Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

tig33r pisze:Infill Overlap Percentage daj z 50%.
Sprawdzę i zobaczymy.

Druga sprawa, że @rafaljot ma rację, że coś ewidentnie po za ustawieniami Cura jest na rzeczy - dysza nie jest okrągła na wylocie - przyhaczyłem nią też kiedyś na początku o blat kilka razy - na bank bez jej wymiany się nie dowiem co i jak - do tematu wrócę.

Kolejna sprawa - retrakcja kiepsko wygląda w tej drukarce, nie bawiłem się wystarczająco aby to ogarnąć, dlatego powodów problemów z wydrukiem będzie kilka nakładających się na siebie.

Zastanawiam się czy ktoś z Was bawił się też ustawieniem Skin overlap?
Ewentualnie ustawieniami i modyfikacją ostatniej warstwy aby drukowała się inaczej niż pozostałe (wewnętrzne).
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: mcxmcx »

Mówisz, że uderzając w stół możesz zmienic ksztalt dyszy?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

mcxmcx pisze:Mówisz, że uderzając w stół możesz zmneic ksztalt dyszy?
Być może jest odkształcona w jakimś miejscu. Chociaż jak widziałem porównanie niektórych nowych tańszych dysz to nie każda była okrągła. Możliwe, że od początku jest z nią coś nie tak - pod dużym powiększeniem może było by to widać.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: mcxmcx »

Prędzej któryś pasek luźny, i po nawrocie głowica ma chwilę luzu.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

mcxmcx pisze:Prędzej któryś pasek luźny, i po nawrocie głowica ma chwilę luzu.
Ten problem ze szczelinami w wydruku był wcześniej. Miałem na nowo przesmarowane wózki i naciągnięte paski - dużo bardziej niż poprzednio. Następnie kalibrowałem na nowo deltę i od tego czasu pierwsza warstwa jest równa na całej powierzchni stołu, więc muszę szukać dalej. Dodatkowy problem mam z 2-3 ramionami, które mają pewien luz na kulce bo są gorszej jakości niż 3 pozostałe (lekko się przytarły mimo nasmarowania - 3 pozostałe chodzą gładko i nie mają luzów). Te rezerwowe co leżą w zapasie już znalazłem, zacznę od ich wymiany.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: mcxmcx »

To już masz odpowiedź, masz luzy na paskach :)

(Skrót myślowy, jakieś luzy na przeniesieniu ruchu).

Załóż gumki ściągające ramiona i będzie poprawa (za śrubki, wzdłuż prętów).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

mcxmcx pisze:Załóż gumki ściągające ramiona i będzie poprawa (za śrubki, wzdłuż prętów).
Nie brałem tego pod uwagę - to znaczy założenia gumek wzdłuż ramion - mam tylko założone gumki na parach ramion pomiędzy sobą. Muszę tylko znaleźć odpowiednio duże majtki gdzie będą takie długie gumki :mrgreen:
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: morf »

Infill overlap na tak dużą wartość tylko zamaskuje ten problem a mogą pojawić się inne.
Ja miałem 15% na tej delcie informacyjnie
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Wczoraj już nie robiłem wydruku związanego z zapodanym ostatnio problem. Wydrukowałem z PET-G napinacze do ramion. Miałem ustawione overlap 30%, po sprawdzeniu w Cura - experimental domyślnie mam ustawioną prędkość małych obrysów na 50%, tylko max hole size jest 0 - muszę poczytać czy ta wartość musi być większa aby działała, być może dla 0 prędkość 50% nie jest brana pod uwagę i drukuje się na 100% prędkości - to jeszcze sprawdzę.

Za to wziąłem się za wymianę 2 ramion, które były kiepskie, jedno z nich miało konkretne luzy z góry i z dołu. Wydrukowałem z PET-G "napinacze" aby wyeliminować ich rezonans podczas druku itp. Niestety zauważyłem, że to ramię z największym luzem jak było ściągnięte z sąsiednim gumką miało delikatnie inną długość (o różnicę luzu na kulkach) - wyszło to na stole gdzie z jednej strony głowica drukowała niżej co było widać na pierwszej warstwie drukowanych obiektów oraz na skircie - prawie całkowicie wprasowane w stół. Zdążyłem jeszcze skalibrować drukarkę aby to skorygować. Nie bardzo wiem tylko czemu po kalibracji ustawienia Delta Radius i cała reszta (różnica wysokości wież) została identyczna z tymi sprzed poprawki i wymiany ramion. Zobaczę dzisiaj jak drukuje czy dalej wprasowuje wydruk w pewnej części stołu, jeżeli tak to muszę się tym zająć w pierwszej kolejności. Potem walczę dalej.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 231
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Post autor: Adinfo »

Luzy w ramionach poprawiłem (dwa wymienione). Nowe stabilizatory z PET-G założone. Profilaktycznie dysza wykręcona i rurka PFTE przycięta (była nieco przypalona), głowica skręcona poprawnie. Echo na prawej kostce - layer time 2s, na lewej layer time 2s.

Problemem pozostaje retrakcja, co widać na teście z wieżami. Zastanawiam się czy przy tych ustawieniach jak niżej da się te wieże wydrukować bez "gałęzi" (chodzi o uzyskanie poprawnej retrakcji przy odpowiednio wysokiej temperaturze):
- PLA DD aluminium
- temperatura 225 stopni (przy nadmuchu 100% jak mam 210-215 stopni to małe detale przy druku z PLA potrafią czasem odpaść)
- prędkość druku 60mm/s, zewnętrzne obrysy 30mm/s
- retrakcja 3mm na 30mm/s
- wysokość warstwy 0.2mm
- szerokość ścieżki 0.4mm
- chłodzenie 100% (turbina Sunon)
- czas warstwy 2s
- ekstruder dobrze skalibrowany
- nadmuch od rafaljot wzorowany na Prusie - mosty wychodzą super.

Przy rozpoczęciu druku zanim drukarka się rozpędzi i poprawnie wyprowadzi filament na szybę pierwsze dwa obrysy brim/skirt są mocno postrzępione, a w otworach jak obiekty mają w pierwszej warstwie puste przestrzenie to widać resztki przebiegów z travel na szybie - drobne fragmenty filamentu.
Załączniki
kostka_reprapy_5s_2s_layer_time2.JPG
kostka_reprapy_5s_2s_layer_time.JPG
retrakcja_3-30mm_225stopni_DD_alum_60mm-s_obrys_30mm-s.jpg
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”