Monoprice Delta Mini 3D - problem ze stołem

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
ornaj55
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2021, 14:24

Monoprice Delta Mini 3D - problem ze stołem

Post autor: ornaj55 »

Cześć wszystkim,
Niedawno zakupiłem swoją pierwszą drukarkę 3D. Mam z nią pewien problem, a mianowicie nie wiem z czego może wynikać błąd podczas drukowania podstawy przedmiotu. W niektórych miejscach na stole wszystko jest okej, natomiast w niektórych dzieją sie takie rzeczy jak na zdjęciach ( powstaje tylko taka cieniutka warstwa filamentu).

Moim pierwszym pytaniem jest w jaki sposób usunąć właśnie te warstwy ? Bardzo cięzko jest je zdrapać oryginalną plastikową szpachelką :(

Chciałbym też zapytać jeszcze co jest przyczyną takiego zjawiska i jak to naprawić ? Błąd wynika z niewypoziomowanego stołu ?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
Załączniki
20210206_134630.jpg
20210206_134639.jpg
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Monoprice Delta Mini 3D - problem ze stołem

Post autor: mcxmcx »

Odpowiem koledze, że to możesz rozwiązać na dwa sposoby, ale ona wymagają wgrania nowego firmware.

1. Zrobić stół na sztywno, a sensor do poziomowania dać do efektora.

2. Ponaklejac kartki papieru (ja podkladalem szczelinomierz) w miejscach które były za nisko.

Ale... problem bierze się z tego że mikroswitche nie działają równo, i jeden wcześniej drugi później etc.

Jeżeli masz fabryczny soft, to zmieniasz na ten:
https://github.com/aegean-odyssey/mpmd_marlin_1.1.x

I masz szanse że zacznie działać, a później podczas kalibracji oszukasz styki podkładaniem papierków ;)
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Monoprice Delta Mini 3D - problem ze stołem

Post autor: Kopytko »

Można też zwiększać dla testu wysokość 1 warstwy do momentu aż nie bedzie się odkejać, potem ciut zmniejszyć. Wyższa warstwa niweluje niedoskonałości nierówności stołu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Monoprice Delta Mini 3D - problem ze stołem

Post autor: mcxmcx »

Mam taką drukarkę i na początek trzeba zrobić kilka rzeczy żeby to działało:) a później jest całkiem ok.

Kolega wejdzie na stronę z softem, popatrzy, poczyta etc, a później lekko podciągnie paski, zmieni soft, zrobi jeszcze raz kalibrację, zobaczy że jest poprawa.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”