Ender-3 modyfikcje

biad3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:12

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: biad3 »

Jeżeli chodzi o zębatki na silnikach krokowych, to w moim modelu kupionym w listopadzie 2018r, są wciskane. Nie ma grama kleju :D . Do wyciśnięcia potrzeba siły +/- 1kN, czyli +/- 100kg. Oczywiście to początkowa siła. Później już lekko idzie. Zębatka ma w srodku na połowie wysokości walec, a na drugiej stożek wiec wystarczy wycisnąć połowę i później już wypada. Stożek prawdopodobnie po to, aby lekko wciskało się podczas montażu. Aby zębatka trzymała się na połowie wysokości (u mnie musiałem ją przesunąć o 5.9mm), należy ją obrócić o 180st. To czy będzie trzymać poinformuje po pierwszych wydrukach z tą modyfikacją. :cool2:
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Armeht »

biad3 pisze:Jeżeli chodzi o zębatki na silnikach krokowych, to w moim modelu kupionym w listopadzie 2018r, są wciskane. Nie ma grama kleju :D . Do wyciśnięcia potrzeba siły +/- 1kN, czyli +/- 100kg. Oczywiście to początkowa siła. Później już lekko idzie. Zębatka ma w srodku na połowie wysokości walec, a na drugiej stożek wiec wystarczy wycisnąć połowę i później już wypada. Stożek prawdopodobnie po to, aby lekko wciskało się podczas montażu. Aby zębatka trzymała się na połowie wysokości (u mnie musiałem ją przesunąć o 5.9mm), należy ją obrócić o 180st. To czy będzie trzymać poinformuje po pierwszych wydrukach z tą modyfikacją. :cool2:
Moje były na tyle silnie zamontowane, spasowane tak ciasno, że przy próbie demontażu ściągaczem do łożysk zaczęły pękać...
I widać było ślady kleju .. Co do tego jaki otwór był w środku zębatki to nie wiem. zdemontowana szlifierką...
Zamówiłem nowe, przykręcane na śrubki.
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
biad3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:12

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: biad3 »

Amortyzatory robią robotę. Szczerze, to silników praktycznie nie słychać!!!. Moim zadaniem niezbędny upgrade.
Pozostaje jeden problem. Dźwięk silnika ekstrudera podczas retrakcji.
Czy TL-smoother w tym pomoże?
Może ktoś z forumowiczów poradził sobie z takim problemem?
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: RaveOn »

Amortyzatory mają jedną zasadniczą wadę - nie dają możliwości odpowiedniego naciągnięcia pasków. Z tego też powodu odpuściłem ich montaż. TLSmoother nie wyciszy silnika ekstrudera. Poza tym, to silnik ekstrudera i tak jest najcichszy z całej tej drukarki.
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
biad3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:12

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: biad3 »

Hmmm... Wydrukuje dziś kostkę i zobaczę, czy wpłynęły na wymiary wydruków (choć przyznam, że pasek wygląda na dobrze naciągnięty). Wczoraj drukowałem część obudowy do raspberry i pasuje, do drugiej części drukowanej przed modyfikacją. Jedyna różnica, to wąsy błędnej retrakcji... Hmmm... A może poprostu coś wpadło w walki przy filamencie i stąd ta głośna praca silnika.
Rozumiem, że przez amortyzatory drukarka "gubi" wymiar?
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: RaveOn »

Spróbuj mocniej podciągnąć pasek, to zobaczysz jak silnik wygina się na tym amortyzatorze :) Nawet na forum ktoś wrzucał zdjęcia jak odchyla się silnik po prawidłowym naciągu paska. Jeśli u Ciebie tak nie jest to raczej słabo są naciągnięte ;)
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Armeht »

Nanab pisze:A jakie zestawy do podmiany elektroniki polecacie? Spaliłem płytę główną przez te fabryczne klipsy trzymające podkładkę i zastanawiam się czy naprawiać czy od razu przejść na coś z cichymi sterownikami silników.
(...)
Co do moich modów, to poza opisanymi tutaj planuję(zrobiłbym już gdyby nie spalona płyta):
https://www.thingiverse.com/thing:3014930
Chroni przed zniszczeniem płyty głównej. Zastanawiam się też nad klejeniem, bo plastikowe klipsy też wystają ponad stół i dysza w nie uderza na początku wydruku.
Do tego szklany stół, bo tak jak w wielu innych enderach u mnie stół jest wklęsły.
Trafiłem na takie mocowanie szyby do stołu
Wydaje się to dobrym rozwiązaniem
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Zepco »

Niewiele się to różni od:
640.jpg
640.jpg (33.26 KiB) Przejrzano 4690 razy
A w podobnej cenie kupisz pudełko tych spinaczy i to w niemal każdym sklepie papierniczym bez czekania.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Armeht »

Jak na moje nie wprawne oko, te co wrzuciłem dużo mnie odstają od stołu.

Co do zakupu i czasu - podobne spinacze (??) znalazłem na jakimś starym dyplomie, ściskały szybkę i podkładkę razem - a między nimi dyplomik. Więc da się to kupić i w Polsce, i to nie od dziś. To w czym to znalazłem ma ponad 10 lat ;)
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 2
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: adziaki »

Kupowałem tu ostatnio i są dużo zgrabniejsze od tych czarnych klipsów biurowych...

https://allegro.pl/oferta/spinacz-klame ... NDBiYjY%3D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”