Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Dostałem odpowiedź sprzedającego w sprawie reklamacji i sporu do podkładki adhezyjnej:
Dear. Our products are strictly inspected before shipment. No questions will be sent to you.
tłumacząc bezpośrednio:
Drogi. Nasze produkty są ściśle sprawdzane przed wysyłką. Żadne pytania nie zostaną do Ciebie wysłane.
Olali mnie całkowicie.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: kapi »

szczerze - wywaliłem podkładkę i jade na szkle + hegron.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

kapi pisze:szczerze - wywaliłem podkładkę i jade na szkle + hegron.
Racja - też tak mam aktualnie, chciałem mieć dodatkową podkładkę do druku z PLA na zimno, na oryginalnej z Anycubic fajnie się drukowało. Ta miała być przyklejona do grubej szyby kładzionej zamiast stołu grzanego.

Jak by nie uszkodzenia tej podkładki co dostałem to jakościowo nie można się do niej przyczepić. Będę projektował elementy w taki sposób aby omijać uszkodzone miejsca na tej podkładce, hehe.

Co do druku na szkle: PET-G i szyba oczyszczona octem - trzyma jak atom, pierwsza warstwa bajka!

Muszę znaleźć chwilę i zapodać zdjęcia jak to wygląda, jakoś czasu brakuje a jest parę wydruków, którymi warto się pochwalić.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: McKee »

Ale to chyba nie jest koniec reklamacji?
Jeżeli nie kliknąłeś OK to wchodzi Aliexpress i rozstrzyga.
Daj znać jak się to skończy(-ło).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

McKee pisze:Ale to chyba nie jest koniec reklamacji? Jeżeli nie kliknąłeś OK to wchodzi Aliexpress i rozstrzyga. Daj znać jak się to skończy(-ło).
Z rozpędu w tamtym dniu miałem więcej potwierdzeń odbioru przesyłek, że musiałem ten spór na moją niekorzyść zaakceptować - dwa razy wcześniej anulowałem jego propozycję. Sprzedający zareagował dopiero jak komentarz wysmarowałem konkretny ze zdjęciami i dodałem do produktu na stronie sprzedaży i odniesieniem do innego komentarza gdzie ktoś miał ten sam problem. Mam uzupełnić dodatkowe informacje - dzisiaj je wysłałem. Odpisali (całkowite inne podejście niż w sporze):

"Hello, Really sorry to hear that. Could you please take a few photos that contain the 3 factors?
The first is the shipping label ; The second is the SKU on the product packaging which looks like “AAA123456” ;
The third is the entire product. Please make sure those pictures are clear enough.
It will be better for you to mark your picture exactly where it’s wrong. Thanks for your cooperation in advance."

Podałem im numer naklejony w środku przesyłki i posłałem jeszcze raz zdjęcia z zaznaczonym na czerwono i opisanym uszkodzeniem.

Pytanie techniczne - czy taką podkładkę po naklejeniu np. na szybę "mogę trochę potraktować żelazkiem?" - chodzi o zniwelowanie tych mniejszych zgięć na podkładce, którą dostałem, o tych dwóch załamaniach (jednym krótkim i drugim 4cm mogę zapomnieć bo to na pewno pozostanie na powierzchni widoczne). Czy to żelazko nie uszkodzi powierzchni (ewentualnie jaką temperaturę zastosować i czy przy tym "prasowaniu" przełożyć to np płótnem). Na pozostałym odcinku podkładka jest tylko wygięta - być może zniekształcenia nie będą widoczne.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: aaannnd »

Może zamiast płótna spróbuj użyć papieru do pieczenia.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: mcxmcx »

Takie załamania spoko wyprostuje są hot air pray naklejaniu, tyle za zamiast ręką musisz wałkiem dociskać.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

aaannnd pisze:Może zamiast płótna spróbuj użyć papieru do pieczenia.
Przetestuję i dam znać co z tego wyszło.
mcxmcx pisze:Takie załamania spoko wyprostuje są hot air pray naklejaniu, tyle za zamiast ręką musisz wałkiem dociskać.
Wałek też się znajdzie. Tylko odpowiednio hota ustawić (temperatura).
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

McKee pisze:Ale to chyba nie jest koniec reklamacji?Jeżeli nie kliknąłeś OK to wchodzi Aliexpress i rozstrzyga.Daj znać jak się to skończy(-ło).
Mimo, że "pierwszy spór" anulowałem niepotrzebnie. Napisałem do sprzedającego i po ponownym "lepszym" przedstawieniu dowodów wraz z podaniem numeru wewnętrznego z naklejki w środku przesyłki odpisali: "Dear. I see your message. I can refund you 2 dollars. You can file a dispute with the platform and we will refund the amount to you".
Kompletnie inne podejście niż za pierwszym razem. Naumiałem się czegoś nowego: nowy spór można ponownie rozpocząć do tego samego produktu, mimo, że poprzedni został anulowany.
McKee
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Seller made a new proposal
Proposal: Zwrotu 7,80 PLN

Nie, żeby przy mi takim "tanim" produkcie zależało na rozpętaniu burzy o tę parę złotych, ale skoro sprzedający ma tylko 70% pozytywnych komentarzy na Ali i ktoś przede mną miał taki sam problem (z tym samym produktem - został "olany"), wypadało sprzedającego nieco poduczyć podejścia do klienta.

Tylko dziwi fakt, że przy pierwszym sporze upierali się, że wysłali sprawny/nieuszkodzony produkt i 0.0 PLN do zwrotu.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”