aaannndowe początki z enderem

madej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:01
Lokalizacja: Kraków okolice
Drukarka: Ender 3
x 4

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: madej »

Ale w trybie wazy nie powinien się zatrzymywać poza początkiem i końcem!

Dlatego minimum to skirt, chociaż jedna linia. U mnie pierwsze 5cm skirta na każdym wydruku wygląda inaczej. :)
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 66
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: aaannnd »

Żywcem nie ma kiedy coś powrzucać potestować i podłubać :(

waza - z dużym kątem wychodzą dziury, zmniejszanie prędkości i zwiększanie przepływu nie pomaga. Warstwa 0.2
DSC_0035[1].JPG
Okładki kierownicy do jeepka - tu na warstwie 0,25 bez szczególnych ustawień kombinowanych, ukrywań szwów i innych bajerów, miało być w miare i szybko. Dziury powstaja przy starcie co spowodowane jest wypływem w trakcie dojazdu do miejsca skad ma zacząć. Czy jest opcja właczenia retrakcji przed ściana zewnętrzną? być może był właczony infil befor outer wall.
DSC_0042[1].JPG
DSC_0043[1].JPG
podobnie jest przy pierwszej warstwie jak mu prsyzło drukować małe otworki to jadąc do pierwszego idzie dużą krechą, i kółko robi ok, do następnego cieńsza kreska, kółko ok, do trzciego cieńko i kółko dupa..
DSC_0045[1].JPG
DSC_0046[1].JPG
DSC_0047[1].JPG
Tu testowałem druk pod kątem. Też w jednym miejscu pojawiły się szczeliny jak wżej. I coś z Zetką strasznie faluje :unknown:
drukowane do góry nogami
drukowane do góry nogami
DSC_0039[1].JPG
i pierdółki
DSC_0063[1].JPG
DSC_0067[1].JPG
tu też widać falki na Z

Popełniłem testy z gcodów z innego posta o enderze, retrakcja temperatura i szybkość.
DSC_0070[1].JPG
DSC_0074[1].JPG
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 66
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: aaannnd »

DSC_0073[1].JPG
DSC_0075[1].JPG
im szybciej tym równiej, tylko na górze przy prędkości ok 100mm/s ściana rozwarstwiona jakby za mały przepływ/prędkość.

i pierdółek ciąg dalszy
DSC_0052[1].JPG
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 66
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: aaannnd »

Wydrukowałem dystans 1.5mm do silnikia Z i się lekko falowanie w pionie poprawiło. Natomiast trapezówka się pochyliła w stronę profila ramy, czyli dalej coś nie tak. Spróbuje jeszcze z dystansem 1mm.
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: poharatek »

Którą masz wersję Endera? Rolki stołu są ułożone w prostokąt, czy równoległobok?
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: ndn »

Może spróbuj zamiast tego krzywego elementu który trzyma extruder i nakrętkę dać coś drukowanego w stylu https://www.thingiverse.com/thing:2749012 lub https://www.thingiverse.com/thing:3026094
Po zmianie na drukowany byłem w stanie ustawić śrubę idealnie prostopadle do ramy a extruder dałem na górę przez co wydruki w osi Z też się poprawiły.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 66
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: aaannnd »

Poharatek, wydaje mi sie że prostokąt, sprawdzę jak wrócę z pracy.

ndn, no i po przełożeniu ekstrudera będzie można drukować pełną wysokość bez haczenia o poprzeczkę.
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: poharatek »

Wiesz, oni tam w Creality cały czas coś kombinują przy Enderze.
Sam przy składaniu miałem zaskok, że to wygląda inaczej niż na filmach których oglądałem setki przed zakupem ;)

Ale o co mi chodzi:
Też byłem przygotowany na to, że pod silnik osi Z trzeba będzie dać jakieś podkładki, żeby śruba trapezowa była równolegle do bramy.
Ale zacząłem składać. Bardzo zwracałem uwagę na zachowanie geometrii, zwłaszcza na to, żeby brama była idealnie prostopadła do podstawy.
Przyszło do montażu silnika i śruby - a tu zaskoczenie, wszystko ładnie siadło; równolegle w obu osiach do bramy.
Jedyne co musiałem zrobić, to poluzować śruby przy nakrętce i nasmarować śrubę trapezową.
Więc być może coś tam w konstrukcji zmienili.
Trochę już nadrukowałem i nie zauważyłem, żeby z wydrukami w osi Z działy się jakieś dziwne rzeczy.
(Ale z drugiej strony - doświadczenie mam zerowe więc może po prostu tego nie widzę :D)
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 66
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: aaannnd »

U mnie też bez podkładek śruba idzie równolegle ,ale nie trafia w sprzęgło mimo znacznego poluzaowania śrubek. Z tego co też zauważyłem to silnik jest krzywo.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 66
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: aaannndowe początki z enderem

Post autor: aaannnd »

Ustawiłem tak żeby trapezówka jeździła najswobodniej i efekt jest jak na zdjęciu. Szare przed regulacją pomarńczowe po. Fale na Z zniknęły.
DSC_0079[1].JPG
DSC_0080[1].JPG
DSC_0078[1].JPG
DSC_0077[1].JPG
FlameRunner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”