Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Post autor: RaveOn »

Stwierdzenie że na filmach ze składania nie ma nic o regulacji rolek to kompletna bzdura. No ale żeby to sprawdzić trzeba minimum zaangażowania... Wszystkie rolki regulacyjne są łatwo dostępne, więc nie wiem o czym mowa w stwierdzeniu że coś jest zasłonięte/niedostępne.
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Nanab
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2018, 19:52

Re: Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Post autor: Nanab »

Faktycznie, jest dojście od spodu płaskim kluczem
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Post autor: FlameRunner »

Mam grzałkę stołu zintegrowaną z aluminiową płytą. Do tego w zestawie znalazłem typową czarną naklejkę do drukowania, naklejoną na arkusz pleksy (czy tam innego PC, mniejsza z tym). Tę wyginaną nakładkę przyczepiam do stołu klipsami.

Czy to normalne, że ta nakładka jest na tyle giętka, że nawet wydruk z PLA potrafi się wygiąć, podnosząc ją ze sobą?
Podkreślam: wydruk nie odkleja się od nakładki.


PS Przepraszam, że dla pierdoły odkopuję stary wątek, ale tutaj chyba najlepiej to pytanie pasuje.
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Post autor: poharatek »

No cóż szczerze powiedziawszy wątpię, czy uzyskasz odpowiedź na to pytanie, bo z powodu krzywego stołu każdy (niemal) wyciepał tę podkładkę na hasiok i położył na stół szybę.
Nieliczni szczęśliwcy z prostym stołem są zbyt zajęci wypełnianiem kuponów Lotto, by udzielać się na forum...
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Post autor: kamilxxg »

U mnie (a także u kilku innych osób z tego co zaobserwowałem) podkładka się rozwarstwiła. Wydruk przykleił się do tej naklejki i oderwal się częściowo od PC, najpierw miałem bąble a z czasem pojawiły się dziury. U mnie stało się to na samym środku podczas długich wydruków. Może temperatura a może dlatego, że tam najczęściej drukowałem.

Jak właśnie nie poszedłem w stronę szyby ale uruchomiłem manual mesh bed leveling i powiem szczerze, że bajka, całkiem wygodne rozwiązanie. Także jak ktoś chce wyciepać podkładkę na hasiok to ja ją chętnie przyjmę! Potem jak zainstalowałem abl - hallon v3 to nie odczułem żadnej różnicy, tak szczerze trochę żałuję, że to kupiłem, miałbym za to rolkę filamentu.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2019, 22:24 przez kamilxxg, łącznie zmieniany 1 raz.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - czy to normalne? Seria pytań o drobiazgi.

Post autor: FlameRunner »

Krzywy stół można zniwelować raftem lub "autopoziomowaniem", ale skoro wydruk jest w stanie podnieść podkładkę, to to nie ma sensu.
Ciekawe, czy pobliski szklarz jutro pracuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”