Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 126
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: Artu »

Ale po co, skoro Kolega Adinfo kiedyś, kiedyś, kiedyś... :mrgreen: zrobi to na WiFi :good:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: McKee »

SanFable pisze:
McKee pisze:
morf pisze:Octoprint jest do pewnego stopnia używalny ale nawet na mocnym raspi działa jakby chciał a nie mógł:)
Nieprawda. Działa nawet na dość słabej malinie model B+.
Pi Zero się tylko nie nadaje (IMHO).
... ale to jest połączenie przez USB - czyli potencjalnie gorsze jakościowo wydruki i zwłaszcza na szybkiej delcie może to być widoczne.
Dlatego zamiast maliny trzeba wybrać wydajniejszą płytkę lub nawet coś x86 i złego słowa na octoprinta nie mogę powiedzieć, nie wyobrażam sobie ładniejszych druków. chociaż myślę, że rpi 2/3 da radę wydajnościowo, no i można fajną kamerkę podpiąć za 3$ u chińczyków i mieć 1080@30fps nawet
To nie tak.
Wydajność maliny jest wystarczająca.
Wydajność USB w drukarce nie zawsze. Chodzi o transfer poprzez emulowanego RS-a: z karty SD wydruki są po prostu lepsze niż wydruki z tego samego g-code po USB *).

*) Oczywiście zależnie od prędkości i stopnia skomplikowania wydruku - na wolnej drukarce lub prostych wydrukach różnicy nie będzie widać.
dragonn, Abys
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Wydajność USB w drukarce nie zawsze. Chodzi o transfer poprzez emulowanego RS-a: z karty SD wydruki są po prostu lepsze niż wydruki z tego samego g-code po USB *)
Praktyczna różnica jest ok 4x - Marlin (mega2560) odbiera dane z szybkością max 22kB/s, a z karty potrafi odczytać do 100kB/s.
To wartości teoretycznie, bo cały ciąg od sterownika na PC/rPI, przez kontroler (USB) i konwerter (USB-UART) aż po buforowanie danych w uC ograniczają średnio prędkość do niemal 2/3 wartości (no może trochę więcej, 3/4). A jak komputer ma czkawkę to już w ogóle tragedia.
Natomiast z kartą jest prościej - uC czyta kiedy chce, ile chce, z minimalnym opóźnieniem i nominalnie dużo szybciej.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 18
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: Berg »

Klipper?
SanFable
Postów w temacie: 8
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: SanFable »

dziobu pisze:
McKee pisze:Wydajność USB w drukarce nie zawsze. Chodzi o transfer poprzez emulowanego RS-a: z karty SD wydruki są po prostu lepsze niż wydruki z tego samego g-code po USB *)
Praktyczna różnica jest ok 4x - Marlin (mega2560) odbiera dane z szybkością max 22kB/s, a z karty potrafi odczytać do 100kB/s.
To wartości teoretycznie, bo cały ciąg od sterownika na PC/rPI, przez kontroler (USB) i konwerter (USB-UART) aż po buforowanie danych w uC ograniczają średnio prędkość do niemal 2/3 wartości (no może trochę więcej, 3/4). A jak komputer ma czkawkę to już w ogóle tragedia.
Natomiast z kartą jest prościej - uC czyta kiedy chce, ile chce, z minimalnym opóźnieniem i nominalnie dużo szybciej.

Nie wyobrażam sobie miec ładniejszych wydruków, a drukuje szybko, więc wychodzi, że wszystko u mnie wyrabia. Wnioski nasuwają się, że re-arm, czyli 32bity radzą sobie sprawniej i nie ma przestojow (?) w smoothie jest wartość ile komend ma ładować do pamięci (coś takiego) więc myślę, że ten problem i tak inaczej jest rozwiązany z wykorzystaniem bufora
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: dziobu »

Tam USB obsługuje uC; nie ma UARTu po drodze i badziewiastego CH340.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 126
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: Artu »

No dobra, a co myślicie o takim "ustrojstwie" :roll: Geeetech 3D WiFi Module for 3D Printer Android System
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: dziobu »

Wygląda jak host, tylko przez wifi. I ogranicza Cię do ichniego programu sterującego, o ile to jest jakiś problem.
Bardzo możliwe że drukowanie z tego jest równoważne z drukowaniem przez USB.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 26
Posty: 1099
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: Adinfo »

Artu pisze:Ale po co, skoro Kolega Adinfo kiedyś, kiedyś, kiedyś... :mrgreen: zrobi to na WiFi :good:
Jeszcze trochę poczekamy na WiFi, na gołej płytce ESP8266 12e oprogramowanie jak na razie mi nie startuje. Szczegóły aby nie zaśmiecać Twojego wątku pojawią się tu: https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=19&t=2896(temat jak najbardziej odpowiedni). Robię inne podejście z NodeMcu + ESP8266.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 126
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

Post autor: Artu »

Chyba wreszcie w miarę "opanowałem" nitkowanie najbardziej wrednego (przynajmniej według mnie) przeźroczystego PET-G :yahoo:
IMG_20190303_113210.jpg
Cura 4.0.0-BETA, prędkość druku 80mm/s, retrakcja 5mm 60mm/s
Marvin27
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”