Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarka: Anycubic Linear Plus
x 23

Re: Anycubic Kossel Linear Plus - Adinfo też się z nami bawi :D

Postautor: Adinfo » 15 kwie 2019, 13:24

Rozumiem, że jak dam naprawdę ten minimalny nadmuch to elastyczność PET-G uzyskam dużo wcześniej - taki kompromis między czasem a zapadaniem się wiszącej powierzchni - mniej się zapadnie niż bez nadmuchu. Mógłbym włączać nawiew tylko w określonym przypadku - ciekawe czy Cura pozwoli kiedyś włączać nadmuch np. tylko do wypełnienia i tylko w określonych warstwach, wtedy problem odpada.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
x 26

Postautor: Drunk_ZoZol » 15 kwie 2019, 13:51

Proponowałbym sprawdzenie jak wygląda sprawa mostów w PET-G. Nadmuch szybciej zdmuchnie most niż szybciej odstudzi. Przynajmniej ja tak mam, dlatego używam podpór, jedynie przy krótkich mostach pozwalam sobie na samoistne ich rozłożenie, ale i tutaj trzeba posiedzieć nad ustawieniami - na odcinku 4 milimetrów most w połowie przypomina trójkąt - pociągnięcie i zwis plastiku, jedynie ząbkiem się chwyta konstrukcji, przy dłuższym moście jak nic by filament zostawał w formie gluta po drugiej stronie, z paskudnym zwisem na początku. :D Przy PLA Mosty wychodzą mi całkiem ok. Ale to już ustawienia mostów pod dany filament.
I just don't trust anything that bleeds for five days and doesn't die
FDM: CR-10 S4; Pirx.
DLP: Photon.
Awatar użytkownika
Adinfo
x 23

Postautor: Adinfo » 15 kwie 2019, 13:56

Kolejne sensowne sugestie, które można u siebie sprawdzić.
Problemem jest brak supportu w środku obiektu (przykładowo - są 4 takie miejsca w wydruku co robiłem wczoraj - a dostęp aby podpory wyciąć niemożliwy), zewnętrzny support mi nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
x 26

Postautor: Drunk_ZoZol » 15 kwie 2019, 14:47

A nie no, w przypadku wentylacji również nie wyciągnąłbym supportu ze środka. Dlatego drukowałem z chłodzeniem - stąd też wiedziałem jak się zachowuje PET na początku, potem przypadkiem zrobiłem testy przy okazji innych wydruków które mogły być drukowane tylko z PETG
Awatar użytkownika
Adinfo
x 23

Postautor: Adinfo » 15 kwie 2019, 14:54

Czy jest jakaś różnica w jakości przy nadmuchu 40% a bez nadmuchu - na zewnątrz obiektu z PET-G po wydruku (np. mniej nitek itp.)? - pomijam zwisy przy braku supportu.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
x 26

Postautor: Drunk_ZoZol » 15 kwie 2019, 15:58

Nie zauważyłem różnicy, mimo że z tym walczyłem. Nitki w PET u mnie niemal zawsze występują, nawet drukując z jednym obrysem potrafią powstać. (Tyle, że PET-G Ostatnio drukuję na dyszy 1.2) - Zapalniczka i opalamy, nitek nie ma, a jak się podwiną i skłębią to przy takiej obróbce termicznej (powierzchniowej, żywym ogniem <3 ) można je zdrapać paznokciem. :)
Awatar użytkownika
Adinfo
x 23

Postautor: Adinfo » 15 kwie 2019, 19:17

Mam odpowiedź jak zachowuje się PET-G dla tunelu stykającego się z osłoną silikonową - boki tunelu zniekształcone. Gdzieś mi leżał jakiś kilkumetrowy kawałek ABS-T, na dwa tunele powinno wystarczyć.

Wróć do „Delta”