Ender 5 custom - Dawid.S

pmarci87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2019, 13:07

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: pmarci87 »

Witam!
Ja również jestem nowy na tym forum oraz nowicjuszem w świecie druku przestrzennego. Mój wybór padł na tą samą firmę oraz model drukarki.
Po montażu zgodnie z instrukcją sprawdziłem kąty proste oraz płaskość stołu grzewczego wszystko jest idealnie. Muszę jednak potwierdzić że drgania stołu występują i nasilają się przy szybkich posuwach i wraz z oddaleniem się druku od punktu podparcia osi z(mocowania stołu). Pierwsze wydruki wykonałem z dołączonego filamentu PLA(200g) Były to w kolejności( kostka, benchy,groot,czaszka i piesek z karty dołączonej do zestawu). Wszystkie modele w mojej opinii wyszły perfekcyjnie na standardowych ustawieniach (Slicer Cura) natomiast poz zmianie filamentu na spectrum filament widzę pogorszenie jakości wydruku oraz odklejanie się modelu od stołu przy filamencie z zestawu drukowałem bez podstawy adhezyjnej i na zimnym stole.
p.s wie ktoś może gdzie kupić ten filament w Polsce?
wieczorem wrzucę foty bo aktualnie nie mam takiej możliwości.
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: corradoskj »

Raczej radziłbym przejść na inny filament, ten dołączany do drukarki nie grzeszy jakością. Zwykle je wyrzucam albo daje komuś za darmo jak którąś drukarkę ze swojej kolekcji sprzedaję. Jakość wydruku zależy od wielu czynników, kup sobie np szpule PLA od Devila którego każdy Tobie tutaj poleci i pod niego szukaj odpowiednich ustawień drukarki. Zimny stół nigdy się u mnie nie sprawdzał, zawsze grzeje, start 60 stopni i potem 50 w przypadku PLA i 70 w przypadku PETG. W moim przypadku to konieczność bo drukuję często obudowy o gabarytach 150x150 o styku po obrzeżach detalu o grubości 3mm.
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: Dawid.S »

Wymieniłem głowice na titan aero, próbujemy znaleźć wspólny język. Mam pytanie odnośnie pionowych prążków na wydrukach, pojawiały się zarówno przy enerdowskiej głowicy jak i przy E3D - co może jej powodować? Poniżej testowe wydruki (każdy kolejny centymetr był drukowany na nieco większych temperaturach (od 195 na spectrum filament arctic white), od 25mm wolniej (100,75,50,25,10)

ObrazekObrazek
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: RaveOn »

To wygląda jak prążki od sterowników silników krokowych, normalka dla A4988 ;)
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: FlameRunner »

RaveOn pisze:To wygląda jak prążki od sterowników silników krokowych
Tak.
RaveOn pisze:normalka dla A4988 ;)
Nie do końca...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: dragonn »

Użyłeś tego samego silnika w Aero co było oryginalnie czy używasz innego?
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: RaveOn »

FlameRunner pisze: Nie do końca...
Tak, wiem że można to zniwelować przez ROSC jeśli dobrze pamiętam. Zbyt duży skrót myślowy zrobiłem :D
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: Dawid.S »

RaveOn pisze:To wygląda jak prążki od sterowników silników krokowych, normalka dla A4988 ;)
Czyli krok następny wymiana elektroniki. Mogłem te drukarkę budować od zera :rotfl:
dragonn pisze:Użyłeś tego samego silnika w Aero co było oryginalnie czy używasz innego?
Tak, blackfrog nie miał na stanie silnika od e3d do titana gdy robiłem zamówienie.
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: RaveOn »

Dawid.S pisze:
RaveOn pisze:To wygląda jak prążki od sterowników silników krokowych, normalka dla A4988 ;)
Czyli krok następny wymiana elektroniki. Mogłem te drukarkę budować od zera :rotfl:
Ja w swoim Enderze wymieniałem sterowniki przy zachowaniu oryginalnej płyty ;) Gutek robił tutaj na forum poradnik jak tego dokonać. Jeśli czujesz się na siłach to możesz to zrobić, ewentualnie możesz sobie kupić kompletną elektronikę. Ostatnio wyszła SKR 1.3, zdaje się że fajna płytka ;)
Dawid.S
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 5 custom - Dawid.S

Post autor: dragonn »

Dawid.S pisze:
RaveOn pisze:To wygląda jak prążki od sterowników silników krokowych, normalka dla A4988 ;)
Czyli krok następny wymiana elektroniki. Mogłem te drukarkę budować od zera :rotfl:
dragonn pisze:Użyłeś tego samego silnika w Aero co było oryginalnie czy używasz innego?
Tak, blackfrog nie miał na stanie silnika od e3d do titana gdy robiłem zamówienie.
Wymiana silnika może pomóc, szczególnie na 0.9. Możliwe że Twój silnik nie współpracuje zbyt dobrze z A4988
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”