Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: FlameRunner »

jerry56 pisze:oprócz wyłaczenia nagrzewania i wentyaltorów drukarka cały czas działa - puszczam długie wydruki na noc, kończą się ok 3, 4 nad ranem
No i? :unknown:
jerry56 pisze:do głowy przychodzi mi jedynie użycie zewnetrznego timera pod wtyczke i ustawienie na ok 15min dłużej niż zakładany czas wydruku - zda to egzamin?
Tak. Dopóki się nie okaże, że szacowany czas wydruku był zaniżony o 16 minut. :mrgreen:
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: @GUTEK@ »

Zawsze można drukarkę podpiąć przykładowo przez Sonoff, do tego Octoprint + jakis skrypcik żeby po wydruku wyłaczał wszystko. Ale to wyższa szkoła już.
jerry56
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 36
Rejestracja: 22 lis 2018, 11:08
x 1

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: jerry56 »

w sumie to ciekawy pomysł, musze zgłębić temat.
do tej pory cura szacuje mi wydruki dość dobrze - dla pewności mógłbym dać 30 minut.
Inna sytuacja - puszczacie wydruk na noc a kończy się załózmy 9 10 rano a na 8 do roboty. Szkoda trochę zostawiać włączone na kolejne 8h urządzenie - wtedy rozwiązanie z czasowym wyłącznikiem chyba zdałoby egzamin.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: virgin71 »

Włącznik czasowy, czy tam sonoff z octoprintem zjedzą tyle prądu co niedrukująca drukarka...
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: adziaki »

Sam korzystam z Sonoffa (+ ich aplikacja eWeLink) od ponad pół roku i wszystko działa płynnie i niezawodnie.
Mam do tego jeszcze kamerę Yi Home do podglądu i mamy zdalny włącznik/wyłącznik drukarki :)
jerry56
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 36
Rejestracja: 22 lis 2018, 11:08
x 1

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: jerry56 »

Bardzo ciekawe są te multipacki - dobra opcja dla nowicjuszy. W sumie też mogłyby być gigapacki - takie zestawy róznych materiałów, róznych producentów - powiedzmy małe szpulki albo luzem w woreczkach filamenty po np. 100g i z 20-30 róznych próbek. Można by przetestować i róznych producentów i rózne materiały-puścić ten sam model i porównać.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: FlameRunner »

jerry56 pisze:zestawy róznych materiałów, róznych producentów - powiedzmy małe szpulki albo luzem w woreczkach filamenty po np. 100g i z 20-30 róznych próbek
A kto to będzie pakował? ;)
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: cardjunk »

Co do szacowania czasu przez cure, przy długich wydrukach lekko rozmijała się o godzinkę a może i więcej, także jakbyś kiedyś się zdobył na to rozwiązanie - ostrożnie, łatwiej byłoby gdybyś seryjnie drukował ten sam element z wiadomym czasem wydruku etc.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: @GUTEK@ »

Ja się doliczyłem, że w mojej CR-10 do tego czasu co podaje Cura muszę doliczyć 13% :D
jerry56
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 36
Rejestracja: 22 lis 2018, 11:08
x 1

Re: Ender 3 - pytania laika do ekspertów

Post autor: jerry56 »

mi do tej pory praktycznie wszystkie wydruki szacuje bardzo dobrze, fakt że nie drukuje bardzo skomplikowanych a najdłuższy wydruk to tylko 8h ale max może 10min różnicy.

inne pytanie - zauważyłem, że stół delikatnie chodzi na boki podczas drukowania - winna była słabo dokręcona śruba (jedna z 4 od dołu) która trzyma rolki. Moja wina, żę zaufałem chińczykowi i tego nie sprawdziłem (bo nie przewidziane było w instrukcji). Czy coś jeszcze warto skręcić? Wiem że mocowania poziomych dolnych profili dobrze lekko rozkręcić i na płaskim podłożu docisnąć - eliminując lekkie nierówności), ale czy coś jeszcze warto sprawdzić? (czego nie przewiduje instrukcja).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”