować na stockowym czarnym PLA oraz ECO białym - efekt podobny (stateczki miałem bardziej matowe niż błyszczące - takie niejednolite powierzchnie). Tym stockowym PLA pierwszy stateczek drukowałem przy 200 stopniach - jest bardziej błyszczący i mocny trudno go uszkodzić, ale wydaje się, że warto jeszcze podnieść temperaturę do 205-210 stopni.
Mam jeszcze drugi filament ECO czarny, dzisiaj go przetestuję.
Wiem, że to stockowe PLA najlepiej wyrzucić, ale pierwsze wydruki przy 200 stopniach wyszły bardzo mocne, ale to przy prędkości 60/30mm/s.
Z tego co widzę to na 100% za niska temperatura, skoro pojedyncze "nitki" z obrysów potrafię odkleić palcami z narożnika.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: emartinelli »

Adinfo pisze:...
Wiem, że to stockowe PLA najlepiej wyrzucić, ale pierwsze wydruki przy 200 stopniach wyszły bardzo mocne, ale to przy prędkości 60/30mm/s.
...
Nie wiem co wy macie do tego filamentu co jest z drukarkę ale mi się drukuje bardzo ładnie, mocne wydruki i równe (czarne PLA). Temperaturę mam na 200 stopni.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Właśnie w tym rzecz, że ja do niego nic nie mam, tylko jako amator pojechałem z temperaturą za nisko - nie doczytałem, że do mocniejszych elementów temperatura musi być odpowiednia. Niektórzy dostali znacznie gorszy filament w komplecie z drukarką i mieli z nim problemy, w moim przypadku "miałem szczęście".
Teraz drukuję z niego narożnik (temperatura 210 stopni). 1/3 wydruku już zrobiona i wygląda, że problem z "kruchym" wydrukiem zniknął, na "dotyk" wygląda mocno, jest połysk - nie jest matowy jak poprzednio.
dziobu pisze:Przeglądnąłem wątek i jeśli dobrze widzę: masz cały czas oryginalny ekstruder?
Tak, ekstrudera nie ruszałem, jeszcze do tego nie doszedłem bo mi czasu zabrakło, ale chcę go wymienić bo czytałem, że dzięki temu u Ciebie było znacznie lepiej. Większość tych modyfikacji co masz też chcę zrobić, także włączenie Linear Advance w Marlinie.

Przy okazji wygrzebałem w piwnicy zasilacz awaryjny UPS i baterię CSB mu zapodałem, tak na wypadek zaniku napięcia.
dragonn
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Narożnik z 30% wypełnieniem wydrukowany przy 210 stopni - nie widzę różnicy między tym z 50% wypełnieniem. Tylko z powodu prędkości 60/60mm/s w narożnikach widać niedoskonałości, większe niż przy wolniejszych obrysach, ale do przyjęcia. Dodatkowo narożniki mają "poszerzenia na zakrętach/zgrubienia" co utrudnia/uniemożliwia włożenie na profil - zastanawiam się jak tego uniknąć przy drukowaniu. Przy zewnętrznych obrysach 30mm/s były niewielkie.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: dragonn »

Poczytaj o linear advance/presure adavnce. Robiłem o tym wątek na forum
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Tak zrobię, dzięki! - wątek już znalazłem - viewtopic.php?f=8&t=3165&hilit=linear+advance
Przeszlifowałem "wystające rogi" i narożnik wszedł na swoje miejsce.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”