Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: FlameRunner »

Prawda, ale tutaj nie mówimy o takim przypadku. ;)
virgin71
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: olo2000pm »

Raveon dlaczego nie kupiłeś sztywnego sprzęgła? Przecież kosztują 5zł! Robisz piękną robotę, inwestujesz dużo czasu, a zakładasz drukowane (miękkie) sprzęgło?
W szoku jestem :crazy:
Załączniki
S90119-064526(1).jpg
RaveOn
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: RaveOn »

Takie drukowane jest lepsze niż to fabryczne, więc i nie dziw się że to zamontowałem ;) A co później będzie to się zobaczy. Na chwilę obecną ekstruder wymaga bliższego spojrzenia, bo ten obecny gra mi na nerwach :D
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: dragonn »

olo2000pm pisze:Raveon dlaczego nie kupiłeś sztywnego sprzęgła? Przecież kosztują 5zł! Robisz piękną robotę, inwestujesz dużo czasu, a zakładasz drukowane (miękkie) sprzęgło?
W szoku jestem :crazy:
One wcale nie są dobre! :roll: Problem jest taki że mocujesz je przez "robaczki" co już powoduje jakaś nie centryczność a do tego dochodzi problem że przymocowanie śruby trapezowej która ma wgłębienia idealnie na tym jest prawie niemożliwe.

Tak, drukowane są lepsze :P
Artu
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: olo2000pm »

No nie zgodzę się z Tobą. W Pridzie miałem te sprzęgła i działały świetnie. Ja rozumiem, że nie jest to łatwe, ale to nie jest argument, wystarczy być precyzyjnym;) A śrubę trapezowa i każda inna wystarczy na końcach przetoczyć

A to że drukowane sprzęgła od aluminowych są lepsze to pierwsze słyszę.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: Artu »

olo2000pm pisze:...śrubę trapezowa i każda inna wystarczy na końcach przetoczyć.
Nie każdy ma dostęp do tokarki, lub usługi toczenia :(
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: dragonn »

Nie każdy ma łatwy dostęp do stoczenia śruby.
A równie dobrze można by napisać że zwykłe sprzęgła też nie są złe - wystarczy unieruchomić śrubę na obu końcach i wszystko poskłądać bardzo równo. Co z tego że nie jest to łatwe :D?

Jak dla mnie drukowane są wystarczające do drukarkę, a nawet to że nadal są lekko elastyczne może mieć swoje zalety.
Ja po prostu nie lubię zastępować drukowanych części metalowymi jeśli nie przynosi to żadnych korzyści poza 'nie jest drukowane'.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: olo2000pm »

Artur, no proszę Cię i to ma świadczyć o tym, że drukowane są lepsze od aluminiowych? W każdym mieście masz jakiś warsztat. Takie przetoczenie kosztuje kilka złotych.
Oczywiście używa się drukowane i to nie w jednej drukarce, ale przy takich pracach które wykonuje RaweOn to aż prosi się o metalowe sprzęgła.

Edit.
Dragonn wreszcie piszesz jak jest.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: RaveOn »

Rozwiązaniem tego sporu może być zamontowanie silnika ze zintegrowaną trapezówką :D Tak jak wspomniałem - drukowane sprzęgło jest lepsze niż to fabryczne, na razie jest ok.
Z drugiej strony nie poczuwam się do tego, że wykonałem jakieś nadzwyczajne prace przy Enderze :D ale dziękuję za uznanie :) Na chwilę obecną mam zaplanowane jeszcze dwie zmiany, także jakieś aktualizacje się w tym nudnym wątku jeszcze pojawią :D
olo2000pm
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 3 - jak poskładałem go po raz trzeci

Post autor: RaveOn »

W tzw. międzyczasie zamówiłem nowe wentylatory do drukarki. Jeden na chłodzenie głowicy (Sunon 4020), drugi jako chłodzenie drukowanego materiału (Sunon 5015). Ten drugi podłączony przez przetwornicę, ponieważ jest 12V, ale sterowanie PWM zachowane.
Wydrukowałem sobie też chłodzenie bullseye, które jest przez wiele osób chwalone i nie wygląda tak dziwacznie jak Petsfang :D Wymagało ono drobnej modyfikacji żeby wpasować tam wentylator 4020 - przy okazji uprościłem też model. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę udostępnić pliki :)

Obrazek

Jak już wszystko rozgrzebałem do wymiany wentylatorów, to i postanowiłem od razu zamontować to, co zwyczajnie w drukarce chciałem mieć. Czyli ABL. Padło na BLTouch, a w zasadzie na jego klon od Trianglelab. Tak się złożyło, że kretu miał i chętnie odstąpił za kawałek papieru z Kazimierzem III Wielkim :D Czujnik zamontowany, Marlin skonfigurowany. Do dopracowania jeszcze Z-Offset, ale to już popierdółka. Stół zostanie pozbawiony sprężyn regulacyjnych i skręcony na sztywno.

Obrazek

Obrazek


W ten oto sposób myślę, że docieram powoli do końca planowanych modyfikacji, chociaż w kolejce czeka już ekstruder do którego zamówiłem części :D Stay tuned!
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”