Ender-3 modyfikcje

biad3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:12

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: biad3 »

RaveOn pisze:Spróbuj mocniej podciągnąć pasek, to zobaczysz jak silnik wygina się na tym amortyzatorze :) Nawet na forum ktoś wrzucał zdjęcia jak odchyla się silnik po prawidłowym naciągu paska. Jeśli u Ciebie tak nie jest to raczej słabo są naciągnięte ;)
Rzeczywiście silniki się przeginają podczas naciągania, ale paski nie muszą być aż tak mocno naciągnięte. Wymiar kostki to 19.95/19.93/19.97, x/y/z.
Uchwyt od szafki o długości 145.5cm ma 145.4cm (y).
Wymiary zaniżone przez, moim zdaniem, zbyt mocne chłodzenie.
Narazie jest: https://www.thingiverse.com/thing:2814127.
Jak dojdą wentylatory, będzie coś innego.
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Armeht »

RaveOn pisze:Spróbuj mocniej podciągnąć pasek, to zobaczysz jak silnik wygina się na tym amortyzatorze :) Nawet na forum ktoś wrzucał zdjęcia jak odchyla się silnik po prawidłowym naciągu paska. Jeśli u Ciebie tak nie jest to raczej słabo są naciągnięte ;)

https://www.thingiverse.com/thing:2973715

Rozwiązanie tego problemu :)
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: FlameRunner »

nevix pisze:Blokada złączki PTFE, proste rzeczy dają najlepsze efekty. :) Orginalna wytrzymała kilka godzin wydruku,na szczęście była jedna w zapasie.
U mnie, jak przytrzymam kołnierz, rurka nadal się rusza w złączce. Czy u Ciebie to całkiem rozwiązało ten problem?
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: RaveOn »

Te oryginalne złączki nie nadają się do niczego, także żadne podkładki na dłuższą metę nie rozwiązują problemu ;) Creality zamiast dawać dwie, mogło dać jedną porządną. U mnie zastosowanie takiego klipsa pomogło na parę dni, później kołnierz dostał luzu, a razem z nim sam bowden.
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
nevix
Postów w temacie: 19
Posty: 65
Rejestracja: 09 wrz 2018, 00:46
Drukarka: Ender 3
x 40

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: nevix »

Tak, ale przed zablokowaniem tej złączki wymieniłem ją na tę zapasową którą dostałem w zestawie, bo stwierdziłem że zaczepy mogą być już wyrobione, dodatkowo skróciłem rurkę o jakieś 5mm bo na rurce też było widać jakieś ślady i dopiero zablokowałem. Od tego czasu czyli jakieś 3 msc. mam spokój, nie drukuje ostatnio zbyt dużo nie mniej jednak retrakcja na poziomie 5 mm jest wystarczająca.
Awatar użytkownika
nevix
Postów w temacie: 19
Posty: 65
Rejestracja: 09 wrz 2018, 00:46
Drukarka: Ender 3
x 40

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: nevix »

Trochę czasu upłynęło od mojego ostatniego posta , ale z braku czasu drukarka po prostu stała sobie, drukując okazyjnie jakieś pierdółki.
Ale skoro przyszła zima, a więc i dłuższe wieczory i trochę wolnego czasu, znów zająłem się modyfikacjami Endera.
Więc wymieniłem:
Płytę główną na BBT SKR mini E3 V1.2
IMG_20191223_144901.jpg
Rurkę PTFE na 4x1,9 od Trianglelab(Czarna)
Extruder na drukowany J-Struder(ABS)
IMG_20191229_101434.jpg
Dodatkowo drukarka otrzymała:
BL Touch od Trianglelab
IMG_20191229_100238.jpg
Czujnik filamentu (drukowany PETG+ wyłącznik krańcowy)
IMG_20191229_100305.jpg
Zdemontowałem dumpery na osi X i Y na nowej płycie głównej silniki sa praktycznie niesłyszalne to zaleta TMC2209.
Zmiana rurki PTFE spowodowała zmianę długości retrakcji z 5 mmm do 2,5mm.
Extruder pozwala na bezproblemowe drukowanie z gumy i dużo lepiej trzyma filament niż oryginał.
Czujnik filamentu póki co nie zamontowany, ale działa. Można go też wyłączyć bez problemu w menu.
Płyta ma wgranego Marlina 2.0.x w kompilacji Technig Tech.
Autopoziomowanie działa bez problemów.
Na koniec łódeczka testowa, drukowała się nie całą godzinkę.
IMG_20191229_100223.jpg
Awatar użytkownika
nevix
Postów w temacie: 19
Posty: 65
Rejestracja: 09 wrz 2018, 00:46
Drukarka: Ender 3
x 40

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: nevix »

W czasie okresu zimowego mam nieco więcej czasu na zabawę z drukarką dlatego też przyszła pora na kolejne zmiany.
I tak postanowiłem się przesiąść z extrudera typu bowden na direct.
Pociągnęło to za sobą konieczność drobnych zmian, a w zasadzie wymiany całej karetki za wyjątkiem oryginalnego mocowania.
Do mojej drukarki trafiło:
Hotend E3D V6 od Trianglelab wersja bore 4.1(ponieważ początkowo miał to być wymieniony tylko sam hotend, dopiero później urodziła się wersja zmiany całej karetki na direct)-łącznik do wymiany na full metal.
Extruder Titan od XCR3D przełożenie 3:1
Silnik Nema 22mm Krok 1,8 stopnia
Link do projektu z Thingiverse: https://www.thingiverse.com/thing:3298730
A tak to wygląda po złożeniu:
IMG_20200204_113645.jpg
Po kalibracji kroków extrudera, PID tuningu wygląda to póki co tak:
IMG_20200204_115712.jpg
IMG_20200204_120638.jpg
Zostało jeszcze kilka rzeczy do ustawienia ale myślę ze wygląda to już całkiem przyzwoicie.
kometes
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: grego »

Hmm i kolega zadowolony z tak mocnej przeróbki i czy te koszta były tego warte, ile tak z grubsza to wszystko wyszło? Ja mam dylemat, bo chciałbym drukowac głównie ABS ,PETG. Szukac coś nowego w gre wchodzi Anycubic 4max tylko, ale tam pewnie też bez modyfikacji się nie obejdzie, aby to chulało z tego co czytam po tematach. Druga opcja to zabudowa i modyfikacje endera, tylko jakie? Przejść na direct jak kolega wyżej? Czy zmienić extruder (np na dual gera za 40zł i hotend (nie wiem dokłądnie jaki, ale cos z full metal?)? Jak kupowałem drukarkę to fachowcy radzili mi endera 3, a resztę kasy dać na modyfikacje, czy to dalej dobra opcja czy są lepsze sprzęty w cenie endera + modyfikacje z nim związane?
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Bulbulator »

Modyfikacje kosztują, ale zdobyta dzięki nim wiedza jest bezcenna.
grego
Postów w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: grego »

Pewnie tak, tylko za bardzo nie wiem w którym kierunku iść aby nie wpaść na minę jakaś czy nie zrobić czegoś co nie da poprawy i tu liczę na bardziej doświadczonych kolegów ;). Przynajmniej jakie są opcje, wymagania napisałem czyli głównie abs, petg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”