Lcd podświetlanie który przewód

ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Lcd podświetlanie który przewód

Post autor: ndn »

Ok dzięki. Mam miernik tylko myślałem że to może jakiś standard dla tych taśm.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Lcd podświetlanie który przewód

Post autor: Berg »

To jak masz miernik, to sprawdź te 5V. Jeśli słabo świeci to na 99.9% nie ma tam 5V i to jest przyczyna, którą należy rozwiązać bo spowoduje zaraz dalsze awarie.

PS normalnie bywają dwie wersje kabelków. w Ender jest dodatkowo trochę inaczej z tego co widziałem.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Lcd podświetlanie który przewód

Post autor: dziobu »

ndn pisze:Coś się z nim stało, a tam nie ma potencjometru żeby kontrast ustawić. A żeby całe zasilanie odcinać to ten czerwony przewód?
1. Nie wiem jaki tam jest dokładnie panel, ale 99% wymaga inicjalizacji przy włączeniu zasilania. Jeśli wyłączysz panel przy działajacej elektronice to włączony ponownie może już nie ruszyć do restartu sterownika. Poza tym odłączenie zasilania może spowodować wygenerowanie dziwnych sygnałów na liniach do kontrolera, jak ruch enkodera czy przycisk. Może, nie musi.

2. Jak inni pisali - LCD się nie wypala. Wypalają się LEDy (w tym wyświetlaczu - podświetlanie).
Jeśli nic nie widzisz, ustaw kontrast - piszą że w tym panelu działa to: http://marlinfw.org/docs/gcode/M250.html
Może nawet masz to gdzieś w menu wyprowadzone.

3. Z tego zdjęcia:
lcd.png
wynika że podświetlanie to dwa piny z lewej (Katoda, Anoda), czyli klasycznie w takich LCD. Jesli chcesz zrobić sobie wyłącznik to musisz przerwać ten obwód i tam wstawić przełącznik (lub potencjometr).
Od razu dodam - jeśli nie wiesz co napisałem, nie modyfikuj tego. Chyba że masz obok drugi wyświeltacz na wymianę.
Te dwa:
lcd2.png
lcd3.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”