Obwieszczenie dotyczące Ender-3, Ender-5, CR-10 itp.

Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: MaxXxi47 »

W X5S jest ta sama głowica ale ja się nie bawiłem tylko wymieniłem łącznik na taki, z którego żadna rurka już nie wypadnie. Problem solved za 2zł.
DRAGON CUSTOMS
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: Lahim »

Można wiedzieć jaki to łącznik?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: FlameRunner »

A teraz mam złą wiadomość. :)
Mnie się nie udało doprowadzić drukarki do ładu na fabrycznych częściach.
Mój łącznik miał wewnętrzną średnicę około 4,3 mm. W taki łącznik, rurka teflonowa 4/2 mm wchodzi z luzem i ma sporo miejsca, żeby się w głowicy zdeformować. W mojej ocenie, żadne zabiegi polegające na dociskaniu rurki do dyszy nie mogą przynieść trwałej poprawy.

W tej chwili testuję inny łącznik, moim zdaniem znacznie rozsądniej wykonany. Na razie nic więcej nie powiem, bo za wcześnie na wyciąganie wniosków z tych testów. Odezwę się za kilkaset godzin druku. ;)

Więcej informacji: viewtopic.php?f=67&t=3797&start=20#p73924
Berg, Abys
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: Abys »

FlameRunner pisze:A teraz mam złą wiadomość. :)
Mnie się nie udało doprowadzić drukarki do ładu na fabrycznych częściach.
Mój łącznik miał wewnętrzną średnicę około 4,3 mm. W taki łącznik, rurka teflonowa 4/2 mm wchodzi z luzem i ma sporo miejsca, żeby się w głowicy zdeformować. W mojej ocenie, żadne zabiegi polegające na dociskaniu rurki do dyszy nie mogą przynieść trwałej poprawy.

W tej chwili testuję inny łącznik, moim zdaniem znacznie rozsądniej wykonany. Na razie nic więcej nie powiem, bo za wcześnie na wyciąganie wniosków z tych testów. Odezwę się za kilkaset godzin druku. ;)

Więcej informacji: viewtopic.php?f=67&t=3797&start=20#p73924
;)
Ender 3 ma swój urok, mnie przywitał przy składaniu tak:
001.jpg
następnie co jakiś czas:
003.jpg
stały problem ze szczeliną (czyli "Obwieszczenie (...)")

następnie padła oś X która zmusiła mnie do wymiany płyty:
004.jpg
lecz po wymianie wciąż miałem problem z silnikiem który był na osi X:
20190406_141331.jpg
co jakiś czas przenosił warstwę, żadne underextrusion

więc musiałem go wymienić..
20190422_124510.jpg
po eliminacji występującej w głowicy szpary między rurką teflonową a dyszą skończyły się moje problemy(główne):
005.jpg

FlameRunner pisze:Mnie się nie udało doprowadzić drukarki do ładu na fabrycznych częściach.
Nie jesteś sam :wave: ;)

A trzeba było brać U30... :devil: :devil: :devil:
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: FlameRunner »

FlameRunner pisze:W tej chwili testuję inny łącznik, moim zdaniem znacznie rozsądniej wykonany. Na razie nic więcej nie powiem, bo za wcześnie na wyciąganie wniosków z tych testów. Odezwę się za kilkaset godzin druku. ;)
Przetestowałem.
Link w pierwszym poście. :)
cardjunk
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: mcxmcx »

poharatek pisze:A z kolei w ten sposób: https://www.thingiverse.com/thing:3204326 można się upewnić, że mimo kiepsko trzymającej złączki do bowdena szczelina nie powstanie.
Przez kilka miesięcy, zanim zmieniłem głowicę na klona E3D V6, korzystałem podobnego rozwiązania, z tym, że zamiast drukowanego insertu stosowałem poszerzane podkładki M3.
I muszę powiedzieć, że się to sprawdzało.

O, jak dziś pamiętam, że któremuś z problemami pod nazwą za krótka rurka w heatbreaku poradziłem dać podkładkę która dociśnie, koleżeństwo zobaczyło mnie od druciarzy i innych takich.

A tu patrzcie, trzeba było na thingi wysłać projekt, od razu by nabrało mocy ;)
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3

Post autor: Abys »

mcxmcx pisze:
poharatek pisze:A z kolei w ten sposób: https://www.thingiverse.com/thing:3204326 można się upewnić, że mimo kiepsko trzymającej złączki do bowdena szczelina nie powstanie.
Przez kilka miesięcy, zanim zmieniłem głowicę na klona E3D V6, korzystałem podobnego rozwiązania, z tym, że zamiast drukowanego insertu stosowałem poszerzane podkładki M3.
I muszę powiedzieć, że się to sprawdzało.

O, jak dziś pamiętam, że któremuś z problemami pod nazwą za krótka rurka w heatbreaku poradziłem dać podkładkę która dociśnie, koleżeństwo zobaczyło mnie od druciarzy i innych takich.

A tu patrzcie, trzeba było na thingi wysłać projekt, od razu by nabrało mocy ;)
Ten pomysł już jest znany, ale nie rozwiązał u mnie całkowicie problemu https://www.thingiverse.com/thing:3203831
Wymiana heatbreaka kompletnie rozwiązała problem, polecam to rozwiązanie i jest święty spokój.
Po za tym zabawa w docinanie, skręcanie, teraz nie wróciłbym do tego rozwiązania.
Moim zdaniem rurka nie powinna dotykać dyszy, słaba opcja, są lepsze rozwiązania,trwalsze,wygodniejsze a nie kosztują dużo i ile oszczędzają czasu(pieniądze).
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Nabuch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2019, 12:09

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3, Ender-5, CR-10 itp.

Post autor: Nabuch »

Abys po wymianie rurki heatbreaka spokój i wreszcie dobre podawanie filametnu ? Właśnie waham się w co pójść 1+2 czy opcja 3
1. wymiana rurki heatbreaka. Myślałem nad takim czymś znalezionym z allegro. Nie wiem czy ktoś posiada takie rozwiązanie i jest z niego zadowolony.
2. Myślałem żeby kupić jakieś firmowe złączki tylko muszę je zwymiarować jedna to m6 chyba zwykły gwint a druga na hotendzie to m10 drobnozwojowy ? Jeszcze wahałem się nad tym capricornem + złączki z aliexpres ale nie wiem czy warto kasa już nie taka mała ?
3 Wymiana całej głowicy tylko sporo różnych opinii można spotkać. Niestety za pewny hotend trzeba sporo dać.
Co polecacie ?? Pozdrawiam W.
Załączniki
Heatbreak.jpg
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3, Ender-5, CR-10 itp.

Post autor: Abys »

Nabuch pisze:..

Kup Heatbreak od TDI-CAD, najtańsza,najszybsza opcja,rozwiąże wszystkie problemy z ekstruzją/retrakcją.
250C maxymalnie, albo poleć w full metal ale na początek radzę ci ten łącznik z PTFE.
fredator
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Jerry
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2019, 14:15

Re: Obwieszczenie dotyczące Ender-3, Ender-5, CR-10 itp.

Post autor: Jerry »

Kupiłem Heatbreak od TDI-CAD. Zewnętrzna powierzchnia walca fi7 przyszła nasmarowana jakimś smarem. Mam rozumieć, że należy to usunąć?

W czym lepszy lub gorszy jest łącznik full metal?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”