Ender-3 modyfikcje

Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Pjoter »

U lokalnego szklarza, lustro, nie hartowane. Koszt 20zl maks
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
maxikaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2020, 11:56
x 2

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: maxikaz »

Andrzej_W pisze:Weź 8x25 ja kupiłem 10x25 i są za wysokie.
Jak za wysokie to chyba 8x20 bo chyba drugi rozmiar to wysokość, a pierwszy to średnica?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Andrzej_W »

A rzeczywiście za duży skrót myślowy zrobiłem. Zmierzyłem swoje oryginalne maja 8x20mm
Jak w pracy tylko wymiar taki czy inny to można po całym tygodniu babola strzelić :D
maxikaz
maxikaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2020, 11:56
x 2

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: maxikaz »

Andrzej_W pisze:A rzeczywiście za duży skrót myślowy zrobiłem. Zmierzyłem swoje oryginalne maja 8x20mm
Jak w pracy tylko wymiar taki czy inny to można po całym tygodniu babola strzelić :D
Najważniejsze, że chciało Ci się mi pomóc i suma summarum udało Ci się to skutecznie :-)

Swoją drogą społeczność ludzi zgromadzonych wokół druku 3d jest niesamowita, jeszcze raz dziękuję i robię to na pewno nie po raz ostatni :friends:
Andrzej_W
Jaropl

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Jaropl »

Armeht pisze:
biad3 pisze:Jeżeli chodzi o zębatki na silnikach krokowych, to w moim modelu kupionym w listopadzie 2018r, są wciskane. Nie ma grama kleju :D . Do wyciśnięcia potrzeba siły +/- 1kN, czyli +/- 100kg. Oczywiście to początkowa siła. Później już lekko idzie. Zębatka ma w srodku na połowie wysokości walec, a na drugiej stożek wiec wystarczy wycisnąć połowę i później już wypada. Stożek prawdopodobnie po to, aby lekko wciskało się podczas montażu. Aby zębatka trzymała się na połowie wysokości (u mnie musiałem ją przesunąć o 5.9mm), należy ją obrócić o 180st. To czy będzie trzymać poinformuje po pierwszych wydrukach z tą modyfikacją. :cool2:
Moje były na tyle silnie zamontowane, spasowane tak ciasno, że przy próbie demontażu ściągaczem do łożysk zaczęły pękać...
I widać było ślady kleju .. Co do tego jaki otwór był w środku zębatki to nie wiem. zdemontowana szlifierką...
Zamówiłem nowe, przykręcane na śrubki.
Najprostrzym sposobem na zdjęcie takich wałków przyklejonych klejem lub stop-gwintem jest "zamrożenie" np. bierzesz sprężone powietrze w sprayu odwracasz do góry nogami i psikasz.
Sprawdzone na wszelkim rodzaju łożyskach,tulejach etc.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 360

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: Abys »

Też miałem wprasowane, uszkodziłem ściągacz (do wycieraczek). Wkurwiłem się i poleciałem dremelem, chwila roboty. Strata czasu na odzyskiwanie tego, pęka, lepiej kupić z robaczkowymi. Wygoda użytkowania nie do porównania a koszt śmieszny.Pierwsze wersje miały skręcane, później prasowali a teraz nie wiem. Prawdopodobnie chodziło o cenę /dostępność, moim zdaniem te prasowane są ujowsze pod kilkoma względami.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
fanerpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2020, 14:06

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: fanerpl »

Mógłbyś udostępnić ustawienia w slicerze?
sq4nyy
Postów w temacie: 2
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: sq4nyy »

Nie mam zasobów fizycznych, żeby teraz usiąść i wsadzić głowę i miernik do szafy z drukarką - endstopy są domyślnie NC? Kupiłem optyczne krańcówki i po przerwaniu wiązki dają stan wysoki. W sumie od biedy zdefuję inne endstopy w projekcie marlina, ale wolę wstępnie wybadać grunt. Czy ktoś praktykował? Zauważyłem, że moje endstopy mają miękki punkt przerwania, czyli napięcie stopniowo narasta zamiast strzelać po przebiciu wiązki. Teoretycznie płyta poczuje stan wysoki zawsze od tego samego momentu narastania napięcia, ale nie jest to wcale tak oczywiste w kwestii powtarzalności. Niedawno miałem całą serię misshomingów na Z i mimo że ustało, to optyczne krańcówki to potencjalnie dobra opcja. Drukarka w szafie ma bardzo stabilne warunki, jeżeli chodzi o oświetlenie tła. Podzielicie się doświadczeniami?
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
sq4nyy
Postów w temacie: 2
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ender-3 modyfikcje

Post autor: sq4nyy »

Nie mogę edytować, miałem otwartą drugą kartę i widzę że muszę zmienić logikę endstopów, reszta dalej aktualna.
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”